KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Ki van itt?
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (13 fő) Csüt. Jún. 23, 2016 6:37 pm-kor volt itt.
Chatbox
Legújabb válaszok
Fiona & Jack
Isabelle & Richard Emptyby Jackson Walker
Vas. Aug. 28, 2016 7:04 pm


Jennifer & Richard
Isabelle & Richard Emptyby Jennifer Linwood
Vas. Aug. 14, 2016 12:33 am


Isabelle & Richard
Isabelle & Richard Emptyby Isabelle Veness
Kedd Aug. 09, 2016 8:42 pm


Bri, Joey, Jack, Fiona
Isabelle & Richard Emptyby Fiona Sherwood
Pént. Júl. 29, 2016 7:19 pm


Amelia Goode
Isabelle & Richard Emptyby Amelia Goode
Kedd Júl. 26, 2016 8:53 pm


Dick & Toby
Isabelle & Richard Emptyby Toby Chapman
Hétf. Júl. 25, 2016 5:11 pm


Toby Chapman
Isabelle & Richard Emptyby Admin
Vas. Júl. 24, 2016 7:34 pm


Keegan & Richard
Isabelle & Richard Emptyby Keegan Goode
Vas. Júl. 24, 2016 6:53 pm


Playby foglaló
Isabelle & Richard Emptyby Amelia Goode
Vas. Júl. 24, 2016 1:05 am


Jetta Gallagher
Isabelle & Richard Emptyby Jetta Gallagher
Szomb. Júl. 23, 2016 4:45 pm


Brian & Jack
Isabelle & Richard Emptyby Jackson Walker
Vas. Júl. 17, 2016 2:58 am


Cassidy Black
Isabelle & Richard Emptyby Admin
Szomb. Júl. 16, 2016 11:44 pm


Richard & Fiona
Isabelle & Richard Emptyby Fiona Sherwood
Szomb. Júl. 16, 2016 6:44 pm


Benjamin Blake
Isabelle & Richard Emptyby Benjamin Blake
Pént. Júl. 15, 2016 7:26 pm


@princessofthieves
Isabelle & Richard Emptyby Fiona Sherwood
Csüt. Júl. 07, 2016 1:04 am




Megosztás
 

 Isabelle & Richard

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet

Richard Goode

Richard Goode

Csoport : Középosztály
Nem : Férfi
Kor : 36
Csillagjegy : Ikrek
Lakhely : Chicago
Családi állapot : házas
Foglalkozás : biológiatanár, sorozatgyilkos
Karakterlap : Isabelle & Richard Tumblr_o7jbq6S4Ub1v101dyo5_250
Zene : Isabelle & Richard Tumblr_inline_muqrjnC1Fi1rt2432

Isabelle & Richard Empty
TémanyitásTárgy: Isabelle & Richard   Isabelle & Richard EmptyCsüt. Jún. 30, 2016 8:38 pm


Isabelle & Richard
Amióta Isabelle Veness felbukkant az iskolában, nyugtalansággal töltött el minden pillanat, amit vele egy légtérben kellett töltenem. Egyszerre éreztem magam összezavarodottnak, frusztráltnak és izgatottnak. Összezavart a helyzet, mert nem tudtam, hogyan viszonyuljak hozzá vagy hogy ő hogyan viszonyul hozzám. Frusztrált a szituáció, mert akárhányszor ránéztem, az agyamat ellepték a közös emlékeink. De izgatott is voltam, mert láttam rajta, hogy nem tud mit kezdeni a személyiségemben beállt változással. Ha szembejött velem a folyosón, szélesen mosolyogtam rá. Ha a tanáriban egymásba botlottunk, értelmetlen csevegéseket kezdeményeztem vele és úgy tettem, mintha már nem is emlékeznék mindarra, amit velem tett annak idején. Egyszerűen elbűvölő voltam, csak mint mindig.
Azzal viszont nem számoltam, hogy kénytelen leszek majd az időjáráson és a tanáriban található kávé gyatra minőségén kívül másról is beszélni vele. Teljesen váratlanul ért, amikor azt mondta, beszélni akar velem az egyik diákomról, mint iskolapszichológus az osztályfőnökkel. Davidnek hívták a fiút, csendes, magába forduló gyerek volt teljesen átlagos jegyekkel és magaviselettel. Senki sem igazán beszélt róla, a tanórákon közepesen teljesített, a legnagyobb kihágás pedig amit eddig elkövetett, az a fiúmosdóban való dohányzás volt. Egyszóval semmi kirívó. A legtöbb diákommal elég jó kapcsolatot ápoltam, olyan dolgokat is megosztottak velem, amelyeket mással nem. De David egyszer sem állt szóba velem, a hangját is legutoljára akkor hallottam, amikor biológiából szóban feleltettem. Nem volt túl biztató, hogy róla kellett diskurálnunk. Persze rábólintottam és közöltem Isabelle-el, hogy órák után ráérek, majd akkor megvitatjuk.
Amint vége lett a tanításnak, ahelyett, hogy szokás szerint beültem volna a kocsimba, elmentem volna a gyerekekért és vidáman hazavittem volna őket, az iskolában maradtam. Ingerült voltam, én magam sem tudtam megmondani, hogy David esetleges problémái vagy pusztán Isabelle miatt. Talán mindkettő szerepet játszott benne. Hogy lenyugtassam magam, a nagy beszélgetés előtt kimentem az udvarra elszívni egy cigarettát, majd miután kihajítottam a csikket a kukába, az iskolapszichológus szobáját vettem célba.
Vettem egy nagy levegőt és bekopogtam, majd halkan kinyitottam az ajtót. Az arcomra a legmegnyerőbb mosolyomat varázsoltam, mintha nem nyomasztana semmi. Az évek során tökéletesre fejlesztettem a színlelésnek ezt a fajtáját.
- Bejöhetek? - Töltelékkérdés, semmi szükség nem volt rá. Csak próbáltam kedvesnek és fesztelennek tűnni. Egyik sem voltam.


Vissza az elejére Go down

Isabelle Veness

Isabelle Veness

Csoport : Középosztály
Nem :
Kor : 36
Lakhely : Chicago
Családi állapot : Szabad
Foglalkozás : Filozófia tanárnő, iskolapszichológus

Isabelle & Richard Empty
TémanyitásTárgy: Re: Isabelle & Richard   Isabelle & Richard EmptyVas. Júl. 03, 2016 10:29 am

Isabelle & Richard Tumblr_inline_ms05wmv4N81qz4rgp
Richard & Isa || All monsters are human



A szoba csendje és párnázott székem puhasága kellemesen andalító volt. Szendergésre csábított, főleg egy olyan nyugtalan, rohanástól és a levegőben rezgő feszültségtől terhes nap után, mint amilyen a mai délelőtt volt.
Izmaim sajogtak, magassarkú szandálomba pedig, úgy éreztem, mintha ólomsúlyt pakoltak volna – ami nem is volt különösebben meglepő, miután reggel az iskolába vezető úton az autóm beteljesítette rég érő bosszúját, mely az állandó túlhajszolásáért járt nekem, ezt követően pedig a szervizben való reménytelen alkudozás eredményébe beletörődve – tehát hogy jobban járok, ha vásárolok egy buszbérletet a következő hetekre -, tőlem szokatlan késéssel toppantam be az iskolába. Megváratott diákjaim arcára olyan elkeseredés ült ki a meghiúsult lyukasóra miatt, amiről az én vonásaim is árulkodtak, mikor a szervizben az autómat vizsgálgatva azt mormolta a szerelő, hogy ’ez bizony nem lesz egyszerű…és olcsó sem.”
Hab volt a tortán, amit azonban nem vehettem félvállról, a probléma, amivel az egyik testneveléstanár keresett fel. Nem volt meglepő, amit mondott; számos esetben az edzők és a sportoktatók voltak azok, akik felfedezték a bántalmazás jeleit egy gyermeken. A családon belüli erőszakot elszenvedők szinte kivétel nélkül szégyellték helyzetüket, és igyekeztek elrejteni az áruló jeleket, ami azonban nem volt olyan egyszerű például a testnevelés órákon. A testüket borító sérüléseket, ütésnyomokat, zúzódásokat nehéz volt nem közszemlére tenni, mikor egy zsúfolt öltözőben kellett ruházatot váltaniuk. Éppen ezért a bántalmazott fiatalok gyakran ilyen-olyan indokokkal lógtak a testnevelés órákról, ha pedig részt vettek rajtuk, sokszor a wc-ben öltöztek át, ahol rejtve voltak a kíváncsi tekintetek elől, de még így is szemet szúrhattak a testüket éktelenítő kék-zöld foltok.
Mondjuk, a helyzet nem volt egyértelmű, az edzőruhában feszítő, de már pocakot eresztett tanerő nem is volt hajlandó semmi biztosat kijelenteni, úgy fogalmazott, hogy csak a gyanúját osztja meg velem – köszönet érte, uram, hogy rám hárította át a felelősséget.
Mivel nekem nem volt kire átruháznom a feladatot, és voltam annyira kötelességtudó, hogy elvégezzem a munkámat, úgy döntöttem, elbeszélgetek a fiúval, ha pedig bebizonyosodik a gyanú, addig nem nyugszom, míg ki nem húzom a fiút abból a gödörből, amibe meglehet, a legközelebbi szerettei taszították bele.
Gondolataimban visszajátszottam a Daviddel folytatott beszélgetésemet, miközben az osztályfőnökére, Richardra vártam. Értettem, de a legkevésbé sem értékeltem a helyzet enyhe iróniáját – most a segítő, az érett felnőtt szerepét fogom játszani egy olyan ember szeme láttára, aki egykor maga is kitaszított, bántalmazott áldozat volt, és én öltöttem magamra az egyik lelketlen csitri szerepét, aki vihogott, mikor a fiúk a földre teperték Retardált Richardot, majd barátnőihez hajolva gunyoros mosollyal, szándékosan mindenki számára jól hallhatóan a fiún köszörülte a nyelvét. De hát gyerekek voltunk, ostobák és tudatlanok – de vajon elégséges mentséget nyújt ez? Ezt a kérdést nem most tettem fel magamnak először.
- Helyezd magad kényelembe – viszonoztam mosolygós belépőjét, mialatt az utolsó csepp kávét is kiürítettem a bögrémből. – Kérsz egy kávét? Az előbb főztem, nem valami finom, és valószínű, hogy már langyosra hűlt, de elég erős, hogy átvészeld vele az előttünk álló beszélgetést.
Órák után bent maradni az iskolában már diákként is tortúra volt, amiért a legválasztékosabb átkokat zúdítottuk tanárainkra, de most megértettem, hogy ez a katedrán álló számára sem kellemesebb időtöltés. Önszorgalomból végzett túlóra, amit persze nem fizettek meg tisztességesen.
- Nyomós okom van azt feltételezni, hogy Davidet bántalmazzák otthon. A fülest a testnevelés tanárától kaptam, ami után egy kicsit elbeszélgettem a fiúval is. Szerettem volna azt hinni, hogy a tanára téved, de erre, sajnos, kevés esélyt látok.
Fáradt sóhaj szökött ki résnyire nyitott ajkaim közül. Senki sem szeretett ilyen ügyekbe belekeveredni; jól tudtam, hogy milyen kellemetlen helyzetbe hozom ezzel Richardot is, akinek osztályfőnökként a kezébe kellett vennie az ügy intézését.
- Sajnálom, hogy egy ilyen problémát kellett a nyakadba varrnom – ingattam a fejem, megengedve magamnak egy gyenge kis mosolyt, mellyel Richardot fürkésztem.

Vissza az elejére Go down

Richard Goode

Richard Goode

Csoport : Középosztály
Nem : Férfi
Kor : 36
Csillagjegy : Ikrek
Lakhely : Chicago
Családi állapot : házas
Foglalkozás : biológiatanár, sorozatgyilkos
Karakterlap : Isabelle & Richard Tumblr_o7jbq6S4Ub1v101dyo5_250
Zene : Isabelle & Richard Tumblr_inline_muqrjnC1Fi1rt2432

Isabelle & Richard Empty
TémanyitásTárgy: Re: Isabelle & Richard   Isabelle & Richard EmptyVas. Júl. 03, 2016 4:10 pm


Isabelle & Richard
Úgy tettem, ahogy mondta, helyet foglaltam az egyik székben. A mozdulataimat is próbáltam fesztelennek álcázni, de ez nem változtatott azon, mennyire feszült voltam. Lényegében minden ok nélkül, nem volt okom tartani a szituációtól. Az ilyesmi egyszerűen berögzül, az ember személyiségének részévé válik.
- Igen, azt hiszem az jól jönne. Sok cukorral biztos iható lesz - bólintottam az ajánlatára. Az itt töltött évek alatt már volt alkalmam hozzászokni az iskolában kapható undorító kávéhoz. Az ember nem is a kulináris élvezet miatt itta, hanem csakis azért, hogy átvészelje valahogy a fárasztó és idegőrlő órákat. Sok cukorral pedig meg lehetett inni, elnyomta az ízét.
Mikor rátért a lényegre, azonnal sikerült minden figyelmemet magára vonnia. A szavai hallatán először csak az aggodalom érzése töltött el, de másodpercről másodpercre gyűlni kezdett benne a harag is. Láttam magam előtt a csendes, visszahúzódó fiút, ahogy ott gubbasztott a hátsó padban. Tehát ez állhatott a gátlásai mögött. Kevés dolog váltott ki belőlem olyan intenzív dühöt, mint a gyerekek, a gyengébbek bántalmazása, legyen szó annak bármilyen formájáról. Nem tudtam elviselni, szó nélkül elmenni mellette. Ez volt a legnagyobb baj az emberekkel, a közönyük az elesettekkel szemben. Én nem tudtam szemet hunyni egy ilyen eset felett, még csak ismernem sem kellett a szenvedő felet. De sajnos Davidet ismertem. Máskor könnyűszerrel véget vetettem volna a problémának, azonban ettől az esettől muszáj volt elhatárolódnom, amennyiben tartani akartam magamat a felállított szabályokhoz. Muszáj volt, ez segített elkerülni, hogy lebukjak. Soha nem vettem fel olyat a listámra, akihez bármi közöm volt, akár csak a legkevesebb is.
Leküzdve a tehetetlenségem okozta frusztrációt, Isabelle-re emeltem a tekintetem. Minden erőmmel azon voltam, hogy száműzzem belőle a haragnak még a szikráját is, csupán mérhetetlen szomorúsággal néztem rá. Legalábbis a terv ez volt.
- Pontosan mit mondott David? Már ha elárulhatod... - tettem hozzá gyorsan. Tisztában voltam vele, hogy amit a diákoktól hall, azt nem adhatja csak úgy tovább, de anélkül nem tudtam intézkedni, hogy valami konkrétumot megosztott velem. - Probléma? Nem, dehogyis... Azért vagyunk itt, hogy foglalkozzunk ezekkel a gyerekekkel, nem? Ha már azok nem teszik meg, akiknek elsődlegesen kéne...
Ezzel természetesen David szüleire utaltam. Elborzasztott a gondolat, hogy képesek voltak kezet emelni a saját gyerekükre. Én még attól is szörnyen éreztem magam, ha néha felemeltem a hangom az enyéimmel szemben, mikor már nagyon elszaladt velük a ló. Na de hogy valaha bántsam őket... soha nem tudtam volna megtenni. Persze tudtam volna mesélni róla én is, milyen érzés ilyen közegben felnőni. Nem véletlenül éreztem át olyannyira David helyzetét. Még úgy is, hogy az élethelyzetek döntő többségében vért izzadva tudtam csak kicsikarni magamból emberi érzéseket és reakciókat. De ez más volt, nekem mindenképp.


Vissza az elejére Go down

Isabelle Veness

Isabelle Veness

Csoport : Középosztály
Nem :
Kor : 36
Lakhely : Chicago
Családi állapot : Szabad
Foglalkozás : Filozófia tanárnő, iskolapszichológus

Isabelle & Richard Empty
TémanyitásTárgy: Re: Isabelle & Richard   Isabelle & Richard EmptyHétf. Júl. 04, 2016 10:41 pm

Isabelle & Richard Tumblr_inline_ms05wmv4N81qz4rgp
Richard & Isa || All monsters are human



Egy bögrét leemelve a polcról kitöltöttem Richardnak a kávét. Némi késztetést ugyan éreztem, hogy még egy adag koffeint magamba pumpáljak, de ellenálltam a kísértésnek. A csésze nem melegedett át, ahogy színültig töltöttem a fekete itallal, aminek a színe sem volt túl bizalomgerjesztő, és hiányzott róla az a selymes hab, amit úgy imádtam lekanalazgatni a kávé tetejéről, de itt, az iskolában ezzel is be kellett érnünk.
Átnyújtottam a férfinak a poharat, néhány kis csomag cukrot és egy mokkáskanalat is mellékelve hozzá. Közben visszaereszkedtem ruganyos forgószékembe, mely az egyetlen kényelmes ülőalkalmatosság volt, amihez az iskolában szerencsém volt.
Néhány pillanat erejéig, míg Richard a kávét kevergette, fél szemmel, óvatosan és a lehető legdiszkrétebben őt tanulmányoztam. Nehéz volt elhinni, hogy a rám mosolygó arc ugyanahhoz az emberhez tartozik, akit kisfiúként ismertem. Én nem változtam meg ennyire – futott át agyamon. Vagy ha mégis, akkor az nem az előnyömre történt.
Richardot, úgy tetszett, az élet kárpótolta minden rosszért, amit korábban elszenvedett. Megjutalmazta és új emberré tette. Tagadhatatlanul kellemes benyomást keltett a megjelenése, könnyed, közvetlen fellépése pedig bizonyos fajta sármot is kölcsönzött neki. Olyan ritka volt manapság az őszinte, kedves mosoly az emberek arcán, hogy akaratlanul is némi napfényt vitt az életedbe, ha valaki olyan gyakran és természetesen mosolygott, mint ahogy azt Richard tette.
És mégis… volt benne valami, ami nem tetszett. Még Richard, a minta-ember, sem lehet mindenkinek szimpatikus, nem igaz?
Nem kerestem kifejezetten a tekintetét, mialatt felvázoltam a problémát. Mikor az agyamban a fogaskerekek forogtak, nem szerettem farkasszemet nézni az emberekkel; a szemkontaktus könnyen elterelte a figyelmemet, főleg ha sok olvasnivalót nyújtott az adott tekintet. Most azonban, mikor pillantásom felfelé kalandozott a tollról, amivel az ujjaim között játszottam, a tekintetem megakadt Richard arcán. Íriszei mintha fátyolosak lettek volna, de a bennük uralkodó érzelmeket nehezen tudtam volna betájolni. Mindenesetre pillantásom többé nem kalandozott el.
- Remélem, nem veszed nagyon a szívedre a dolgot. Nem tesz jót, tapasztalatból mondom. – Talán nem találtam meg a helyes szavakat, mert Richard tekintetében inkább dühöt láttam, mint fájdalmat. Kutató pillantással néztem rá, nem titkolva érdeklődésemet és kérdéseimet.
- Látod, ez is nagy dilemma. De azt hiszem, most helyesebben járok el, ha a teljes diszkréciót egy kis időre félreteszem. – Mi mást tehetnék? – David tagadta, hogy a szülei bántalmazzák, mindenféle buta indokot talált a sérüléseire, és lépten-nyomon ellentmondásba került magával. Láthatóan feszélyezték a szüleivel kapcsolatos kérdések, dühös lett, mikor nem hagytam annyiban a dolgot, majd kifakadt. Elárulta, hogy az apja alkoholista, mióta az anyja megcsalta a férfit. Ahogy beszélt róluk, azt hiszem, az apja agresszivitásának nemcsak ő, de az anya is áldozatává vált. A jelenleg kezemben lévő információk alapján nem tudom biztosan megítélni, de azt sem tartom kizártnak, hogy a férfi kényszerrel tartja maga mellett a nőt. Bosszú a félrelépéséért. David pedig a házasságtörő nőnek a fia, ami, nos, potenciális célponttá változtatja.
Az elmúlt években David ügye elveszett volna a nála nagyobb súlyú szörnyűségek mellett. Mivel csúnyább dolgokat is láttam már, a fiú hányattatott sorsa nem érintett meg annyira, de kétségkívül sajnáltam őt. Őszintén szólva elképzelésem sem volt, milyen lehet a lelki vagy a testi terror árnyékában élni, a szüleimmel való viszonyom harmonikus volt, és ilyen szempontból a párkapcsolataimat sem szenvedtem meg. Az már más tészta, hogy milyen pszichológiai hatása van az emberre, ha a párjával nap, mint nap egymást nyúzzák.
- Mit gondolsz, mit tudunk tenni David érdekében? Egy család magánéletébe beleavatkozni…kínos és nem egyszerű – csóváltam a fejem, előrevetítve azt a vesszőfutást, ami akkor következik, ha megtesszük a szükséges lépéseket.  

Vissza az elejére Go down

Richard Goode

Richard Goode

Csoport : Középosztály
Nem : Férfi
Kor : 36
Csillagjegy : Ikrek
Lakhely : Chicago
Családi állapot : házas
Foglalkozás : biológiatanár, sorozatgyilkos
Karakterlap : Isabelle & Richard Tumblr_o7jbq6S4Ub1v101dyo5_250
Zene : Isabelle & Richard Tumblr_inline_muqrjnC1Fi1rt2432

Isabelle & Richard Empty
TémanyitásTárgy: Re: Isabelle & Richard   Isabelle & Richard EmptyCsüt. Júl. 07, 2016 7:23 pm


Isabelle & Richard
Elvettem tőle a bögrét, majd beleborítottam két adag cukrot és kevergetni kezdtem. Az ízét ugyan elnyomhatta, de a színe továbbra sem volt túl biztató. Ez azon kávék közé tartozott, amiket gyorsan meg kellett inni és lehetőleg minél kevesebbszer kellett rájuk pillantani. Ezzel a módszerrel egész elfogadható lett.
Valóban egyszerűbb lett volna, ha nem veszem a szívemre a hallottakat, de képtelen voltam átsiklani afelett, hogy egy diákomat bántalmazzák. Az emberek, így a tanárok többsége is inkább elfordította a fejét és úgy tett, mintha nem látná mások problémáit. Ebben az esetben én erre nem voltam képes. Igyekeztem leplezni a bennem kavargó dühöt, de nem sikerült maradéktalanul. Elképesztően frusztrált a tény, hogy mindezt látja rajtam. Pont ő, aki előtt minden valódi érzést le akartam törölni az arcomról.
- Nem igazán találkoztam még ilyen esettel. Nem tudom, hogyan kéne lereagálnom  - válaszoltam végül bizonytalan hangot megütve, mintha eddig valóban elkerült volna minden ilyen szörnyűség mind a saját életemben, mind másokéban.
Figyelmesen hallgattam a beszámolóját, minden apró információt gondosan elraktározva. Tipikus esete a csődbe ment házasságnak, amelynek a gyerek issza meg leginkább a levét. Erőszakos férfi, cselekedni képtelen nő és kiszolgáltatott gyermek. Már-már sablonosan tragikus. Mindez nem csorbított azon, hogy a fiú biztosan nagyon szenvedett, különösen, ha nem kezdetektől fogva ebben a közegben élt.
- Ez szörnyű - ingattam a fejem hitetlenkedve. - Egyszerűen hihetetlen, hogy valaki tényleg képes kezet emelni a saját fiára és feleségére... Szegény fiú...
Teljes mértékben igazat kellett adnom neki, külső szemlélőként szinte lehetetlen volt beleavatkozni egy család életébe, gyakran többet ártott, mint segített, ha valaki szóvá tette a nyilvánvaló problémákat. Persze nekem megvolt a módszerem erre, de mivel azt mindennek nevezhettem, csak éppen legálisnak és humánusnak nem, így természetesen ezt meg sem említhettem. És ami azt illeti, még csak gondolnom sem szabadott rá. A kockázat olyan nagy lett volna, kiváltképp egy ilyen beszélgetés után, hogy gyorsan ki kellett vernem a fejemből.
- Nem vagyok benne biztos, hogy segítene, ha beszélnénk a szülőkkel. Az anya feltételezem tehetetlen ebben a helyzetben, az apa pedig aligha fog hallgatni ránk. - Akik ismertek, mind azt mondták, hogy engem lehetetlen kihozni a sodromból. Most viszont nem tudtam anélkül megszólalni, hogy ne érződött volna a hangomon, mennyire feldúltak a hírek. Kerültem Isabelle tekintetét, kitartóan bámultam a bögrét és annak tartalmát, vagy éppen a cipőm orrát fixíroztam. Bíztam benne, hogy ezt elkönyveli a gátlásosságom számlájára - amelynek gyerekkorunkban jó sokszor szemtanúja lehetett - , vagy pedig betudja a szokatlan helyzetnek. - Talán az lenne a legegyszerűbb, ha csak támogatást nyújtanánk Davidnek. Ha van kivel beszélnie és megbízhat valakiben, az többet ér bármilyen drasztikus megoldásnál. Az a fontos, hogy érezze, nincsen egyedül.
A magány és a kitaszítottság érzése milliószor jobban fájt az ütéseknél. Körön kívül lenni, tanácstalanul és elkeseredetten nagyobb ütés lehetett, mint amit egy ember az öklével okozhatott. Tudtam, valószínűleg bárkinél jobban. Bár a nevelőanyám odaadással és őszintén szeretett engem, de ettől nem hegedtek be a sebek, amelyeket a vérszerinti szüleim, a nevelőapám és a többi gyerek hagyott rajtam. Talán egyszer Davidnek is jobb lesz, talán nem. Bárhogy is történik majd, akkor sem fogja elfelejteni, miben nőtt fel. Ezek egy életre belénk égnek és meghatározzák, kik vagyunk. Ostoba, aki azt gondolja, hogy ez ellen lehet küzdeni és önmagunk kovácsai vagyunk. Mindig vannak külső tényezők, nagyon erős tényezők, és ezek ellen nem lehet harcolni. Megbillogoznak minket egy örök életre.


Vissza az elejére Go down

Isabelle Veness

Isabelle Veness

Csoport : Középosztály
Nem :
Kor : 36
Lakhely : Chicago
Családi állapot : Szabad
Foglalkozás : Filozófia tanárnő, iskolapszichológus

Isabelle & Richard Empty
TémanyitásTárgy: Re: Isabelle & Richard   Isabelle & Richard EmptyVas. Júl. 10, 2016 8:00 pm

Isabelle & Richard Tumblr_inline_ms05wmv4N81qz4rgp
Richard & Isa || All monsters are human



Fürkésző pillantásom követte Richard minden mozdulatát. Felújított ismeretségünk során most először láttam annak a fiúnak a maradványait megjelenni benne, aki egykor volt; elszállt belőle az a könnyedség, mely nem nélkülözte a magabiztosságot sem, ami felnőttként jellemezte. Bizonytalanságot fedeztem fel a hangja csengésében, és az sem kerülte el a figyelmemet, hogy a tekintete egyre ritkábban kapcsolódott az enyémhez, és mind sűrűbben állapodott meg a bögréjén, a padlón vagy éppen egy ponton a vállam fölött.
Számomra látványos volt a viselkedésében beállt változás, mely által egy gondolat erejéig megfogant bennem a gyanú, hogy egy újabb, a hétköznapokon viselt maszk hullott le előttem néhány pillanatra. Én mégis lemaradtam róla.
Nem tudtam volna megmondani, miért, de jelen pillanatban én sem éreztem sokkal jobban magam, mint Richard. Ebben biztos voltam.
Elnyomva ugyan, de bűntudatom is mocorogni kezdett – elvégre nem kizárt, hogy Richardnak több személyes tapasztalata volt a témában, mint amennyi szakmai tudást én valaha összegyűjtöttem, és gyermekkorának emléke billentette ki viselkedésének összerendezettségéből. Már nem emlékeztem tisztán azoknak a szóbeszédeknek a tartalmára, amik Richard vérszerinti családjáról forogtak közszájon az iskolában, pedig kifejezetten nagy szenzációvá fajult a dolog, miután egyszer az osztályfőnök a pletykálkodáson rajtakapott nebulókat az igazgatóhoz küldte. Persze, kicsi az esély rá, hogy a szóbeszéd igazságtartalma akárcsak megközelítette volna a rosszindulat mértékét, mely a meséket terjesztette, de azt én is biztosan tudtam, hogy Richard nem véletlenül került nevelőszülőkhöz.
Ma egy árnyalatnyival több sütnivalóval és pszichológusi gyakorlattal a hátam mögött, már a legalávalóbb dolgok közé soroltam azt, amit gyerekként Richarddal tettem. Mikor kiderült, hogy újdonsült kollégájaként köszönthet engem a férfi, felmerültek a régi dolgok, de mindketten elbagatellizáltuk azokat. Én persze bocsánatot kértem, Richard pedig mosolyogva legyintett – és ezzel lezártnak tekintettük az ügyet.
- Ebben sajnos kollégaként nem tudok a segítségedre lenni. Pszichológusként talán; ha szeretnéd, ugyan kanapé nincs, amire leheveredve és a plafont tanulmányozva válaszolgathatnál az idióta kérdéseimre, mint a legtöbb ócska filmben, de azért csinálhatok belőled egy felcímkézett mappát – kacsintottam alig leplezett mosollyal az ajkam szegletében. Mióta a sok gyomorforgató, rendőrségi ügyet a hátam mögött hagytam, azon a véleményen voltam, hogy nem szabad semmit sem véresen komolyan venni, különben az könnyedén felemészt. Richardra is ráfért volna egy mosoly abból a fajtából, ami olyan jól állt neki, hogy a tinédzser lányok elpirulva súgtak össze barátnőikkel.
Javaslata hallatán némileg elkomorodtam, ez azonban nem ült ki az arcomra, csupán csendes figyelmem árulkodott róla, hogy jól megrágom magamban a szavait. Tulajdonképpen meglepett az, amit mondott, és gyengének tartottam érte.
Önmagam előtt nem titkoltam, hogy gyengeséggel vádolom Richardot; ez az őszinteség kellett ahhoz, hogy boldoguljak az emberekkel. Ha magam előtt sem mertem volna vállalni a véleményemet, minden valószínűség szerint a végén hamis képet állítottam volna fel az illetőről, akivel éppen dolgom akadt.
- Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de én nem kezeskednék a férfiért. Az ilyenek bármire képesek, és ahogy egyre mélyebbre süllyednek a maguk mocsarában, úgy válnak egyre kegyetlenebbé. A verések egyre gyakoribbá és súlyosabbá válhatnak, ha pedig csak egyszer is teljesen elveszíti a fejét, vajon mi akadályozná meg akár a… gyilkolásban? – Az utolsó szó kimondása előtt egy szekundumnyi ideig hezitáltam. Súlyos volt a szó, de nem kételkedtem abban, amit kijelentettem.  – Lehet, hogy nem szánt szándékkal gyilkolna, de egy rosszul irányzott rúgás, egy lökés vagy egy erősebb pofon is végzetes lehet. És azt se felejtsd el, hogy a páni félelem sok mindenre képes… Persze, ez a legszörnyűbb eshetőség, amire statisztikailag nincs kiugróan magas esély. A családon belüli erőszakos esetek kis százaléka végződik így, de ez nem jogosít fel minket arra, hogy hagyjuk az eseményeket a maguk medrében folyni – akár az előbb említett végkimenetel felé – ingattam a fejem.
- A lelki támasz kevés, a fiúnak valós védelemre van szüksége. Értesítenünk kellene a hatóságokat. A David testét borító sérülések a gyanút igazolnák, ezenfelül ő sok mindent elárult nekem, amit azt hiszem, némi ráhatással újra megismételne. – Ebben biztos voltam; a fiú lelkiállapota nem tette lehetővé számára a huzamosabb ellenállást. Az őt ért traumák azt hiszem, megtették a hatásukat; David zárkózott volt, bizonytalan, feszélyezett és dühös. Egy szakembernek nem okozhatott gondot, hogy egy ilyen személyiséggel boldoguljon. Az igaz, hogy a fiú magas falakkal vette körbe magát, de ezek mögé nem volt nehéz belátni. – Az igazgatóval is beszélnünk kell. Nem lesz boldog, hogy az iskola ilyen ügybe keveredik, az biztos.

Vissza az elejére Go down

Richard Goode

Richard Goode

Csoport : Középosztály
Nem : Férfi
Kor : 36
Csillagjegy : Ikrek
Lakhely : Chicago
Családi állapot : házas
Foglalkozás : biológiatanár, sorozatgyilkos
Karakterlap : Isabelle & Richard Tumblr_o7jbq6S4Ub1v101dyo5_250
Zene : Isabelle & Richard Tumblr_inline_muqrjnC1Fi1rt2432

Isabelle & Richard Empty
TémanyitásTárgy: Re: Isabelle & Richard   Isabelle & Richard EmptyHétf. Júl. 18, 2016 12:12 am


Isabelle & Richard
Az évek során tökéletesre fejlesztettem a maszkot, amelyet viseltem nap mint nap. Megtanultam mosolyogni, nevetni és fesztelenül viselkedni még akkor is, amikor az ösztöneim azt diktálták, hogy gubózzak össze magamban. De gyerekként megértettem már a leckét: az őszinteség veszélyes, ha az ember olyan, amilyen én is voltam. Így hát színleltem, szinte a nap minden percében. Olykor eltűnődtem azon, hogy vajon ha elég sokáig és elég jól játszom meg magam, akkor talán meg is változhatok. Aztán néhány pillanat alatt minden fal leomlott, akárcsak most, és rá kellett jönnöm, hogy én nem vagyok képes a változásra. De ez csak pár másodperc volt, utána rendeztem a vonásaimat.
- Ez nagyon kedves tőled - nevettem fel. - A pszichológusok úgyis egy vagyont elkérnek egy-egy kezelésért. Talán élnem kéne a lehetőséggel és elsírni minden tanárként megélt frusztrációmat.
Ha nekem fizettek volna nagy összegeket azért, hogy elmenjek terápiára, még akkor is úgy menekültem volna a szakember elől, mintha az illető legalább a pestis terjesztője lenne. Kisgyerekként hosszú évekig jártam gyerekpszichológusokhoz, többnél is megfordultam és egyformán gyűlöltem mindegyiket. Végül a foglalkozások inkább csak rontottak az állapotomon, úgyhogy idővel a nevelőanyám úgy döntött, hogy nincs rá többé szükségem. Ezzel többet segített, mint az agyturkászok évek alatt. Végre senki nem tépte fel a régi sebeket és nem tett fel nekem furcsábbnál furcsább kérdéseket, nem kellett idétlen családrajzokat készítenem és még sorolhatnám, milyen akkor értelmetlennek tűnő zagyvaságokkal zaklattak. Hamarosan behegedtek a trauma okozta sebek, és ha néha felszínre is akart törni valami, azt mélyen elnyomtam magamban. Egyszóval érthető módon kissé tartottam a pszichológusoktól.
Egyenesen megrémített, mikor előrevetítette, mit is kéne tennünk. Elismertem a bátorságát, és ha én kimaradhattam volna az ügyből, egész biztosan az ő pártját fogtam volna a sajátommal szemben - bármilyen abszurdul is hangzik ez. De nem akartam belefolyni. Talán ez önzőség és gyávaság volt részemről, de amennyire csak lehetett, szerettem volna elkerülni a rendőröket, a felesleges figyelmet és természetesen az ezzel járó érzelmi hullámvasutat. Számára ez valószínűleg könnyebb lett volna. Bizonyára sok ilyen esettel találkozott az előző munkája során, rosszabbakkal is, mint ez. De csakis úgy, mint kívülálló. Ha elmondtam volna neki, számomra mennyire fájdalmas is lenne ezt végigcsinálni, akkor sem érthette volna meg igazán. És nyilván nem is szándékoztam megosztani vele a belső vívódásomat. Pont vele, hogyne... Még a feleségemnek és a nevelőanyámnak sem beszéltem ilyesmiről.
Leraktam a menet közben kiürített bögrét és erőnek erejével rávettem magam, hogy a szemébe nézzek.
- Persze, nem szabad elbagatellizálni az ügyet, igazad van. - A kezemet tördeltem, mint mindig, amikor nyugtalankodtam valami miatt. És most a nyugtalankodás enyhe kifejezés volt arra az idegességre, amit éreztem. - De semmit sem kéne elsietni. Előbb beszélni kéne Daviddel és az igazgatóval is, az ő véleményük számít ebben a legtöbbet.
Tudtam, hogy sehogy sem húzhatom majd ki magamat ez alól. És még az a tudat sem vigasztalt, hogy legalább segíthetünk a diákomon. Mert tisztában voltam vele, hogy egy hivatalos eljárással ugyan kiiktathatjuk az apát a képből, de egyben újabb problémákat is zúdítunk majd szegény fiú nyakába. Mindennél nehezebb színt vallani.
- És ha tegyük fel, tényleg a hatóságokig jut a dolog... akkor mire kell számítanunk? - Nem az érdekelt, hogy Davidnek vagy a családjának mire kell számítania, azt én is tudtam. Arra voltam kíváncsi, hogy ránk mi vár majd, egész pontosan rám.
Nyeltem egy nagyot és feszélyezetten vártam a választ. Csak remélni mertem, hogy ő nem szagolta ki olyan remek érzékkel az emberek idegességét és félelmét, mint ahogyan azt én tettem minden helyzetben.


Vissza az elejére Go down

Isabelle Veness

Isabelle Veness

Csoport : Középosztály
Nem :
Kor : 36
Lakhely : Chicago
Családi állapot : Szabad
Foglalkozás : Filozófia tanárnő, iskolapszichológus

Isabelle & Richard Empty
TémanyitásTárgy: Re: Isabelle & Richard   Isabelle & Richard EmptyVas. Júl. 24, 2016 8:49 am

Isabelle & Richard Tumblr_inline_ms05wmv4N81qz4rgp
Richard & Isa || All monsters are human



Szélesebbre húzódó, már-már rövid nevetésbe átforduló mosollyal fogadtam válaszát, mintha sikerült volna megütnöm a témához illő könnyed jókedvet. Pedig mindeközben figyelő tekintetem ragadozó madár módjára keringett Richard arcának rezdülésein és önkéntelen mozdulatain. Félre kellett volna tennem azt az átkozott paranoiámat, melyet a rendőrségi munka során tettem a magamévá, mert kezdett bosszantóvá válni, hogy ott is rejtegetett titkokat kerestem, ahol nyílt kártyákkal találkoztam, és még a napsütötte parkban is sötét árnyakat véltem látni a nyomomban.
- Ezesetben szívesen szabaddá teszek neked egy időpontot – fújtam tovább az ócska csevegés lufiját, melyet – bár én húztam elő, mint egy remek fogást – már legszívesebben kipukkantottam volna.
Hiába tettem fel magamnak a kérdést, hogy mégis milyen furcsaságot látok a végre rám szegeződő kék szempárban; ha következetes kívántam lenni, nem találhattam különösnek a benne kavargó zavart bizonytalanságot, elvégre számos okot tudtam volna kapásból megtippelni, amelyek miatt David ügye őszintén megrázhatta Richardot.
A fene essen az egészbe!
De ismertem magam annyira, hogy tudjam, addig úgysem szabadulhatok a kínzó gondolataimtól, míg tisztába nem teszem őket. Hiába kívánom szép ívben az elmém kukájába hajítani a Richarddal kapcsolatos aggályaimat, azok úgyis addig fogják birizgálni az idegeimet, míg rendet nem rakok a kuszaságban.
Richardot tagadhatatlanul érzékenyen érintette David bántalmazása. Ez két lehetőséget dob fel: vagy a gyerekhez áll közel, és a vele kapcsolatos érzelmei forrongnak, vagy pedig a bántalmazás ténye hat rá olyan erővel, hogy ne tudja egészen palástolni a benne felébredő érzéseket.
- Jól ismered Davidet? Milyen vele a kapcsolatod? – Ha nem jöttem volna ki a gyakorlatból, ezt már korábban, a beszélgetés előbbi szakaszában megtudakoltam volna. – Esetleg beszélhetnél vele te, hátha neked könnyebben megnyílik. Én csak egy idegen vagyok neki, méghozzá agyturkász, aminél kevés rosszabb kombináció van.
Nem zártam ki egyetlen lehetőséget sem, mégis legelőször arra fogadtam volna, hogy a bántalmazás, nem pedig David személye az érzékeny pont Richard számára. Talán felidéződtek a gyerekkori traumák…na, de ilyen intenzitással?
Richard élete látszólag egy olyan kirakós volt, amiben minden darab a helyén volt. Kellemes környezetben élt, a magánélete és a munkája is jól alakult. Tehát tökéletesen megalapozott volt modorának közvetlensége, mosolygós egyénisége.
De ha a kép ennyire idilli, akkor egy ilyen stabil, a biztonság és a boldogság köveiből épült várat hogyan ingathat meg egy kis szellő? Miért ilyen ideges, ilyen gyáva Richard, mikor ezer forrásból meríthetne erőt?
- Elsietni semmiképpen sem szabad, de míg mi malmozunk, David kiszolgáltatott az apja agresszivitásának – válaszoltam nyersen. – Engem elsősorban az édesanyja érdekelne. Szeretném, ha behívatnád holnap, és hármasban leülnénk beszélgetni. – Hangom nem úgy csengett, mintha szívességet kértem volna Richardtól; sokkal inkább utasításba adtam terveimet. Nem akadtam úgy tenni, mintha ugráltathatnám a férfit, egészen az elmúlt percekig abban bíztam, hogy Richard kézbe veszi majd az ügyet, és támogat majd a helyzet rendezésében. Most azonban már tisztán láttam, hogy ez hiú ábránd volt.
Bántó nyíltsággal néztem, ahogy kezeit tördelte, nem rejtettem véka alá, hogy idegességének minden megnyilvánulása a figyelmem kereszttüzében zajlik. Ezzel szemben nem adtam tudtára rosszallásomat aziránt, hogy még mindig majdhogynem feltételesen, de mindenesetre kellő bizonytalansággal beszélt arról, aminek a szükségességét épp az előbb jelentettem ki egyértelműen. Itt semmiféle feltevésre nincs szükség…Persze, hogy a hatóságokig kell vinnünk az ügyet.
- Nos, ezt nem tudom megmondani, míg nem beszéltünk az anyával. De számolj a kellemetlenségekkel, a rendőrségi procedúrát szinte mindenki egyformán gyűlöli… Sajnos, az ilyen bántalmazásos ügyekre alkalmazandó gyakorlat elég kiforratlan még. – Ismertem a törvényi szabályozást, de azt édeskevésnek tartottam; az ilyen ügyek, ha napvilágra is kerülnek, általában olyan jogi és egyéb útvesztőkbe futnak, ahonnan a jó ég tudja, hogyan és miképp kerülnek majd ki.

Vissza az elejére Go down

Richard Goode

Richard Goode

Csoport : Középosztály
Nem : Férfi
Kor : 36
Csillagjegy : Ikrek
Lakhely : Chicago
Családi állapot : házas
Foglalkozás : biológiatanár, sorozatgyilkos
Karakterlap : Isabelle & Richard Tumblr_o7jbq6S4Ub1v101dyo5_250
Zene : Isabelle & Richard Tumblr_inline_muqrjnC1Fi1rt2432

Isabelle & Richard Empty
TémanyitásTárgy: Re: Isabelle & Richard   Isabelle & Richard EmptyKedd Aug. 02, 2016 1:44 am


Isabelle & Richard
Csak röviden felnevettem, de szóban már nem feleltem a viccnek szánt ajánlatra. Túl ideges voltam ahhoz, hogy tovább húzzam az üres csevegést, noha az esetek többségében nagyon jól tudtam a semmiről is értekezni. Ezúttal is talán szerencsés lett volna, addig sem faggathatott volna Davidről. Segíteni akartam a fiún, bárkinél jobban, de elmondhatatlanul frusztrált ez a helyzet. Gyermeteg módon azért imádkoztam magamban, hogy valami váratlan okból hadd szabaduljak ki innen - sürgősen keressenek telefonon vagy robogjon be értem valaki az ajtón... De nyilván nem történt ilyesmi, és szégyellnem kellett volna magamat, amiért egyáltalán ilyesmire gondoltam. Csakhogy a lelkiismeretem már nagyon régóta nem működött úgy, ahogy annak kellett volna.
- David nehezen nyílik meg. A legtöbb diákkal sokat szoktam beszélgetni, de David inkább kerüli az emberi kapcsolatokat. Próbáltam vele beszélni párszor, de az ilyesmit nem lehet erőltetni. - Ezt én magam is nagyon jól tudtam. Gyerekként csupán nagyon kevés embert mertem közel engedni magamhoz, egész pontosan csak a nevelőanyámat és a testvéreimet. De ennek a fiúnak nem volt senkije, akihez rohanhatott volna a problémáival. Persze a legtöbb belső érzésemet, gondolatomat én sem osztottam meg senkivel, de nekem legalább volt hova hazamenekülnöm. David pedig éppen otthonról menekült, nem találhatott megnyugvást még a tulajdon anyjában sem. - De természetesen mindenképp megpróbálok nyitni felé, hátha most fogékonyabb lesz rá.
Éreztem a felgyülemlő idegességet, belülről feszítette a mellkasomat. A szavai mögött nem kérés rejlett, hanem utasítás, ezt azonnal megértettem a hangja szigorú csengéséből. És ez frusztrált, mert ha akartam sem tudtam volna nemet mondani. Mindig nehezemre esett nyíltan konfrontálódni, nem kétszínűség miatt, hanem egyszerűen féltem az emberektől. A gyűlöletüktől, attól, hogy egy kis botlástól máris felborulhat a szépen felépített fal, amelyet magam köré húztam. De most még akkor sem ellenkezhettem volna, ha bátran kiálltam volna magamért minden helyzetben. Mert a lelkem mélyén én is tudtam, hogy az a helyes, amit ő mond.
- Este felhívom az anyját - bólintottam végül határozatlanul. Próbáltam nem is gondolni rá, mennyire kínos lesz az a telefonbeszélgetés a nővel, akivel életemben egyetlen egyszer találkoztam, még a legelső szülői értekezleten. Arra még eljött, a többire már nem. Talán már ebből is gyanakodnom kellett volna, de ugyan kinek jut eszébe ilyesmi? - Nem vagyok benne biztos, hogy készséges lesz. A szülői értekezleteket nagy ívben elkerüli és egy iskolai rendezvényen sem láttam még. Bízzunk benne, hogy csak elfoglalt és nem érdektelen.
Az érdektelen talán ebben a helyzetben nem a legjobb szó volt, de nem találtam jobbat. Az, hogy nem jött még be a gimnáziumba, jelenthetett mást is, nemcsak azt, hogy nem érdekelte a fia. Legyünk optimisták, nem igaz?
Úgy éreztem, mintha a tekintetével át tudna szúrni, mintha belelátna a fejembe. Ha csak halványan is, de felsejlett, milyen volt régen ugyanezeknek a bíráló szemeknek a kereszttüzében állni. Gyerekek voltunk, most pedig felnőttek, ami akkor történt, már nem számított semmit. De attól még ugyanolyan érzés volt most itt ülni, tehetetlenül és egyértelműen gyengébb szerepben, mint ő. Sok év eltelt, de egy pillanatra, egy pislogásnyi időre tényleg úgy tetszett, mintha újból az iskola folyosóján lennénk, ő pedig rezzenéstelen arccal nézné, ahogyan engem bepasszíroznak egy szekrénybe és hosszú órákra bezárnak. De nyilván csak túlreagáltam a helyzetet.
- Huh... ez nagyon komolyan hangzik. - Nyugalmat erőltettem a hangomra, az arcomra pedig sajnálkozó kifejezést. - Remélem, nem vagyok nagyon naiv, ha gyors lefolyásban és pozitív végkimenetelben reménykedek.
Nem létezett olyan, hogy pozitív végkimenetel. Történjék bármi a későbbiekben, attól még ez a fiú egy életre sérült. Valószínűleg nem lesz olyan, mint én. Talán majd inni fog, drogozni, talán csak elnyeli a depresszió. De hogy évek múltán is a hideg fogja rázni az apja veréseinek gondolatától, arra a nyakamat tettem volna.


Vissza az elejére Go down

Isabelle Veness

Isabelle Veness

Csoport : Középosztály
Nem :
Kor : 36
Lakhely : Chicago
Családi állapot : Szabad
Foglalkozás : Filozófia tanárnő, iskolapszichológus

Isabelle & Richard Empty
TémanyitásTárgy: Re: Isabelle & Richard   Isabelle & Richard EmptyKedd Aug. 09, 2016 8:42 pm

Isabelle & Richard Tumblr_inline_ms05wmv4N81qz4rgp
Richard & Isa || All monsters are human



Tehát nem a fiú miatt van – ahogy sejtéseim súgták. David nem lehetett olyan jelentős személy Richard szemében, hogy balsorsa ilyen mértékű zavart és idegességet hívjon életre a férfiben. Mit törődne ő egy diákjával, aki csak olyan lehetett a szemében, mint a folyosón hömpölygő, az óráin a pad alatt képernyőt bámuló és az iskola mögött cigarettázó többi fiatal? David csak egy volt a sokból; egy jelentéktelen alak, aki távolságtartásával elszigetelte magát, nem pedig egy ígéretes, rajongó éltanuló vagy egy olyan szemtelen, de megnyerő modorú nebuló, aki lassan, de biztosan belopta magát a tanára szívébe.
Úgy lett volna helyes és természetes, hogy Richard sajnálatot érezzen a fiú iránt, akárcsak én. Olyan őszinte, ámde felszínes szánalmat, amiről otthon, a feleségével és a gyermekeivel elfogyasztott vacsora közben elfeledkezik; ami rossz érzést kelt ugyan benne, később és nehezebben alszik el miatta az este, de azért fél óra forgolódás után csak elszenderedik…
És aggasztott, hogy a férfi nem az elvártnak megfelelően viselkedett.
- A többi, közvetlenebb diák valószínűleg el sem tudja képzelni, mit élhet át David. – Újabb sóhaj, mintha ezzel el tudnék engedni valamit abból a mázsás súlyból, amit David ügye rótt ránk. – De te talán… talán könnyebben tudnál utat találni hozzá, mint bárki más. – Bizonytalan tekintem mélyedt Richard arcába, mintha nem tudnék döntésre jutni, vajon folytathatom-e megkezdett gondolatomat, hogy elég merszet gyűjtöttem-e az előttem álló feladathoz. Igazság szerint, ha tartottam is volna attól, hogy Richard lelki világába gázolok, sem hátráltam volna meg. – Olyan dologba ütöm az orrom, amihez semmi közöm, ami magánügy, zárt terület, ettől függetlenül meg fogom tenni. – Pillantásom egyenes volt, egy adag kellemetlen eltántoríthatatlansággal megfűszerezve. -  Sajnos vagy nem sajnos, tudom, hogy a te gyerekkorod sem volt túlontúl fényes, Richard. Részben nekem is köszönhetően. – Egy mosoly kezdeménye feszült meg ajkam szegletében, amit bocsánatkérés, szánalom és önmagammal szembeni gúny töltött meg. - De azt hiszem, mi, az osztálytársaid már csak egy lapáttal tettünk rá a dologra... Mégis talán segíthetnél Davidnek. – És ő is segíthetne rajtad. Eltitkolt szavaim talán még nagyobb súllyal is estek a latba, mint az, amit nyíltan kijelentettem. Úgy éreztem, úgy sejtettem - vagy már gyanítottam? –, hogy a férfi máig nem rendezte le egészen múltjának számláját. Még mindig volt tartozása, ami megdöbbentett annak fényében, hogy milyen életvidámnak és egésznek tűnt az élete és ő maga is.
Néha két ember, aki ugyanazon problémával küzd, akik hasonló fájdalmon osztoznak, hatékonyabban tudnak egymásra támaszkodni, egymástól tanulni és gyógyulni, mintha egy szakember oltalmazó kezei alatt volnának. Hiába volt David egy éretlen kamasz - ha őt sikerülne Richard segítségével és támogatásával kivezetni a reménytelenség és a bántalmazás következményeinek labirintusából, talán a férfi is némi megnyugvásra lelne.
- Köszönöm – biccentettem kurtán. – Amíg nem ismerjük meg őt, helytelen volna érdektelennek nevezni. Ő is éppen annyira kiszolgáltatott és megfélemlített helyzetben lehet, mint a fia, habár remélem, hogy ez nincs így. – Abban az esetben a holnapi beszélgetéssel csak megforgatjuk a nőben a tőrt, ahelyett hogy egy lépést tennénk előre. – Jut eszembe, a telefonban ne árulj el neki semmit, és holnap is óvatosan, megfontoltan kell kezelnünk az ügyet, ez nagyon fontos.
Amikor ebbe az iskolába jöttem, még nem tudtam, hogy ezzel egy régi ismerőshöz sodródom ismét közel, hogy olyan emlékeket kell előkotornom a fiókból, amikre évek óta egy gondolatnyi időt sem fecséreltem. Ha előre láttam volna azokat az erőltetett mosolyokat, amikkel bőven elláttam Richardot egy-egy bájcsevejünk alatt vagy azt a megfoghatatlan, ostoba rossz érzést, ami a férfi viselkedése nyomán gyökeret eresztett bennem – nos, mindezek tudatában sem léptem volna vissza, akkor is ugyanebben a székben ülnék, és ugyanilyen könyörtelen szókimondással néznék szembe Richarddal.
Régen is ilyenek lehettünk? Kezdtem úgy hinni, mindketten megőriztünk egy darabkát a régi, már levetett szerepekből, de alapjaiban véve egyikünk sem volt már ugyanaz – nem, ez lehetetlen volna. Szilárdan hittem, hogy sikerült kinőnöm az egykeséggel járó túlzott figyelemből eredő elkényeztetettséget, hogy a bejárt út során valamicskével jobb emberré lettem. Ha kegyetlen vagyok, az nem szórakozásból vagy éppen közönyből fakad, sokkal inkább szükségből.
- De igen, az vagy. – Alig mosolyodtam el, ajkaim máris lebiggyedtek. – Csak óvatosan az optimizmussal; én mindig úgy tartottam, hogy a túlzott derűlátás a pofára esés egyik legbiztosabb kulcsa.

Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom


Isabelle & Richard Empty
TémanyitásTárgy: Re: Isabelle & Richard   Isabelle & Richard Empty

Vissza az elejére Go down
 
Isabelle & Richard
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Isabelle Veness

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Chicago FRPG :: Chicago :: Iskola-
Ugrás: