KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Ki van itt?
Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (13 fő) Csüt. Jún. 23, 2016 6:37 pm-kor volt itt.
Chatbox
Legújabb válaszok
Fiona & Jack
Richard & Fiona Emptyby Jackson Walker
Vas. Aug. 28, 2016 7:04 pm


Jennifer & Richard
Richard & Fiona Emptyby Jennifer Linwood
Vas. Aug. 14, 2016 12:33 am


Isabelle & Richard
Richard & Fiona Emptyby Isabelle Veness
Kedd Aug. 09, 2016 8:42 pm


Bri, Joey, Jack, Fiona
Richard & Fiona Emptyby Fiona Sherwood
Pént. Júl. 29, 2016 7:19 pm


Amelia Goode
Richard & Fiona Emptyby Amelia Goode
Kedd Júl. 26, 2016 8:53 pm


Dick & Toby
Richard & Fiona Emptyby Toby Chapman
Hétf. Júl. 25, 2016 5:11 pm


Toby Chapman
Richard & Fiona Emptyby Admin
Vas. Júl. 24, 2016 7:34 pm


Keegan & Richard
Richard & Fiona Emptyby Keegan Goode
Vas. Júl. 24, 2016 6:53 pm


Playby foglaló
Richard & Fiona Emptyby Amelia Goode
Vas. Júl. 24, 2016 1:05 am


Jetta Gallagher
Richard & Fiona Emptyby Jetta Gallagher
Szomb. Júl. 23, 2016 4:45 pm


Brian & Jack
Richard & Fiona Emptyby Jackson Walker
Vas. Júl. 17, 2016 2:58 am


Cassidy Black
Richard & Fiona Emptyby Admin
Szomb. Júl. 16, 2016 11:44 pm


Richard & Fiona
Richard & Fiona Emptyby Fiona Sherwood
Szomb. Júl. 16, 2016 6:44 pm


Benjamin Blake
Richard & Fiona Emptyby Benjamin Blake
Pént. Júl. 15, 2016 7:26 pm


@princessofthieves
Richard & Fiona Emptyby Fiona Sherwood
Csüt. Júl. 07, 2016 1:04 am




Megosztás
 

 Richard & Fiona

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet

Fiona Sherwood

Fiona Sherwood

Csoport : Egyetemista
Nem :
Kor : 28
Csillagjegy : Vízöntő
Lakhely : Chicago
Családi állapot : kapcsolatban
Foglalkozás : egyetemi hallgató
Karakterlap : Not Picasso, but something like that
Zene : Ha fejjel vagy a homokban,
Nem látszik, hogy milyen szép ez a nap,
Hogy milyen kék az ég.


Richard & Fiona Empty
TémanyitásTárgy: Richard & Fiona   Richard & Fiona EmptyCsüt. Jún. 30, 2016 11:01 pm


Richard & Fiona

Délután, pontosabban kora este felé találkoztam Richarddal, ismételten. Az utóbbi időben megesett néhányszor, hogy összefutottunk, kiderült, hogy nagyon is jól megértjük egymást és remekül el tudunk beszélgetni, ha olyanunk van. Jackék pár napra elutaztak egy-két koncert erejére, ma Daisy pedig az egyik kis barátnőjénél volt, úgyhogy egyedül maradtam otthon. Vagyis úgy volt, hogy a fiúk éjfél körül hazaérnek, úgyhogy igazából csak addig lettem volna egyedül, nekem viszont már ez is sok volt. Amióta Jackkel voltam, nem igazán bírtam a magányt, még kevésbé mint előtte és nagyon vágytam a társaságra, úgyhogy írtam Richardnak, hogy ha ráér, találkozzunk. Ez sikerült is, de nem úgy, ahogy terveztem.
Beültünk egy Starbucksba, egyikünknek sem volt jobb ötlete és amúgy is csak beszélgetni akartunk egy kicsit, semmi extra nem volt. Richard előre szólt, hogy nincsen olyan sok ideje, hamar el kell mennie a gyerekei miatt, de abban a rövid időben is, amit a kávézóban töltöttünk, nagyon furcsán viselkedett. Folyton elkalandozott a figyelme, feltűnően szóakozott volt. Nem kérdeztem rá, gondoltam, biztos fáradt lehet, azért ilyen.
Miután ő elment, én még maradtam egy fél órát a Starbucksban, utána pedig beugrottam a kisművész boltba egy kis szénceruzáért, akvarellkrétáért, olajfestékért és vászont is rendeltem magamnak. Az apróságok könnyedén befértek a hátizsákomba, ami nélkül amúgy sem tettem soha ki a lábam a lakásból. Innen viszont kerülőúton kellett hazamennem, nem arra, amerre normálisan szoktam, így egy kicsit másképpen alakult minden, mint ahogy én azt elképzeltem.
Egy üres, raktárokkal teli kihalt környéken sétáltam, amikor kiszúrtam egy nagyon oda nem illő autót a járda mellett parkolni. A legrosszabb viszont az volt, hogy ismertem: Richardé volt. Nem tudtam hová tenni a helyzetet, gondoltam, felhívom. Ki tudja, lehet megfújták a kocsit. A telefon kicsöngött, ez jó jel. Azt hiszem...


Vissza az elejére Go down

Richard Goode

Richard Goode

Csoport : Középosztály
Nem : Férfi
Kor : 36
Csillagjegy : Ikrek
Lakhely : Chicago
Családi állapot : házas
Foglalkozás : biológiatanár, sorozatgyilkos
Karakterlap : Richard & Fiona Tumblr_o7jbq6S4Ub1v101dyo5_250
Zene : Richard & Fiona Tumblr_inline_muqrjnC1Fi1rt2432

Richard & Fiona Empty
TémanyitásTárgy: Re: Richard & Fiona   Richard & Fiona EmptyCsüt. Jún. 30, 2016 11:43 pm


Fiona & Richard
Pont kapóra jött, amikor Fiona írt nekem, hogy találkozzunk. Otthon letudtam a magyarázkodást annyival, hogy egy régi tanítványom látni szeretne, és így még csak hazudnom sem kellett. Már régóta megfigyeltem egy férfit, legutóbb vetettem rá szemet, mikor este hazafelé tartva megláttam, ahogy egy teljesen öntudatlan lányt cipel ki a kocsijába. Mikor megkérdeztem mi történt, nagyon ideges lett, nem úgy tűnt, mint aki épp hősként a nő megmentésére sietett. És később meg is győződhettem róla, hogy nincs is. Különféle szórakozóhelyeken lányokat kábított el és erőszakolt meg, nem haboztam a döntéssel. Épp csak a megfelelő alkalmat kellett megtalálnom. Ez pedig a mai volt. Tudtam, hogy hol keressem, egy diszkókkal és kocsmákkal teli utcában tevékenykedett csak, elég zűrös környék volt, itt fel sem tűnt az embereknek semmi ilyesmi.
Hamar visszaírtam Fionának, hogy persze, nagyon szívesen találkoznék vele. Együtt ültünk be egy Starbucksba, szokás szerint ragaszkodtam hozzá, hogy én fizessek. De ennyiben ki is merült a kedvességem Fiona irányába, ugyanis minden igyekezetem ellenére sem tudtam odafigyelni rá. Minden második mondatánál elvesztettem a fonalat, egyszerűen nem tudtam koncentrálni. A gondolataim egyedül akörül forogtak, hogy nemsokára végre megkaparinthatom, akire már régóta fentem a fogam. Alig fél óra után elköszöntem Fionától, azzal az indokkal, hogy muszáj hazamennem a gyerekekhez, megígértem nekik egy apás estét. Nyilván nem ez volt az igazság.
Innen rögtön a már említett utcába siettem, majd mikor tiszta volt a terep, a szokásos módon kiütöttem a hapsit, bevágtam a csomagtartómba és elvittem egy közeli raktárépületbe. Már előkészítettem mindent, hogy ezzel se kelljen vacakolnom. Minden tökéletesen ment.
Már csak az utolsó nos... simításokat kellett elvégeznem, amikor csörögni kezdett a telefonom. Nem akartam felvenni, de az túl gyanús lett volna. Eléggé meglepődtem, mikor a kijelzőn megpillantottam Fiona nevét. Végül vettem egy nagy levegőt és elhúztam a kis zöld ikon felé az ujjamat a képernyőn.
- Szia - szóltam bele, a vállammal a fülemhez szorítva a mobilt. A kezeim foglaltak voltak.


Vissza az elejére Go down

Fiona Sherwood

Fiona Sherwood

Csoport : Egyetemista
Nem :
Kor : 28
Csillagjegy : Vízöntő
Lakhely : Chicago
Családi állapot : kapcsolatban
Foglalkozás : egyetemi hallgató
Karakterlap : Not Picasso, but something like that
Zene : Ha fejjel vagy a homokban,
Nem látszik, hogy milyen szép ez a nap,
Hogy milyen kék az ég.


Richard & Fiona Empty
TémanyitásTárgy: Re: Richard & Fiona   Richard & Fiona EmptyCsüt. Jún. 30, 2016 11:53 pm


Richard & Fiona

Természetesen nem gondoltam semmi rosszra, mégis miért fordult volna meg bármilyen ehhez hasonló bűnös gondolat a fejemben? Richard mindenki kedvenc tanára volt, a legjobb arc, a legjóképűbb, és a többi, blablabla. Soha nem néztem volna ki belőle ilyesmit.
- Szia -köszöntem vissza némileg megkönnyebbülten. -Bocsi, hogy zavarlak, csak éppen úton vagyok hazafelé és... hát itt a kocsid. Fogalmam sincs, milyen utca ez, de erősen kétlem, hogy egy konzervdobozban laknátok, szóval gondoltam, felhívlak. Hátha ellopták vagy valami. Érted... -Ahogy kimondtam, elég nagy hülyeségnek hangzott, de magamban jogosnak véltem az aggodalmamat. Neki legalább nem volt semmi baja.
Közben körbejártam az autót, hogy nincsen-e megsérülve, kidurranva valamelyik kereke vagy ilyesmi. Vannak itt furcsa arcok, akik szívesen viszik el mások kocsiját szórakozni, hogy utána rommá zúzva otthagyják valahol. Ennek viszont semmi baja nem volt.


Vissza az elejére Go down

Richard Goode

Richard Goode

Csoport : Középosztály
Nem : Férfi
Kor : 36
Csillagjegy : Ikrek
Lakhely : Chicago
Családi állapot : házas
Foglalkozás : biológiatanár, sorozatgyilkos
Karakterlap : Richard & Fiona Tumblr_o7jbq6S4Ub1v101dyo5_250
Zene : Richard & Fiona Tumblr_inline_muqrjnC1Fi1rt2432

Richard & Fiona Empty
TémanyitásTárgy: Re: Richard & Fiona   Richard & Fiona EmptyPént. Júl. 01, 2016 12:05 am


Fiona & Richard
Egy pillanatra lefagytam. Fiona odakint állt, a kocsim mellett. Épp csak néhány métert kellett volna sétálnia, kinyitni a rozsdás ajtót és már rám is bukkant volna. Gyorsan kellett reagálnom, hogy minél hamarabb eltűnjön innen. Leraktam a kést és vettem egy mély levegőt. Minél természetesebb hangot kellett megütnöm.
- Nagyon aranyos tőled, komolyan, de csak lepasszoltam egy barátomnak a kocsit. Az előbb könyörögte ki, valahova el akarja vinni a csaját és nincs saját autója. - Rettentően hadartam, a hangom némiképp zavarodottságot és izgalmat tükrözött. Frusztrált a hívása, de közben még dolgozott bennem a gyilkolás utáni adrenalin. Csak le akartam rakni a telefont és befejezni, amit elkezdtem.
Ekkor esett le, hogy ennél szörnyebb hazugságot ki sem találhattam volna. Mégis mit keresne akármelyik haverom a barátnőjével egy raktárépületben? Vagy egyáltalán annak a közelében...
- Öhm... majd felhívom James-t, hogy mit keres a kocsim egy "konzervdoboz" előtt... - Nyeltem egy nagyot. Nyugalom. - Figyelj, most mennem kéne, a gyerekek már nyúznak az esti meséért meg Keegan is meg akar nézni valami nyálas kosztümös filmet... Azért köszi, hogy szóltál. Majd... majd beszélünk valamikor. Szia.
És leraktam. Legszívesebben földhöz vágtam volna a telefont a saját ostobaságom miatt. Még sosem kerültem ilyen helyzetbe, annyira váratlanul ért, hogy a lehető legrosszabb módon reagáltam le.


Vissza az elejére Go down

Fiona Sherwood

Fiona Sherwood

Csoport : Egyetemista
Nem :
Kor : 28
Csillagjegy : Vízöntő
Lakhely : Chicago
Családi állapot : kapcsolatban
Foglalkozás : egyetemi hallgató
Karakterlap : Not Picasso, but something like that
Zene : Ha fejjel vagy a homokban,
Nem látszik, hogy milyen szép ez a nap,
Hogy milyen kék az ég.


Richard & Fiona Empty
TémanyitásTárgy: Re: Richard & Fiona   Richard & Fiona EmptyPént. Júl. 01, 2016 12:24 am


Richard & Fiona

Nagyon furcsán beszélt, sosem hallottam még így hadarni és ennyire furcsának a hangját. Ráadásul annak sem volt semmi értelme, amit mondott. Ugyan utána kijavította magát, de mégsem tudott igazán meggyőzni vele.
- Ó, oké. Bocsi, hogy zavartalak, csak meglepődtem. -Éppen el akartam volna én is köszönni, amikor egy kattanás és egy búgás kíséretében megszakadt a vonal. Ez pedig még az eddigieknél is furcsább volt.
Legalább egy fél percig a telefon kijelzőjét néztem, aztán zsebre raktam és elindultam a raktár felé. Fogalmam sincs, honnan szedtem a bátorságot, hogy késő este, ilyen sötétben erre vetemedjek. Nem mintha valami ZS-kategóriás horrorfilmben lettem volna vagy a Gyilkos elmék egy részében, de akkor is, ez nem éppen egy normális reakció. Lassan lépdeltem előre a hideg épületben, próbálva hozzászoktatni a szemem a kevés fényhez. Az egyik távolabbi raktárhelyiségből fény szűrődött ki, automatikusan arrafelé indultam el. Soha nem csináltam még ennél ostobább dolgot.
Amikor először meghallottam azt a recsegő hangot, végigfutott a hátamon a hideg és egy pillanatra még a hányinger is elfogott. Nem tudtam, mi ez, sosem hallottam még ehhez hasonlót, de iszonyatosan hátborzongató volt. Mintha... mintha valaki egy csirke szárnyát próbálná az ízületnél fogva leszedni a helyéről. Ez nem jó, miért gondolok ilyenekre?
Ahogy közeledtem a kivilágított helyiség felé, sokkal természetesebbnek tűnő, de távolról sem természetes zajok is belekeveredtek a ropogásba. Aztán odaértem, de azonnal meg is torpantam, telibe a raktár bejáratánál. Teljesen lesokkolt, amit láttam. Talán mégis egy Gyilkos elmék epizódban voltam? Bassza meg.
Éreztem, hogy nagyon szeretne az előbbi Starbucksos csokiturmix visszajönni, ezért a számra szorítottam a kezem, nehogy elhányjam magam. Hátrálni kezdtem, talán menekülési ösztön lehetett, de abban a pillanatban, hogy a futás praktikusabb gondolata is eszembe jutott, sikeresen nekimentem a mögöttem álló vaspolcnak, amiről ennek következtében halomban estek le a kőműves serpenyők, meg ki tudja még mi, hatalmas zajt csapva.
Ez tényleg egy Gyilkos elmék epizód, de kurvára nem akarok itt lenni. Haza akarok menni, Jacket akarom, hánynom kell, nagyon félek.


Vissza az elejére Go down

Richard Goode

Richard Goode

Csoport : Középosztály
Nem : Férfi
Kor : 36
Csillagjegy : Ikrek
Lakhely : Chicago
Családi állapot : házas
Foglalkozás : biológiatanár, sorozatgyilkos
Karakterlap : Richard & Fiona Tumblr_o7jbq6S4Ub1v101dyo5_250
Zene : Richard & Fiona Tumblr_inline_muqrjnC1Fi1rt2432

Richard & Fiona Empty
TémanyitásTárgy: Re: Richard & Fiona   Richard & Fiona EmptyPént. Júl. 01, 2016 12:44 am


Fiona & Richard
Amint visszasüllyesztettem a mobilt a farmerem zsebébe, már folytattam is a munkát. Mivel Fiona nem hívott vissza és nem is írt, percek alatt megnyugodtam és visszatért az előbbi vidámságom. Az egyik számot dúdoltam a The Pioneerstől, amit Fionának hála ismertem meg. Miután hazavittem kocsival, valóban rákerestem a zenekarra és azonnal megtetszett a zenéjük. Most is az járt a fejemben, ahogy egyetlen precíz mozdulattal lezártam egy nejlonzacskót. Levettem a gumikesztyűt és bevágtam egy nyitott szemeteszsákba. Már éppen nyúltam volna egy csomag törlőkendőért, amikor meghallottam. Az egyik polcról leborult minden, ezt már azelőtt is tudtam, hogy megfordultam volna.
Azonnal abbahagytam a derűs dúdolást és reflexszerűen megfordultam. Az elém táruló látványtól először végigfutott a rettegés a gerincem mentén, a tagjaim pedig mintha jéggé fagytak volna. Elsápadtam és néhány másodpercig még talán levegőt is elfelejtettem venni. Aztán mindez a bénultság eltűnt és egy ragadozó gyorsaságával termettem a raktár bejáratánál. Erővel rántottam le a feltolható vasajtót, amely hangos csattanással találkozott a talajjal.
- Nem kéne itt lenned - szólaltam meg csendesen. Előhúztam a zsebemből a kulcsot és elfordítottam a lakat zárjában.
Elindultam felé, nem volt hova menekülnie. Az egyetlen menekülési útvonalat elzártam előle, a háta mögött csak masszív fal és rozoga polcok álltak. Csapdába került és ezt egyedül magának köszönhette.
- Már legutóbb is mondtam neked, hogy nem kéne ilyen későn egyedül mászkálnod.


Vissza az elejére Go down

Fiona Sherwood

Fiona Sherwood

Csoport : Egyetemista
Nem :
Kor : 28
Csillagjegy : Vízöntő
Lakhely : Chicago
Családi állapot : kapcsolatban
Foglalkozás : egyetemi hallgató
Karakterlap : Not Picasso, but something like that
Zene : Ha fejjel vagy a homokban,
Nem látszik, hogy milyen szép ez a nap,
Hogy milyen kék az ég.


Richard & Fiona Empty
TémanyitásTárgy: Re: Richard & Fiona   Richard & Fiona EmptyPént. Júl. 01, 2016 1:00 am


Richard & Fiona

Akkor lett vége mindennek, amikor megláttam az arcát. Addig hitegethettem magam azzal, hogy ez nem ő, csak valaki, aki hátulról nagyon hasonlít rá. És akinek a hangja is egy az egyben olyan mint az övé, bármennyire kevés esély is van erre. De ahogy megfordult és megláttam az arcát, a szemeit, valami összetört. Nem tudom, mi volt az, talán a reményem, hogy életben maradhatok ezek után.
Az ajtó csattanására összerezzentem, a hátamat pedig a hideg falnak nyomtam. Nem tudtam merre futni, nem volt merre mennem, de még ha lett volna, akkor sem sikerült volna. Remegtek a térdeim, azt vártam, hogy mikor adják meg magukat és hagynak a földre esni. Képtelen lettem volna most futni, talán még sétálni is.
Képtelen voltam levenni róla a szemem, sosem féltem még ennyire senkitől és semmitől. Nem tudtam válaszolni neki, valószínűleg nem is lett volna semmi értelme. Itt magyarázkodhattam volna, ahogy csak akartam, semmire nem mentem volna vele. Ahogy elindult felém, felszakadt a torkomból valami nyögésszerű hang, a légzésem pedig a sokszorosára gyorsult. Szó szerint rettegtem.
Kétségbeesetten kapkodtam levegő után, a szemem sarkából pedig kerestem valami menekülési útvonalat, de az agyam mintha teljesen leblokkolt volna. Ott oldalt, a leesett dolgok között, talán arra. De már túl közel van.
Most.


Vissza az elejére Go down

Richard Goode

Richard Goode

Csoport : Középosztály
Nem : Férfi
Kor : 36
Csillagjegy : Ikrek
Lakhely : Chicago
Családi állapot : házas
Foglalkozás : biológiatanár, sorozatgyilkos
Karakterlap : Richard & Fiona Tumblr_o7jbq6S4Ub1v101dyo5_250
Zene : Richard & Fiona Tumblr_inline_muqrjnC1Fi1rt2432

Richard & Fiona Empty
TémanyitásTárgy: Re: Richard & Fiona   Richard & Fiona EmptyPént. Júl. 01, 2016 1:11 am


Fiona & Richard
Nem siettem, nem lett volna értelme rohannom felé. Esélye sem volt elmenekülni, talán még akkor sem lett volna, ha nyitva hagyom az ajtót. Erősebb és gyorsabb voltam nála, ez nem kérdéses.
Amikor megindult az egyetlen lehetséges, csak akkor lódultam meg én is. Két lépésen belül utolértem, elkaptam és könnyűszerrel fogvatartottam a karjaim között.
- Nem kellett volna idejönnöd. Haza kellett volna menned, nem is tudom, mit gondoltál... - Akárhogyan vergődött, nem eresztettem. - Én... én soha nem akartalak bántani. Én senkit nem akartam bántani... De meg kell értened, hogy a családom az első.
A fal felé löktem és a két karommal elzártam előle az utat mindkét oldalról.
- A gyerekek csak ötévesek, Fiona. Szerinted mit gondolnának, ha ez kiderülne? És a feleségem? Meg kell értened... Sajnálom... Én komolyan kedveltelek... - Nem akartam ennyit beszélni. Egyszerűen végeznem kellett volna vele. Gondolkodás nélkül, egyetlen szempillantás alatt, fájdalommentesen. Ehelyett viszont csak a falnak szorítottam és olyan tekintettel meredtem az arcába, ahogyan egy ragadozó a prédáéba. Csak ki kellett volna nyúlnom oldalra, ott volt egy táska, tele késsel. Csak egy mozdulat lett volna.
- Nem kéne itt lenned... - ismételtem meg.


Vissza az elejére Go down

Fiona Sherwood

Fiona Sherwood

Csoport : Egyetemista
Nem :
Kor : 28
Csillagjegy : Vízöntő
Lakhely : Chicago
Családi állapot : kapcsolatban
Foglalkozás : egyetemi hallgató
Karakterlap : Not Picasso, but something like that
Zene : Ha fejjel vagy a homokban,
Nem látszik, hogy milyen szép ez a nap,
Hogy milyen kék az ég.


Richard & Fiona Empty
TémanyitásTárgy: Re: Richard & Fiona   Richard & Fiona EmptyPént. Júl. 01, 2016 1:22 am


Richard & Fiona

Nem is tudom, mire számítottam. Mégis hogyan ne ért volna utol azonnal? Nagyobb volt nálam, erősebb is, ezek szerint pedig még gyorsabb is. Kár volt próbálkoznom, de meg kellett tennem. Nem akartam meghalni.
Megpróbáltam kiszabadulni a karjai közül, ficánkoltam és a lábammal kapálóztam, de semmire nem mentem vele. Túl kicsi voltam és gyenge, pláne ebben a helyzetben, hogy egyáltalán bármi esélyem legyen ellene. Mégis próbálkoztam, ott vergődtem a kezei között mint egy partra vetett hal. Hallottam, hogy hozzám beszél, de alig jutott el a tudatomig, hogy mit mond. Csak szavakat tudtam felfogni belőle, azoknak az összekapcsolása viszont már nagyon problémásnak bizonyult. Csak egyet nyikkantam halkan, ahogy a falnak lökött. Olyan könnyed mozdulattal tette, mintha egy legyet csapott volna agyon. Talán éppen az voltam most, egy légy a ragacsos légypapíron.
- Hadd menjek haza... -suttogtam alig hallhatóan, könyörögve. Az arcomon könnyek folytak végig, már nem tudtam megállítani őket. Teljesen kétségbe voltam esve és halálosan féltem. Megint megpróbáltam kisurranni először az egyik oldalon, aztán a másikon, aztán el akartam lökni magamtól, de semmire nem mentem vele.


Vissza az elejére Go down

Richard Goode

Richard Goode

Csoport : Középosztály
Nem : Férfi
Kor : 36
Csillagjegy : Ikrek
Lakhely : Chicago
Családi állapot : házas
Foglalkozás : biológiatanár, sorozatgyilkos
Karakterlap : Richard & Fiona Tumblr_o7jbq6S4Ub1v101dyo5_250
Zene : Richard & Fiona Tumblr_inline_muqrjnC1Fi1rt2432

Richard & Fiona Empty
TémanyitásTárgy: Re: Richard & Fiona   Richard & Fiona EmptyPént. Júl. 01, 2016 1:44 am


Fiona & Richard
Szinte meg sem éreztem, ahogy lökött rajtam egyet. Nem voltam nagydarab, még csak kirívóan izmos sem, ő viszont kicsike volt és madárcsontú, esélye sem volt ellenem.
- Nem engedhetem... Ha ez kiderül, akkor nekem annyi... Nem tehetem ki ennek a családomat, ők nem ezt érdemlik... - Lehajoltam és ki emeltem a táskából az első kezem ügyébe kerülő kést.
Vártam, de hogy mire, azt még én magam sem tudtam. Nem kellett volna húznom az időt, gyorsan kellett volna cselekednem. Ehelyett csak álltam mozdulatlanul, az izmaim mind megfeszültek, de egyszerűen nem tudtam megtenni. Mintha a karom nem engedelmeskedett volna. Csak néztem az arcán végigfutó könnycseppeket. Ő nem ártott senkinek. Szinte még gyerek. Nem ezt érdemli.
Vettem egy mély levegőt és felkészültem rá, hogy megteszem. A karjaim mintha ólomból lettek volna, amikor meg akartam mozdítani. Azonban ahelyett, hogy végeztem volna vele, egyszerűen ellöktem magam a faltól, a kést pedig a földre dobtam. Hátrálni kezdtem, de menet közben beleütköztem egy derékig érő műanyag tárolószekrénybe. Dühömben felborítottam, a tartalma mind a földre hullott.
- Nem kéne itt lenned - ismételtem meg sokadszor, azonban a hangom most már remegett. Leroskadtam a földre, a fal mellé és a légzésem gyors ritmusára dülöngéltem előre és hátra. Legutoljára gyerekkoromban csináltam ilyet, mikor a többiek bántottak és rettegtem. Azt hiszem, most is rettegtem. - Tudtam, hogy nem kéne... Nem kellett volna ennyire közel engednem téged... Most mit fogok csinálni? Itt nem végezhetnek ki, de ha kiderül... az semmivel sem jobb...
A szavaim nem is igazán Fionának szóltak, hanem saját magamnak. A hangom egyre reszketegebbé vált, olyan pánik fogott el, amit utoljára négyévesen éreztem, mikor ott ültem a nappali padlóján, miután apám végzett magával. Sőt, talán még akkor sem féltem ennyire. Nem magam miatt aggódtam, nem. Egyedül a családom járt az eszemben. A gyerekek, Keegan, anyu, a testvéreim... Nem tehettem ki őket ennek.


Vissza az elejére Go down

Fiona Sherwood

Fiona Sherwood

Csoport : Egyetemista
Nem :
Kor : 28
Csillagjegy : Vízöntő
Lakhely : Chicago
Családi állapot : kapcsolatban
Foglalkozás : egyetemi hallgató
Karakterlap : Not Picasso, but something like that
Zene : Ha fejjel vagy a homokban,
Nem látszik, hogy milyen szép ez a nap,
Hogy milyen kék az ég.


Richard & Fiona Empty
TémanyitásTárgy: Re: Richard & Fiona   Richard & Fiona EmptyPént. Júl. 01, 2016 1:57 am


Richard & Fiona

Falfehérre sápadtam, ahogy lehajolt a táskához, a kés látványára pedig az eddiginél is jobban remegni kezdtem. Tágra nyílt szemmel meredtem a pengére, szinte már vártam, hogy mikor vágja el vele a torkomat vagy szúrja a bordáim közé. Éreztem, hogy most lesz itt vége mindennek, mert meg fog ölni. Mégis mi mást tenne?
De nem tette meg. Hátrébb lépett tőlem, a kés a földön landolt, belém pedig olyan erővel hasított a felismerés, hogy nem öl meg, hogy majdnem el is ájultam. Egy másodperc töredéke alatt robbant ki belőlem a zokogás, a térdeim pedig feladták a harcot és hagyták, hogy a kőművesek által használt szerszámok közé süllyedjek, amiket az előbb vertem le a polcról. Messziről látni lehetett, hogy reszketnek a kezeim, a szemeimet elhomályosították a könnyek, a sírás pedig nem akart abbamaradni.
Ahogy felborította a szekrényt, sok lerepülő tárgy rajtam landolt, de nem érdekelt. Nem tudtam most ezzel foglalkozni, lekötött, hogy még éltem. A tekintetemet Richardra szegeztem, figyeltem minden mozdulatát és hallgattam a szavait. Félt. Láttam és tudtam. De én is féltem, borzasztóan féltem. Mondani akartam neki, hogy nem szólok senkinek, a sablonos szöveget, hogy tartom a számat és tőlem ezt nem fogja senki megtudni. De képtelen voltam rá, még a levegővétel is nehezen ment.
Ott ült velem szemben, szinte a tükörképemként és legalább annyira sebezhetőnek tűnt, mint amilyen most én voltam.


Vissza az elejére Go down

Richard Goode

Richard Goode

Csoport : Középosztály
Nem : Férfi
Kor : 36
Csillagjegy : Ikrek
Lakhely : Chicago
Családi állapot : házas
Foglalkozás : biológiatanár, sorozatgyilkos
Karakterlap : Richard & Fiona Tumblr_o7jbq6S4Ub1v101dyo5_250
Zene : Richard & Fiona Tumblr_inline_muqrjnC1Fi1rt2432

Richard & Fiona Empty
TémanyitásTárgy: Re: Richard & Fiona   Richard & Fiona EmptyPént. Júl. 01, 2016 2:16 am


Fiona & Richard
A térdeim közé szorítottam a fejem, próbáltam normalizálni a légzésemet, de nem ment. A torkom összeszorult, a szemeim pedig szúrni kezdtek. Racionálisan kellett volna gondolkodnom, kitalálni, hogyan menekülhetnék meg, de nem ment. Egyetlen egy kép lebegett előttem. Az a pillanat, amikor anyu meglátta azt a kibelezett kutyát gyerekkoromban. Tudtam, hogy mélyen megrendült, hogy legszívesebben zokogott volna, ehelyett viszont megfogta a kezemet és berángatott a házba, hogy gyorsan megmosdasson. Ugyanolyan gyengéd volt velem, mint máskor, és még azután sem bántott, hogy elásta az állatot. Leült elém, a szemében mérhetetlen szomorúsággal és aggodalommal, és elmondta, hogy nem szabad ilyet tennem. Hogy hiába vezérelt jó szándék, akkor sem bánthatok más élőlényeket. Megsimogatta a fejemet, amikor sírni kezdtem. Bármit megadtam volna azért, hogy most is ennyivel megússzam. De már nem voltam kisfiú, a nevelőanyám sem volt itt, és valószínűleg ezt még ő sem fogadta volna el.
Lassan felemeltem a fejemet és kifejezéstelen arccal meredtem Fionára. Beletörődtem, hogy itt a vége.
- Nem tudlak bántani. Eddig azt gondoltam, hogy nincs lelkiismeretem, talán ez sem az, de akkor sem tudlak megölni. Gondolom, most kihívod a rendőröket. Vagy ha nem most, akkor órák múlva, a végkifejlet szempontjából mindegy. Nem bírlak megállítani benne és könyörögni sem fogok, hogy ne tedd, már könyörögtem eleget huszonkilenc év alatt. Egyetlen kérésem van. Mielőtt rám szabadítod a rendőrséget és az FBI-t, hadd telefonáljak a feleségemnek és anyukámnak. Ennyi kijár nekik. - Az előbbi rettegést mintha elfújták volna. Felesleges volt pánikolnom, innen már sehogyan sem kerülhettem ki. Arra kellett összpontosítanom, hogy a családomnak jó legyen. De ezt is csak az agyammal fogtam fel, ott, ahol éreznem kellett volna valamit - elkeseredettséget, félelmet, bánatot - , megint csak üresség maradt. Pont az az üresség, amit akkor éreztem, amikor a nappali közepén ültem, miután az apám öngyilkos lett.


Vissza az elejére Go down

Fiona Sherwood

Fiona Sherwood

Csoport : Egyetemista
Nem :
Kor : 28
Csillagjegy : Vízöntő
Lakhely : Chicago
Családi állapot : kapcsolatban
Foglalkozás : egyetemi hallgató
Karakterlap : Not Picasso, but something like that
Zene : Ha fejjel vagy a homokban,
Nem látszik, hogy milyen szép ez a nap,
Hogy milyen kék az ég.


Richard & Fiona Empty
TémanyitásTárgy: Re: Richard & Fiona   Richard & Fiona EmptyPént. Júl. 01, 2016 2:29 am


Richard & Fiona

Valami volt abban, ahogy rám nézett, amitől megdermedtem és még levegőt is elfelejtettem venni. Ezúttal viszont nem a félelemtől, hanem valami egészen más miatt, amit nem tudtam beazonosítani. És fogalmam sem volt, hogy most mit tegyek. Mereven néztem a szemeibe, kerestem valamit, ami... ami miatt gyűlölhettem. De nem ment. Miért?
Megráztam a fejem, a kérésére csak még zavarodottabbnak éreztem magam, fájt a fejem az értetlenségtől. És az oxigénhiánytól.
- Nem szólok senkinek -szólaltam meg halkan, gyenge és elcsukló hangon. -Nem vagyok rá képes.
Azt hittem, hogy amikor kikerülök innen, élve és a két saját lábamon, az első dolgom az lesz, hogy rohanok a rendőrségre, aztán haza Jackhez, végül pedig lobotómiára, hogy kiszedjék az agyamból az emlékeket. De amint ez eszembe jutott, megrohamoztak az emlékek. Volt egy alkalom, másodikos voltam a gimiben és borzalmas napom volt. Legszívesebben egész nap sírtam volna, a szüleim miatt, az egyedüllét miatt, minden miatt. Richard akkor kezdte tanítani az osztályunkat, az első dolgozatot osztotta ki, amit velünk íratott korábban a héten. Letette elém a sajátomat, egy hibátlant és csak mosolyogva megveregette a vállamat. Nekem pedig ennyi már elég volt. Aztán ott volt a pulcsim, aminek az ujján még mindig ott volt a folt, mert azzal törölgettem le a vért az arcáról, miután verekedett. És rájöttem, hogy én erre nem vagyok képes. Nem tudom tönkretenni az életét. Talán ő most egy életre megsebzett engem lelkileg, de én nem tudtam ugyanezt megtenni, semmilyen téren.
A cipőmre szegeztem a tekintetem. Próbáltam egyenletesen lélegezni, de nem sikerült.


Vissza az elejére Go down

Richard Goode

Richard Goode

Csoport : Középosztály
Nem : Férfi
Kor : 36
Csillagjegy : Ikrek
Lakhely : Chicago
Családi állapot : házas
Foglalkozás : biológiatanár, sorozatgyilkos
Karakterlap : Richard & Fiona Tumblr_o7jbq6S4Ub1v101dyo5_250
Zene : Richard & Fiona Tumblr_inline_muqrjnC1Fi1rt2432

Richard & Fiona Empty
TémanyitásTárgy: Re: Richard & Fiona   Richard & Fiona EmptyPént. Júl. 01, 2016 2:46 am


Fiona & Richard
Először nem akartam hinni a fülemnek. Aztán arra gondoltam, hogy hazudik, de elég volt ránéznem, és tudtam, hogy komolyan gondolta. Nem fog felnyomni a zsaruknál. De pusztán ennyitől nem éreztem jobban magam. Ő volt az egyetlen ember, aki tudott erről, és akármilyen kicsinek is tűnt ez a szám, akkor sem volt nulla. Mert annyinak kellett volna lennie. Eddig sosem hibáztam, és most tessék...
Ha nyugalmat nem is, mérhetetlen hálát mégis éreztem. És gyengeséget, természetesen. Megtöröltem a szemem, csak most vettem észre, hogy nedves volt. Bőgni akartam, mint valami kisgyerek, de még az sem ment rendesen. Perceken keresztül csak némán ültem a földön, még az sem érdekelt, hogy egy vértócsa közepén. Nem akartam azzal foglalkozni, hogy mi lesz ezután.
- Nőket erőszakolt meg - böktem a fejemmel fáradtan a nagy zsák felé. - Elkábította és megerőszakolta őket. Nem akarok rosszat senkinek. Nem tudnék bántani senkit, aki nem érdemli meg.
Nem értettem, miért kezdtem el magyarázkodni. Magam miatt? Fiona miatt? Fogalmam sincs. De beszélni akartam, nem bírtam elviselni ezt a csendet. És most először beszélhettem csak erről, ez ekkor tudatosult bennem.
- Valakinek ezt is meg kell tennie, nem? Én... én nem azért csinálom, mert élvezem. - Dehogynem. Akármennyire is fájt beismerni. - Csak próbálok jó lenni. De azt hiszem, vannak emberek, akiknek ez nem megy. És vannak, akik nem is próbálkoznak.
Itt megint a zacskóra pillantottam. Ő még csak nem is próbálkozott.


Vissza az elejére Go down

Fiona Sherwood

Fiona Sherwood

Csoport : Egyetemista
Nem :
Kor : 28
Csillagjegy : Vízöntő
Lakhely : Chicago
Családi állapot : kapcsolatban
Foglalkozás : egyetemi hallgató
Karakterlap : Not Picasso, but something like that
Zene : Ha fejjel vagy a homokban,
Nem látszik, hogy milyen szép ez a nap,
Hogy milyen kék az ég.


Richard & Fiona Empty
TémanyitásTárgy: Re: Richard & Fiona   Richard & Fiona EmptyPént. Júl. 01, 2016 3:02 am


Richard & Fiona

Teljesen komolyan gondoltam, amit mondtam. Itt nem volt helye trükköknek és hazugságoknak, én legalábbis nem éreztem így. Úgyis észrevette volna, ha nem szívből beszélek, hanem pusztán félelemből.
A zsákra pillantottam, ahogy arról kezdett el beszélni. A szavai és a percekkel ezelőtti képek hatására megint elfogott a hányinger, ezúttal olyan elemi erővel, hogy már nem tudtam magamban tartani. Majd azt fogják hinni, hogy egy részeg tinédzserekből álló csapat tévedt ide be és az egyikük többet ivott a kelleténél. Ha tudnák, hogy mennyire nem ez az igazság. Nem válaszoltam Richardnak. Figyeltem arra, amit mond, de nem válaszoltam. Hátradőltem a falnak és felhúztam magam elé a lábaimat, a kezemmel megtöröltem a számat. Nyomorultul éreztem magam, végtelenül nyomorultul.
- Most már nem fog bántani senkit. -Nem tudom, melyikünket próbáltam inkább megnyugtatni ezzel. Mindegy is volt, nekem nem segített, valószínűleg neki sem.
Még mindig hevesen dobogott a szívem. A helyzet iróniája, hogy az egyetlen, ami erről eszembe jutott, az az, hogy a paraszimpatikus hatás visszaállása lassú lefolyás.


Vissza az elejére Go down

Richard Goode

Richard Goode

Csoport : Középosztály
Nem : Férfi
Kor : 36
Csillagjegy : Ikrek
Lakhely : Chicago
Családi állapot : házas
Foglalkozás : biológiatanár, sorozatgyilkos
Karakterlap : Richard & Fiona Tumblr_o7jbq6S4Ub1v101dyo5_250
Zene : Richard & Fiona Tumblr_inline_muqrjnC1Fi1rt2432

Richard & Fiona Empty
TémanyitásTárgy: Re: Richard & Fiona   Richard & Fiona EmptyPént. Júl. 01, 2016 3:12 am


Fiona & Richard
Ez nem mehetett így örökké, nem ülhettünk itt órákon keresztül. De egyszerűen nem éreztem rá magamban az erőt, hogy felkeljek innen. Csak le akartam hunyni a szememet és eltűnni erről a világról, mint életemben már oly sokszor.
Sokáig nem szólaltam meg, nekem legalábbis sok időnek tűnt. Aztán felkeltem a földről és bizonytalanul odaléptem Fionához. Leguggoltam elé, de figyeltem rá, hogy véletlenül se túl közel. Nem akartam még jobban megrémiszteni.
- Nem akartalak bántani, bocsánat. Ugye nem sérültél meg? - Nagyon lassan nyúltam a karjáért, hogy vethessek rá egy pillantást. Tudtam, mire voltam képes, és ő nem tartozott azok közé, akin ezt demonstrálni is akartam. De ezúttal önkontrollt vesztettem, érthető okokból, és ennek ő látta kárát. - Nagyon megijesztettél. Életemben nem bántottam még egyetlen nőt sem, nem veled akartam kezdeni... Sajnálom.
Leültem törökülésben a földre, pontosan vele szemben.


Vissza az elejére Go down

Fiona Sherwood

Fiona Sherwood

Csoport : Egyetemista
Nem :
Kor : 28
Csillagjegy : Vízöntő
Lakhely : Chicago
Családi állapot : kapcsolatban
Foglalkozás : egyetemi hallgató
Karakterlap : Not Picasso, but something like that
Zene : Ha fejjel vagy a homokban,
Nem látszik, hogy milyen szép ez a nap,
Hogy milyen kék az ég.


Richard & Fiona Empty
TémanyitásTárgy: Re: Richard & Fiona   Richard & Fiona EmptyPént. Júl. 01, 2016 3:22 am


Richard & Fiona

Egy pillanatra megint elárasztott az az előbbi, elviselhetetlen rémület, amikor odalépett hozzám. Azt hittem, meggondolta magát, hogy eddig csak szórakozott velem és most még nagyobb élvezettel fogja kitekerni a nyakamat. De nem bántott.
- Jól vagyok -válaszoltam rövid fáziskéséssel. Hagytam neki, hogy megfogja a karomat, ha akartam volna sem mertem volna ellenkezni. -Csak megijedtem. -Ha meg is sérültem, azt nem vettem eddig észre, a szervezetemben tomboló adrenalintól nem éreztem a fájdalmat. Pedig a gyomrom biztos órákon át görcsölni fog a hányás miatt. De ez legyen a legkevesebb.
Leengedtem a lábaimat a földre, kitakarták őt előlem. Félig bizalmatlanságból, félig pedig tiszteletből nem akartam, hogy így legyen. De még ezután is kicsire összehúzva magam, továbbra is enyhén remegő testtel ültem ott. Az arcát fürkésztem, a szemeit, az ajkait, az orrát, minden egyes vonását. Nem tudtam mit kezdeni ezzel a helyzettel. Gyűlölnöm kellett volna, megvetni és undorodni tőle. De képtelen voltam rá és nem értettem, hogy miért.
- Mióta csinálod ezt? -kérdeztem meg hirtelen.


Vissza az elejére Go down

Richard Goode

Richard Goode

Csoport : Középosztály
Nem : Férfi
Kor : 36
Csillagjegy : Ikrek
Lakhely : Chicago
Családi állapot : házas
Foglalkozás : biológiatanár, sorozatgyilkos
Karakterlap : Richard & Fiona Tumblr_o7jbq6S4Ub1v101dyo5_250
Zene : Richard & Fiona Tumblr_inline_muqrjnC1Fi1rt2432

Richard & Fiona Empty
TémanyitásTárgy: Re: Richard & Fiona   Richard & Fiona EmptyPént. Júl. 01, 2016 3:43 am


Fiona & Richard
Nem hittem volna, hogy beszélni akar velem ezek után, azt különösen nem, hogy kérdéseket tesz fel. Ráadásul egy ilyet... Egy ideig haboztam a válasszal, féltem ilyeneket elmondani neki, de aztán rájöttem, hogy nem számít. Már úgyis látott mindent.
- Kilenc éve volt az első. Véletlen baleset volt, de utána már nem tudtam leállni. Pedig nagyon sokáig sikerült visszafognom magam, előtte csak egy kutyát öltem meg és ennyi. Azt hittem, hogy majd kinövöm. Hát... nem így történt. - Nem mertem a szemébe nézni, az ölembe ejtett kezeimet bámultam. - Néha rám tör, hogy akkor most abbahagyom, kész, vége, de ez nem ilyen egyszerű. Ez legfeljebb az amerikai krimikben működik így.
A pólóm alját beszennyező vérfoltra pillantottam. Már kezdett beleszáradni, az ilyen nem jött ki belőle egykönnyen. Nem érdekelt igazán, volt nálam másik, mindig átöltöztem, mielőtt hazamentem.
- Azért igyekszem az esetek többségében nem szörnyeteg lenni. Ennyi év után már nem olyan nehéz.


Vissza az elejére Go down

Fiona Sherwood

Fiona Sherwood

Csoport : Egyetemista
Nem :
Kor : 28
Csillagjegy : Vízöntő
Lakhely : Chicago
Családi állapot : kapcsolatban
Foglalkozás : egyetemi hallgató
Karakterlap : Not Picasso, but something like that
Zene : Ha fejjel vagy a homokban,
Nem látszik, hogy milyen szép ez a nap,
Hogy milyen kék az ég.


Richard & Fiona Empty
TémanyitásTárgy: Re: Richard & Fiona   Richard & Fiona EmptyPént. Júl. 01, 2016 3:55 am


Richard & Fiona

Saját magamon is könnyíteni akartam ezzel. Azt hittem, hogy ez majd megnyugtat, hogy könnyebben fogom elviselni utána azt, ami most történt. Fogalmam sincs, honnan szedtem ezt a süket dumát, de ha az ember nagyon hisz valamiben, akkor az működni is szokott, nem? A homeopátiás hülyeségnél is így van, meg a vallásoknál. Muszáj, hogy segítsen.
- Én nem tartalak szörnyetegnek. -Tényleg nem tartottam annak. És ennek a miértjére sem találtam magyarázatot. Nagyon nem így kellett volna lennie. Nyeltem egyet. -És most mi lesz? Potenciális jelölt lett belőlem. -Vagy talán mégsem? Mindenesetre nagyon közel kerültem a tűzhöz, mégpedig túl közel. Ha eddig nem égettem meg magam teljesen, ezek után nagyon nehéz lesz ezt elkerülni. De vállaltam volna a kockázatot.
Előrébb dőltem, próbáltam egy valamivel kényelmesebb és magabiztosabb pózt felvennem. Megdörzsöltem az arcomat. Haza kéne mennem. Jacket akarom.


Vissza az elejére Go down

Richard Goode

Richard Goode

Csoport : Középosztály
Nem : Férfi
Kor : 36
Csillagjegy : Ikrek
Lakhely : Chicago
Családi állapot : házas
Foglalkozás : biológiatanár, sorozatgyilkos
Karakterlap : Richard & Fiona Tumblr_o7jbq6S4Ub1v101dyo5_250
Zene : Richard & Fiona Tumblr_inline_muqrjnC1Fi1rt2432

Richard & Fiona Empty
TémanyitásTárgy: Re: Richard & Fiona   Richard & Fiona EmptyPént. Júl. 01, 2016 1:38 pm


Fiona & Richard
Nem hittem el neki, hogy nem tart szörnyetegnek. Bárki annak tartott volna, aki látja és átéli azt, amit ő. Még én is annak tartottam magam.
- Ezt elég nehéz elhinnem. De mindegy - ráztam meg a fejem. A következő mondatára viszont felnevettem, némileg keserűen, némileg sötéten. - Mondtam, hogy olvasd el a Dextert. Szabályok, a szabályok az alapjai mindennek. Fogalmazzunk úgy, hogy válogatós vagyok és te nem felelsz meg az igényeimnek.
Más hozzám hasonlóknak valószínűleg Fiona lett volna álmai áldozata. Csinos, fiatal lány, ráadásul még szőke is, rá bárki szívesen lecsapott volna. De nem én. Én máshogy működtem, fogalmazhatunk úgy is, hogy pont a hozzá hasonlókat próbáltam megvédeni. A gyengébbeket, bár ez talán így erősen hangzott.
- Össze kéne takarítanom. Ha megbocsátasz, addig nem engedlek ki. Most már szeretnék biztosra menni a szabadságomat illetően... - néztem rá bocsánatkérően.
Felálltam a földről és felkaptam az előre kikészített hipót. Mindig biztosra mentem, felmostam magam után az utolsó vércseppet is. Nem kockáztathattam, hogy elkapjanak, főleg nem most. Ezúttal is végiglocsoltam vele jóformán az egész raktárat.


Vissza az elejére Go down

Fiona Sherwood

Fiona Sherwood

Csoport : Egyetemista
Nem :
Kor : 28
Csillagjegy : Vízöntő
Lakhely : Chicago
Családi állapot : kapcsolatban
Foglalkozás : egyetemi hallgató
Karakterlap : Not Picasso, but something like that
Zene : Ha fejjel vagy a homokban,
Nem látszik, hogy milyen szép ez a nap,
Hogy milyen kék az ég.


Richard & Fiona Empty
TémanyitásTárgy: Re: Richard & Fiona   Richard & Fiona EmptyPént. Júl. 01, 2016 2:48 pm


Richard & Fiona

Az arcát fürkésztem. Annyira nehéz volt elhinnem, hogy nem akar most megölni. Vagy nem is most, de valamikor a közeljövőben. Hiszen itt voltam, láttam mit művel, tudtam, mit szokott csinálni a szabadidejében, ezzel pedig valószínűleg teljesen egyedül voltam. Az ő helyében nekem biztosan első dolgom lett volna eltávolítani az útból a zavaró tényezőket. De ezek szerint ő nem éppen így tervezte.
- Hát... azt hiszem, ezek után már el sem tudnám kerülni, hogy elolvassam őket. -Előre láttam, ahogy pár nap múlva bemegyek egy könyvesboltba és megveszem a Dexter elő köteteit.
Csak bólintottam egyet, azon már semmi nem múlt, hogy összetakarít-e vagy sem maga után. Addig én szépen, nyugodtan elüldögéltem a fal tövében. Talán most lett volna a legegyszerűbb felugranom és kimenekülnöm, de már úgysem lett volna semmi értelme, és nem is akartam. Már minden mindegy volt. Úgyhogy csak türelmesen vártam, hogy végezzen a dolgával.


Vissza az elejére Go down

Richard Goode

Richard Goode

Csoport : Középosztály
Nem : Férfi
Kor : 36
Csillagjegy : Ikrek
Lakhely : Chicago
Családi állapot : házas
Foglalkozás : biológiatanár, sorozatgyilkos
Karakterlap : Richard & Fiona Tumblr_o7jbq6S4Ub1v101dyo5_250
Zene : Richard & Fiona Tumblr_inline_muqrjnC1Fi1rt2432

Richard & Fiona Empty
TémanyitásTárgy: Re: Richard & Fiona   Richard & Fiona EmptyPént. Júl. 01, 2016 3:09 pm


Fiona & Richard
Két opció volt. Ezek után vagy felkutat minden könyvet, ami a témában fellelhető, vagy pedig innentől kezdve még egy főzőműsort sem tud végignézni anélkül, hogy ne lenne rosszul a csontok roppanásától. De úgy tűnt, nála az első variáció lépett életbe.
Miután feltakarítottam és mindent elpakoltam, elégedetten szemléltem végig a raktárt. Még ha Fiona bele is rondított a dologba - nagyon - , akkor is szép munkát végeztem. Már csak meg kellett szabadulnom a véres ruháktól. Nem véletlenül nem abban álltam neki szorgoskodni, amiben eljöttem otthonról. Az évek alatt tökéletesre fejlesztettem a rituálét, és ezidáig semmilyen hiba nem is csúszott be. Most viszont a legnagyobb hiba történt meg, ami csak lehetséges volt. De már nem fordíthattam vissza.
- Khm... most átöltöznék... - Jobbnak láttam közölni vele, habár a történtek után már valószínűleg teljesen mindegy volt, hogy lát-e póló nélkül vagy sem. Az emberdarabolás talán nagyobb sokkélmény volt számára, mint a csupasz hátam megcsodálása.
Gyorsan átvettem a pólómat és egy másik nadrágot, a véres ruhadarabokat pedig bedobtam az utolsó üresen maradt zsákba. Általában nem lettem ennyire mocskos, úgyhogy a kirívó esetre való tekintettel ezt el terveztem égetni. Jobb biztosra menni, most különösen.
- Jobban vagy már?


Vissza az elejére Go down

Fiona Sherwood

Fiona Sherwood

Csoport : Egyetemista
Nem :
Kor : 28
Csillagjegy : Vízöntő
Lakhely : Chicago
Családi állapot : kapcsolatban
Foglalkozás : egyetemi hallgató
Karakterlap : Not Picasso, but something like that
Zene : Ha fejjel vagy a homokban,
Nem látszik, hogy milyen szép ez a nap,
Hogy milyen kék az ég.


Richard & Fiona Empty
TémanyitásTárgy: Re: Richard & Fiona   Richard & Fiona EmptyPént. Júl. 01, 2016 3:23 pm


Richard & Fiona

Ami biztos nem volt egészen normális. Mégis ki nézne még jobban utána ezeknek a dolgoknak, miután majdnem ő is egy asztalon végezte, mert volt olyan hülye, hogy betette ide a lábát? Senki. Úgy látszik, kezdhetek egyre inkább megbizonyosodni róla, hogy nem vagyok teljesen épeszű.
Még a történtek ellenére is elvörösödött az arcom, amikor közölte velem, hogy most át fog öltözni. Mintha nem láttam volna még hasonlót... De ez azért teljesen más volt, mint amit az ember otthon tapasztal. Inkább lehajtottam a fejem és a két térdem között a padlóra meredtem, amíg öltözött.
- Nem tudom -válaszoltam csendesen. -Kérdezd meg pár nap múlva. Akkor majd tudok értékelhető választ adni. -Vagy mégsem. Könnyen megeshet, hogy ezen nem fogom túltenni magam. Bizonyára így is lesz, ez nem az a fajta látvány, amit az ember egyik napról a másikra elfelejt. Itt nem lesz az, hogy "alszom rá egyet és máris jobb lesz". Ez egy életre az agyamba égett.
- Most már hazamehetek? -néztem fel rá ismét.


Vissza az elejére Go down

Richard Goode

Richard Goode

Csoport : Középosztály
Nem : Férfi
Kor : 36
Csillagjegy : Ikrek
Lakhely : Chicago
Családi állapot : házas
Foglalkozás : biológiatanár, sorozatgyilkos
Karakterlap : Richard & Fiona Tumblr_o7jbq6S4Ub1v101dyo5_250
Zene : Richard & Fiona Tumblr_inline_muqrjnC1Fi1rt2432

Richard & Fiona Empty
TémanyitásTárgy: Re: Richard & Fiona   Richard & Fiona EmptyPént. Júl. 01, 2016 3:57 pm


Fiona & Richard
Mivel hátat fordítottam neki, így nem láthattam mennyire zavarba jött. És az az igazság, hogy nem is érdekelt. Jelenleg mindkettőnknek volt ennél nagyobb problémája is.
- Hülye kérdés volt, ne haragudj... - Megálltam egy falnak támasztott, koszos tükör előtt. Úgy igazgattam benne a hajamat, mintha csak reggel készülődnék munka előtt. De ez is a része volt a rituálémnak, úgy kellett hazamennem, mintha mi sem történt volna. - De idővel elfelejted. Most azt gondolod, hogy soha nem tudod majd kiverni a fejedből, de nem így van. Az emberi agy érdekesen működik. Kilök mindent, ami ennyire fáj.
Tapasztalatból beszéltem. Én alig emlékeztem arra, ami négyéves koromban történt, és nem azért, mert azóta eltelt huszonöt év. Már akkor sem tudtam mindent felidézni. Egyszerűen az agyam megszabadult a kínzó emlékektől. Csak sajnos ehhez sok minden mást is ki kellett törölnie belőlem.
Leültem mellé a földre és előkotortam a zsebemből egy cigit és az öngyújtómat.
- Majd igen. Még szeretnék átgondolni néhány dolgot előtte. Sajnálom, de muszáj biztosra mennem. - Meggyújtottam a cigarettát és mélyen letüdőztem a füstjét. - Tudom, hogy nem szereted... de kérsz egy szálat?
Felé nyújtottam a dobozt, hogy kihúzhasson egyet, ha szeretne.


Vissza az elejére Go down

Fiona Sherwood

Fiona Sherwood

Csoport : Egyetemista
Nem :
Kor : 28
Csillagjegy : Vízöntő
Lakhely : Chicago
Családi állapot : kapcsolatban
Foglalkozás : egyetemi hallgató
Karakterlap : Not Picasso, but something like that
Zene : Ha fejjel vagy a homokban,
Nem látszik, hogy milyen szép ez a nap,
Hogy milyen kék az ég.


Richard & Fiona Empty
TémanyitásTárgy: Re: Richard & Fiona   Richard & Fiona EmptyPént. Júl. 01, 2016 4:27 pm


Richard & Fiona

Még engem sem tudott érdekelni a saját zavarom, nem annyira mint kellett volna. Csak túlélem valahogy, hogy elvörösödtem, ez kevésbé kínos mint az, hogy láttam, ahogy feldarabol valakit. Milyen furcsa, most egyáltalán nem lettem rosszul a vér látványától...
- Talán majd kitörlődik -sóhajtottam fel. Én nem bíztam ebben, egy egészen kicsit sem. Éreztem, hogy hallgatnom kellene rá, mert biztosan nem a levegőbe beszél, mégsem ment. Én ezt nem tudom elfelejteni, nagyon sokáig velem fog maradni.
Alig bírtam ki, hogy ne nyögjek fel hangosan. Minden vágyam volt, hogy végre otthon lehessek, Jack mellett, biztonságban. Mert hiába tudtam, hogy nem fog bántani, a fenyegetett érzés még mindig ott vibrált a levegőben és képtelen voltam megnyugodni emiatt. Soha nem akartam még ennyire máshol lenni, akkor sem, amikor a szüleimmel éltem, pedig ott is a nap huszonnégy órájában velem volt ez az érzés. Csak nem ilyen erővel.
A cigisdobozra pillantottam. Sosem csináltam ilyet, tényleg soha, most mégis pár másodperc elteltével kihúztam egy szálat a dobozból. Talán ez tényleg segíteni fog megnyugodni. Hátradőltem a falnak, a velem szemben lévő, lezárt ajtót bámultam.
- Kérdezhetek valamit? -szólaltam meg kis idő után, óvatosan. -A múltkor is ezt rejtegetted a csomagtartóban? -Tudni akartam, tudnom kellett.


Vissza az elejére Go down

Richard Goode

Richard Goode

Csoport : Középosztály
Nem : Férfi
Kor : 36
Csillagjegy : Ikrek
Lakhely : Chicago
Családi állapot : házas
Foglalkozás : biológiatanár, sorozatgyilkos
Karakterlap : Richard & Fiona Tumblr_o7jbq6S4Ub1v101dyo5_250
Zene : Richard & Fiona Tumblr_inline_muqrjnC1Fi1rt2432

Richard & Fiona Empty
TémanyitásTárgy: Re: Richard & Fiona   Richard & Fiona EmptyPént. Júl. 01, 2016 4:58 pm


Fiona & Richard
Meggyújtottam neki is a cigit, majd visszaraktam a zsebembe a dobozt és az öngyújtót is.
- Elsőre ne tüdőzd le - tettem hozzá gyorsan. Nem akartam, hogy még esetleg rosszul is legyen. Ennél is rosszabbul.
A kérdésére nem válaszoltam azonnal. Nem volt nehéz összerakni a két esetet, de eddig valahogy reménykedtem, hogy nem fog rákérdezni. Már mindegy volt, sokat nem ronthatott a megítélésemen, de talán jobban járt volna a boldog tudatlansággal. Hazudni viszont nem akartam neki.
- Igen. Mi mást kerestem volna olyan későn azon a környéken? - fújtam ki a füstöt. - Remek érzéked van hozzá, hogy szabotáld a terveimet. Pedig eddig még senkinek sem sikerült. Kezdem magam valami igénytelen krimifilmben érezni... Már csak egy sablonos karakterű nyomozó hiányzik a képből. Bár remélem, olyat nem akasztasz a nyakamba, így is lesz miért aggódnom.
A tarkómat a hideg falnak támasztottam. Percről percre egyre inkább megnyugodtam, kezdtem újból a kezemben érezni az irányítást. Már nem féltem. A kellemetlen érzés persze nem múlt el, de már nem pánikoltam úgy, mint ezelőtt.
A karjára pillantottam, kezdett belilulni a szorításom nyomán. Bűntudatot éreztem, tényleg nem akartam őt bántani és tessék... Pedig tényleg nem emeltem még kezet nőre, ebben igazat mondtam nem sokkal ezelőtt. Sosem lettem volna képes ilyesmire, még csak erőszakos vagy túl határozott sem voltam soha. Keegan is tanúsíthatta, hogy talán nem voltam mindenben egy mintaférj, de hogy ebben a lehető legfigyelmesebb voltam, az egész biztos.


Vissza az elejére Go down

Fiona Sherwood

Fiona Sherwood

Csoport : Egyetemista
Nem :
Kor : 28
Csillagjegy : Vízöntő
Lakhely : Chicago
Családi állapot : kapcsolatban
Foglalkozás : egyetemi hallgató
Karakterlap : Not Picasso, but something like that
Zene : Ha fejjel vagy a homokban,
Nem látszik, hogy milyen szép ez a nap,
Hogy milyen kék az ég.


Richard & Fiona Empty
TémanyitásTárgy: Re: Richard & Fiona   Richard & Fiona EmptyPént. Júl. 01, 2016 6:00 pm


Richard & Fiona

Csak bólintottam, kissé tétován szívtam bele a cigarettába. Nem jött rám olyan köhögőroham, mint amit vártam, csak köhintettem párat és ennyivel letudtam az egészet, utána minden ment simulékonyan. Talán nem volt olyan erős anyag benne, vagy a passzív dohányzástól Jack mellett már hozzászokott valamilyen szinten a tüdőm. Mindenesetre meglepő módon tényleg használt.
Szóval ezért viselkedett annyira furcsán akkor. Ráült a csomagtartóra, feszült volt és ideges... Így máris érthető volt a viselkedése. Vagy valami hasonló.
- Úgy fest, különösen jó érzékem van hozzá, hogy akaratlanul is keresztbe tegyek neked -mosolyodtam el egészen halványan. -Pedig tényleg nem szándékos. Én soha nem akartam rosszat neked. -Meg senki másnak sem. Olyan ember voltam, aki a légynek sem tudott ártani. Ha elém állították volna azt az embert, akit a világon mindennél és mindenkinél jobban gyűlöltem, egész biztos magamat lőttem volna le helyette. -Sajnos nem ismerek egy nyomozót sem, sablonosat és egyedit sem. Csak egy Jackem van, de ő sem igazán szereti a zsarukat. -A drogokat azért ő sem úszta volna meg egy ejnye-bejnyével, pláne tekintettel arra, hogy egy kisgyerek volt nála háznál.
Mélyet szívtam a cigiből és lassan kifújtam. Eddig nem hittem el, hogy ez tényleg működik, de mégis. Furcsa. Richardra pillantottam, aztán követtem a tekintetét a karom felé. Továbbra sem éreztem semmi fájdalmat, csak a gyomromban, de azért tényleg nem nézett ki túl fényesen az a liluló folt a karomon.
- Nos... ezt nehezen fogom kimagyarázni otthon...


Vissza az elejére Go down

Richard Goode

Richard Goode

Csoport : Középosztály
Nem : Férfi
Kor : 36
Csillagjegy : Ikrek
Lakhely : Chicago
Családi állapot : házas
Foglalkozás : biológiatanár, sorozatgyilkos
Karakterlap : Richard & Fiona Tumblr_o7jbq6S4Ub1v101dyo5_250
Zene : Richard & Fiona Tumblr_inline_muqrjnC1Fi1rt2432

Richard & Fiona Empty
TémanyitásTárgy: Re: Richard & Fiona   Richard & Fiona EmptyPént. Júl. 01, 2016 8:34 pm


Fiona & Richard
Valószínűleg tényleg nem akart ártani nekem. Most mégis sikerült, vagy legalábbis nagyon közel került hozzá, hogy tönkretegye az életemet. Az enyémet, a családomét és mindenkiét, aki ismert engem. Valószínűleg a diákjaim is nehezen dolgozták volna fel a tényt, hogy a bálványozott biológiatanáruk embereket darabol szabadidejében.
- Most már csak rajtad áll, hogy keresztbe teszel-e nekem vagy sem. Nem hibáztatnálak, ha megtennéd. Ha nem lenne családom, az az igazság, hogy nem is érdekelne. Így viszont... - vontam meg kissé zavartan a vállam. - Remek érzéked van a társaságod megválasztásában... Egy kemény drogos és egy sorozatgyilkos... Nem túl jó arány, azt kell mondanom.
Óvatosan hozzáértem a lila folthoz a karján. Nem volt kifejezetten nagy, de könnyen észre lehetett venni. Csúnya színe volt és könnyen ki lehetett találni, hogyan szerezte.
- Bocsánat. Egy kicsit elvetettem a sulykot... Nem akartam ennyire durva lenni. - Elhúztam tőle a kezemet, nem akartam tolakodónak tűnni.
Mikor elszívtam a cigit, elnyomtam a csikket a földön. Most kellett volna annak a résznek következnie, amikor mindketten eltűnünk innen, de nem akaródzott felkelnem a padlóról. Féltem elmenni innen, féltem útjára engedni Fionát. Úgy tűnt, hogy nem akar felnyomni a rendőröknél, de az "úgy tűnt" és a "biztos nem" között volt némi különbség.
- Ha még bármit szeretnél kérdezni vagy mondani, azt most tedd meg. Nem hiszem, hogy miután innen kitesszük a lábunkat, valaha is belemennék ebbe a témába - szólaltam meg hirtelen.


Vissza az elejére Go down

Fiona Sherwood

Fiona Sherwood

Csoport : Egyetemista
Nem :
Kor : 28
Csillagjegy : Vízöntő
Lakhely : Chicago
Családi állapot : kapcsolatban
Foglalkozás : egyetemi hallgató
Karakterlap : Not Picasso, but something like that
Zene : Ha fejjel vagy a homokban,
Nem látszik, hogy milyen szép ez a nap,
Hogy milyen kék az ég.


Richard & Fiona Empty
TémanyitásTárgy: Re: Richard & Fiona   Richard & Fiona EmptyPént. Júl. 01, 2016 8:56 pm


Richard & Fiona

Hevesen megráztam a fejem.
- Nem fogok tönkretenni senkit és semmit. Mondhatnám azt, hogy a gyerekeidre és a feleségedre tekintettel tartom a számat, de az nem lenne teljesen igaz, mert neked sem akarok semmi rosszat. -Lepöcköltem a földre a cigi hamuját. Milyen gyorsan fogy, már nem volt meg a fele. -Ilyen az én szerencsém. Eddig nem voltak barátaim, most meg egyszerre két olyat is szereztem, akiket jobb lenne messziről elkerülnöm. Ehhez is jó érzékem lehet.
Pár másodpercig a kis foltot néztem a karomon, aztán ismét csak a fejemet ingattam.
- Pár nap alatt elmúlik, ne is törődj vele. Majd kitalálok valami hihető mesét, hogy mi történt. -Az már más kérdés volt, hogy Jack mennyire fogja elhinni, amit mondok neki.
Már elhatároztam magamban, hogy nem fogok semmit tenni ellene, az elhatározásaimhoz pedig nagyon is tartottam magam. Még ha később fel is merül bennem, hogy talán rosszul döntöttem, akkor sem tennék semmit, ami ellenkezik ezzel. Biztos lehetett benne, hogy nem fogom tönkretenni az életét és azt, amit eddig sikerült felépítenie maga körül.
- Csak vigyázz magadra -fordultam felé. -Ne hiába kelljen titkolóznom.


Vissza az elejére Go down

Richard Goode

Richard Goode

Csoport : Középosztály
Nem : Férfi
Kor : 36
Csillagjegy : Ikrek
Lakhely : Chicago
Családi állapot : házas
Foglalkozás : biológiatanár, sorozatgyilkos
Karakterlap : Richard & Fiona Tumblr_o7jbq6S4Ub1v101dyo5_250
Zene : Richard & Fiona Tumblr_inline_muqrjnC1Fi1rt2432

Richard & Fiona Empty
TémanyitásTárgy: Re: Richard & Fiona   Richard & Fiona EmptyVas. Júl. 03, 2016 3:07 pm


Fiona & Richard
- Az teljesen mindegy, hogy nekem rosszat akarsz vagy sem. Az nem érdekel - ráztam meg a fejem. Ha nem lett volna a családom, nem sok vesztenivalóm lett volna. Rajtuk kívül nem igazán számított semmi sem az életemben. Őket viszont minden áron meg akartam védeni a létező összes gondtól. És az én bebörtönzésem vagy egy pszichiátriai intézetbe való beutalásom abszolút a ranglétra tetején foglalt helyet ebben a kérdésben. Nehéz volt eldöntenem, hogy a két életfogytig tartó büntetés közül melyik hangzott rosszabbul. - Ha ezt hitted, a kokainfüggőnél nincs lejjebb... Mindig van.
Eléggé kellemetlen volt beismerni, hogy a keménydrogos barátja kevésbé minősül veszélyes és kerülendő társaságnak, mint én.
- Valami hihető magyarázat csak van rá... Tulajdonképpen az igazságnál minden hihetőbb. - Ez az a helyzet volt, amikor maga az igazság volt a legkevésbé reális. Lehet Jack helyében nem is hittem volna el, ha ezt Fiona elmeséli nekem.
Nem éppen erre a válaszra vártam tőle, de végül csak bólintottam egyet. Az volt a tervem, hogy tényleg vigyázni fogok magamra és lehetőleg nem bukok le életem végéig. De tervezni valamit és meg is valósítani, különösen úgy, hogy ez nem csak rajtam múlt... Elég veszélyes játékot játszottam.
A pulóverem zsebébe nyúltam és előhúztam a noteszemet. Frusztrált Fiona jelenléte, de nem engedhettem ki és enélkül nem is távozhattam. A notesz gerincében ott pihent egy kicsi grafitceruza, a sok hegyezéstől már alig maradt belőle valami. Megpróbáltam teljes mértékben kizárni Fionának még a létezését is, miközben nekiálltam nagy vonalakban felvázolni a raktár belsejét. Minden gyilkosság két oldalt kapott a füzetben. Az elsőt a zsákok tartalmáról egy skicc - ez már ott szerepelt -, egyet pedig maga a helyszín. Ezen ügyködtem most. Először csak kusza vonalak rajzolódtak ki, ahogy behúzogattam az alaprajzot, majd kezdett egyre részletesebbé válni. Megjelent a berendezés, az apróbb tárgyak, a leborult polc, a málló vakolat a falon, minden.


Vissza az elejére Go down

Fiona Sherwood

Fiona Sherwood

Csoport : Egyetemista
Nem :
Kor : 28
Csillagjegy : Vízöntő
Lakhely : Chicago
Családi állapot : kapcsolatban
Foglalkozás : egyetemi hallgató
Karakterlap : Not Picasso, but something like that
Zene : Ha fejjel vagy a homokban,
Nem látszik, hogy milyen szép ez a nap,
Hogy milyen kék az ég.


Richard & Fiona Empty
TémanyitásTárgy: Re: Richard & Fiona   Richard & Fiona EmptyHétf. Júl. 04, 2016 10:06 pm


Richard & Fiona

Őt talán nem érdekelte, hogy mi lesz vele, de nekem nagyon is fontos volt. Akaratom ellenére ragaszkodni kezdtem hozzá, pedig ezt a legtöbb embernél igyekeztem elkerülni. Rajta kívül csak Jackhez kerültem ilyen közel, de persze az teljesen más helyzet, ő a fiúm volt.
- Ennél lejjeb már nem hiszem, hogy lehet. Hacsak nem vagy terrorista is.
Megdörzsöltem a foltot a karomon, nyomásra kissé érzékeny volt, de ha ezt leszámítjuk, nem fájt. Talán ha letakarom valamivel, mondjuk pulcsiban mászkálok, máris nem fog látszani. Esetleg sminkkel is láthatatlanná tehetem, amíg elmúlik, mondjuk azt nehezebb megoldani. A legegyszerűbb megoldás a lenne, ha kitalálnék valami mesét, hogy mi történt, hazudni viszont nagyon nem tudok. Nem lesz hihető, Jack át fog látni rajtam.
- Az biztos... Majd bemagyarázok neki valamit. Nagyon nem szeretek hazudni neki...
Némán figyeltem a füzetet a kezében és ahogy rajzolt. Próbáltam csak szakértő szemmel nézni, de nem tudtam nem belelátni az elmúlt perceket, így a vonalak is több jelentést kaptak mint eredetileg kellett volna nekik. Igyekeztem tényleg a technikájára figyelni. Egyszer nyitottam ki a számat, hogy mondok valamit, de rájöttem, hogy jobb, ha nem zavarom. Úgy tűnt, nagyon el van benne merülve. Ezzel a helyzettel már tudtam azonosulni.


Vissza az elejére Go down

Richard Goode

Richard Goode

Csoport : Középosztály
Nem : Férfi
Kor : 36
Csillagjegy : Ikrek
Lakhely : Chicago
Családi állapot : házas
Foglalkozás : biológiatanár, sorozatgyilkos
Karakterlap : Richard & Fiona Tumblr_o7jbq6S4Ub1v101dyo5_250
Zene : Richard & Fiona Tumblr_inline_muqrjnC1Fi1rt2432

Richard & Fiona Empty
TémanyitásTárgy: Re: Richard & Fiona   Richard & Fiona EmptyKedd Júl. 05, 2016 1:51 am


Fiona & Richard
Ugyan viccnek szánta, de végül is tényleg lehetett volna még rosszabb a helyzet. Mindig van lejjebb, tényleg mindig.
- Nem, az nem vagyok. A robbantgatás és hasonlók nem az én műfajom... - Azt inkább nem tettem hozzá, hogy amúgy sem tudnék csak úgy bántani másokat, mert ezek után biztosan nem hitte volna el. Pedig tényleg így volt. Csak az ilyen szemetekkel tudtam végezni, mint amelyikkel most kerültem közelebbi kapcsolatba. Mást még csak megütni sem lettem volna képes.
- Persze, megértem, én is utálok hazudni a feleségemnek. De néha muszáj. - Az én hazugságaim mellett valószínűleg minden más pár eltitkolt dolgai eltörpültek. Igaz, a hűtlenséget jobban szégyelltem volna. Nem mintha valaha meg tudtam volna csalni Keegant... Soha nem tennék vele ilyet.
Rajzolás közben teljesen kizártam. Ez volt az én kis rituálém végső szakasza, nem hagyhattam, hogy megzavarja. Enélkül nem lett volna teljes a megszokott program, nem tudtam volna anélkül kitenni innen a lábam, hogy ne örökítsem meg a helyszínt és az áldozatot. Tudtam, hogy ez növeli a lebukás esélyét, de muszáj volt valami emléket eltennem. Trófeát, ha fogalmazhatunk így.
A rajz számomra nem volt művészet, vagyis amit én csináltam, arra nem tudtam alkotásokként tekinteni. Ezek nem gyönyörködtettek, nem akartak többet ábrázolni annál, amik voltak - realisztikus anatómiai rajzok és grafitképek szobákról.
Elkezdtem az árnyékolást, minél gyorsabban végezni akartam vele és lelépni innen. Eltelt egy kis időbe, amíg elkészültem vele, de az eredménnyel legalább elégedett voltam. A lap aljára alig látható betűkkel odaírtam a pasas monogramját és a mai dátumot.


Vissza az elejére Go down

Fiona Sherwood

Fiona Sherwood

Csoport : Egyetemista
Nem :
Kor : 28
Csillagjegy : Vízöntő
Lakhely : Chicago
Családi állapot : kapcsolatban
Foglalkozás : egyetemi hallgató
Karakterlap : Not Picasso, but something like that
Zene : Ha fejjel vagy a homokban,
Nem látszik, hogy milyen szép ez a nap,
Hogy milyen kék az ég.


Richard & Fiona Empty
TémanyitásTárgy: Re: Richard & Fiona   Richard & Fiona EmptySzer. Júl. 06, 2016 1:51 am


Richard & Fiona

Kezdtem átérezni az ebben rejlő igazságot. Tényleg mindig lehet lejjebb. A fiúm egy drogos, a baráttá avanzsálódott volt tanáromról pedig kiderült, hogy sorozatgyilkos. Azt hiszem, tényleg egyre mélyebbre ások, következőnek talán tényleg terroristák mellé sodor az élet.
- Ez megnyugtat. Pedig jól néznél ki egy csadorban és hosszú szakállal... -Lehet, akkor sírva menekültem volna előle. Akkor is.
A térdemre támasztottam az állam és mozdulatlanul néztem, ahogy rajzol. Pontosan tudtam, mennyire bosszantó az, amikor az ember nyakába lihegnek és megzavarják. Ezért nem szerettem nyilvánosan rajzolni vagy festeni. Idegesítettek olyankor az emberek.
- Ügyesen rajzolsz -szólaltam meg, amikor láttam, hogy befejezett mindent. Ezt komolyan is gondoltam, tényleg tetszett a stílusa, még ha nem is volt egy olyan fenomenális művész. Én sem voltam az. -De most már hazamehetek, ugye? -Egyre jobban hazavágytam. Mindenképpen Jack előtt akartam megérkezni, rám fért egy fejtisztító zuhany. Talán akkor minden külső jelet eltüntetnék magamról, mire ő otthon lesz.


Vissza az elejére Go down

Richard Goode

Richard Goode

Csoport : Középosztály
Nem : Férfi
Kor : 36
Csillagjegy : Ikrek
Lakhely : Chicago
Családi állapot : házas
Foglalkozás : biológiatanár, sorozatgyilkos
Karakterlap : Richard & Fiona Tumblr_o7jbq6S4Ub1v101dyo5_250
Zene : Richard & Fiona Tumblr_inline_muqrjnC1Fi1rt2432

Richard & Fiona Empty
TémanyitásTárgy: Re: Richard & Fiona   Richard & Fiona EmptyHétf. Júl. 11, 2016 2:36 am


Fiona & Richard
Más helyzetben valószínűleg vicces is lett volna ez a kijelentés, így viszont csak kínosan mosolyogtam. Annyira nem mulattatott a helyzet, hogy nálam lejjebb már csak az ártatlanok tömeges lemészárlása van. Pedig akármennyire is nehéz volt elfogadnom, még a kokainfüggő, depressziós és önpusztító pasija is emberibb magatartást képviselt, mint én.
A dicséretére halványan elmosolyodtam.
- Sokan mondták már. De ezeket inkább nem mutatom meg senkinek - csuktam össze a noteszt, amit aztán vissza is csúsztattam a pulóverem zsebébe. - Most már hazamehetsz. Vagyis... előtte kérem a telefonod. Ne haragudj, de most már szeretnék biztosra menni.
Hiába mondta, hogy nem fog rendőröket a nyakamba szabadítani, szerettem volna még kisebbre csökkenteni ennek az esélyét. Mire innen hazaért és telefonhoz jutott, addigra én is már otthon ülhettem, eltüntetve minden bizonyítékot. És természetesen szerettem volna megszabadulni a levelezésünk virtuális nyomaitól is, biztos, ami biztos.
Feltápászkodtam a földről, majd őt is felsegítettem. Felnyaláboltam a nagy zsákokat, kinyitottam a raktárajtót, majd kicipeltem magammal mindent a kocsimhoz. Nem voltak épp könnyűek, megkönnyebbülten felsóhajtottam, mikor már mindent a csomagtartóban tudhattam.
- Akkor ideje lenne indulnod. Nekem még van egy kis dolgom... - Valószínűleg ő is sejtette, mire akartam ezzel célozni.


Vissza az elejére Go down

Fiona Sherwood

Fiona Sherwood

Csoport : Egyetemista
Nem :
Kor : 28
Csillagjegy : Vízöntő
Lakhely : Chicago
Családi állapot : kapcsolatban
Foglalkozás : egyetemi hallgató
Karakterlap : Not Picasso, but something like that
Zene : Ha fejjel vagy a homokban,
Nem látszik, hogy milyen szép ez a nap,
Hogy milyen kék az ég.


Richard & Fiona Empty
TémanyitásTárgy: Re: Richard & Fiona   Richard & Fiona EmptySzomb. Júl. 16, 2016 6:44 pm


Richard & Fiona

Igaza volt, ez pedig nagyon megijesztett. Már Jack megismerésével azt hittem, hogy elkezdtem lefelé haladni - ami nem jelentette azt, hogy bántam volna az egészet -, de most már végképp azt éreztem, hogy nagyon olyan helyeken vagyok, ahol nem kéne lennem. Ezen viszont már nem tudtam volna változtatni, csak ha mindent itt hagyok a hátam mögött. Arra pedig nem lennék képes.
- Ezeket talán jobb is, ha nem... -A pulóverem zsebéből előhúztam a mobilomat és felé nyújtottam. -Csak majd add vissza, ha lehet. Nincs pénzem másikat venni. -Nyugodtan élősködhettem volna akár Jack pénzén is, de arra sosem lettem volna képes. Nem éreztem volna helyesnek. Még így is, hogy nyáron nála laktam, eljártam dolgozni, ha akadt munka. Nem voltam pióca.
Csendben követtem kifelé Richardot és ugyanilyen némán, türelmesen meg is vártam, hogy elpakoljon. Nem éreztem volna helyesnek, ha csak úgy szó nélkül lelépek.
- Igen, Jacky lehet már haza is ért. Majd... majd találkozunk. Nagyon vigyázz magadra. -Megeresztettem felé egy halvány mosolyt, aztán megfordultam és elindultam hazafelé az úton.


Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom


Richard & Fiona Empty
TémanyitásTárgy: Re: Richard & Fiona   Richard & Fiona Empty

Vissza az elejére Go down
 
Richard & Fiona
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Fiona & Jack
» Jack & Fiona
» Richard & Fiona
» Fiona & Jack
» Fiona Sherwood

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Chicago FRPG :: Offtopik :: Akták :: Archívum-
Ugrás: