KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Ki van itt?
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (13 fő) Csüt. Jún. 23, 2016 6:37 pm-kor volt itt.
Chatbox
Legújabb válaszok
Fiona & Jack
Keegan & Richard Emptyby Jackson Walker
Vas. Aug. 28, 2016 7:04 pm


Jennifer & Richard
Keegan & Richard Emptyby Jennifer Linwood
Vas. Aug. 14, 2016 12:33 am


Isabelle & Richard
Keegan & Richard Emptyby Isabelle Veness
Kedd Aug. 09, 2016 8:42 pm


Bri, Joey, Jack, Fiona
Keegan & Richard Emptyby Fiona Sherwood
Pént. Júl. 29, 2016 7:19 pm


Amelia Goode
Keegan & Richard Emptyby Amelia Goode
Kedd Júl. 26, 2016 8:53 pm


Dick & Toby
Keegan & Richard Emptyby Toby Chapman
Hétf. Júl. 25, 2016 5:11 pm


Toby Chapman
Keegan & Richard Emptyby Admin
Vas. Júl. 24, 2016 7:34 pm


Keegan & Richard
Keegan & Richard Emptyby Keegan Goode
Vas. Júl. 24, 2016 6:53 pm


Playby foglaló
Keegan & Richard Emptyby Amelia Goode
Vas. Júl. 24, 2016 1:05 am


Jetta Gallagher
Keegan & Richard Emptyby Jetta Gallagher
Szomb. Júl. 23, 2016 4:45 pm


Brian & Jack
Keegan & Richard Emptyby Jackson Walker
Vas. Júl. 17, 2016 2:58 am


Cassidy Black
Keegan & Richard Emptyby Admin
Szomb. Júl. 16, 2016 11:44 pm


Richard & Fiona
Keegan & Richard Emptyby Fiona Sherwood
Szomb. Júl. 16, 2016 6:44 pm


Benjamin Blake
Keegan & Richard Emptyby Benjamin Blake
Pént. Júl. 15, 2016 7:26 pm


@princessofthieves
Keegan & Richard Emptyby Fiona Sherwood
Csüt. Júl. 07, 2016 1:04 am




Megosztás
 

 Keegan & Richard

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet

Richard Goode

Richard Goode

Csoport : Középosztály
Nem : Férfi
Kor : 36
Csillagjegy : Ikrek
Lakhely : Chicago
Családi állapot : házas
Foglalkozás : biológiatanár, sorozatgyilkos
Karakterlap : Keegan & Richard Tumblr_o7jbq6S4Ub1v101dyo5_250
Zene : Keegan & Richard Tumblr_inline_muqrjnC1Fi1rt2432

Keegan & Richard Empty
TémanyitásTárgy: Keegan & Richard   Keegan & Richard EmptyCsüt. Jún. 16, 2016 1:41 pm


Keegan & Richard
Keegan ma estébe nyúlóan dolgozott. Ritkán fordult elő ilyesmi, és bár felborította a szokásos napi rutinunkat, azért sikerült megoldani a problémát. Délután én hoztam el a gyerekeket az iskolából, ebédet adtam nekik, leültem velük tanulni, aztán amíg ők játszottak, addig én dolgozatokat javítottam - igaz, szívesebben szálltam volna be a társasozásba. A szokásos időben megvacsoráztattam őket, majd miután lefürödtek és az esti mesét is letudtuk, végre elaludtak. Még volt több órám a feleségem hazaérkezéséig, még magamnak is nehezen ismertem be, de unatkoztam. Nem mintha minden este valami különösebb programmal szórakoztattuk volna el magunkat, de számomra már az is elég volt az idő tartalmas eltöltéséhez, ha egy légtérben tartózkodtunk. Úgyhogy egyelőre szó sem lehetett az alvásról, mindenképp meg akartam várni.
Miután meguntam a tizedik osztályosok botrányosan sikerült biológia témazáróit - hogyan lehet belekeverni a növényi sejtekhez a vérkeringést?! - , inkább bekapcsoltam a tv-t. Már olvasni sem volt kedvem, kellően lefárasztott a javítás. Automatikusan váltogattam a csatornák között, szinte oda sem figyeltem, de mikor megpillantottam a Gyilkos elmék című krimisorozat egyik képkockáját, végül megállapodtam. Félrelöktem a mellettem tornyosuló piros tollal teleirkált papírhalmokat, kényelmesen elnyújtóztam a kanapén, és elmerültem a fiktív gyilkosság történetében. Egy férfi csak és kizárólag egyforma külsejű nőkre vadászott benne. Nem épp különleges eset, de magát az epizódot jól megoldották. Mindig is szerettem a krimiket, különösen azokat, amelyekben nagy szerepet kapott a pszichológia. Érdekesnek találtam más gyilkosok motivációit, még ha nem is tudtam velük azonosulni. És az emberi felem is élvezte, lehetett izgulni, hogy mi lesz a történet vége. Ennek ellenére ugyanolyan lelkesedéssel ültem le a világháborús drámák és a rajzfilmek elé is, előbbiért például egyenesen rajongtam, a mesefilmekben pedig két kisgyerek mellett szakértőnek számítottam. Néha már azon sem lepődtem volna meg, ha megtanultam volna a minionok nyelvét, amennyiszer Corie megnézette velem...
A reklám alatt kisétáltam a konyhába egy második vacsoráért is, ahol az órára nézve megállapítottam, hogy percek kérdése és a feleségem is végre hazaér. Ebben a boldog tudatban láttam neki a nappaliban a magammal hozott narancsnak. Aki ismert, az már meg sem lepődött rajta, hogy ismét eszem.


Vissza az elejére Go down

Keegan Goode

Keegan Goode

Csoport : Középosztály
Nem :
Kor : 35
Csillagjegy : Mérleg
Lakhely : Chicago
Családi állapot : házas
Foglalkozás : gyógypedagógus
Karakterlap : Keegan & Richard 173094-Reese-Witherspoon-wink-gif-img-1pZo
Zene : Sleeping Beauty

Keegan & Richard Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keegan & Richard   Keegan & Richard EmptyCsüt. Jún. 16, 2016 2:14 pm

Eléggé hosszúra nyúlt a nap, de inkább az egész hét. Valami lehetett a levegőben, mert a gyerekeim mintha intravénásan kapták volna a kávét… minden este ugrabugráltak, játszani akartak, és szokásukkal ellentétben heveny sírásban törtek ki, ha valamire azt mondtam nem szabad, vagy épp az ágy felé próbáltam őket terelgetni. Elég nagyok már, lassan kinőnek abból a korból, amikor együtt pancsolhatnak a fürdőkádban. Már felvetettem ezt a dolgot egyszer nekik, de még hallani sem akartak róla. Pedig komolyan úgy gondolom, hogy ennek is eljött az ideje.
Reggel korán bent kellett lennem az intézetben, akadt még némi elintéznivaló mielőtt a mogyorók megérkeztek volna. Elrendezni a színes lapokat, labdácskákat, felmatricázni mindent a jelükkel. Bár nem óvoda, azért én úgy gondolom, hogy a színkódokkal és jelekkel könnyebben megjegyzik kihez mi tartozik, ha mindenkinek egyenként összekészítjük a holmiját jó előre és meg is jelöljük, akkor egy csomó félreértés elkerülhető, és ők is sokkal önállóbban tudnak részt venni a foglalkozásokon. De ez persze mind plusz idő és energia.
Miles még tegnap megkért, hogy maradjak bent késő estig. Igazából nem is estébe, inkább éjszakába nyúlt a mai munkanap… szerencsére amikor a gyerekek elaludtak, az éjszakás már egyedül is elbírt velük így hazamehettem. Biciklivel szoktam munkába járni, de ilyen későn nem szívesen tekernék keresztül egyedül a városon, bármennyire is szeretem a mozgást. Már éppen azon voltam, hogy taxit hívok, amikor a főnököm felajánlotta, hogy hazavisz. Ez igazán kedves tőle, bár még nem volt rá példa mostanáig. Miles még csak egy éve lett kinevezve, eddig a város teljesen más részén dolgozott, azt hiszem ennyi idő kellett neki ahhoz, hogy megszokja a helyet és a pozícióját is.
Sokat beszélgettünk az autóban, meséltem a gyerekeimről, ő pedig a kutyájáról. Elmondtam, hogy egy időben komolyan aggódtam, hogy Max esetleg Asperger szindrómás, de szerencsére alaptalannak bizonyult az aggodalmam. Mert hát egy kis rendmánia, a gumicukrok színsorrendbe rendezése azért még nem jelent semmi kórosat, egyszerűen csak néha úgy működik a kisfiam, mint a Monk című sorozat főszereplője. De ez még nem bűn. Miles megnyugtatott, hogy majd kinövi a dolgot, és elkezdett arról kérdezgetni, hogy én mit szeretek, mi érdekel. Lehet, hogy rémeket látok, de mintha még a hangja is megváltozott volna, teljesen más, baráti hangnemben beszélt hozzám, ami egy kicsit zavart is. Egész addig nem gondoltam, hogy illetlenség lenne a főnökömmel kettesben autókázni, de ez valahogy megváltoztatta az érzéseimet ezzel kapcsolatban.
Nem tagadom, hogy örültem amikor végre hazaértem. Nem igazán vágytam másra, csak egy nagy ölelésre a kedvesemtől, és egy illatos habfürdőre. Szinte hangtalanul osontam be az ajtón, nem tudtam még ébren találom-e, hiszen már elég későre járt. Halványan elmosolyodtam, amikor meghallottam a tévé hangját, és láttam a tompa fényeket. A kulcsomat a cipős szekrényen lévő kis tálkába ejtettem, és elindultam befelé.
- Hahó! Megjöttem. – megtorpantam a nappali előtt, és egy hosszú pillanatig csak bámultam őt. Az orromat kitöltötte a narancs héjából áradó olaj illata, miközben szinte bárgyú vigyorra húzódott a szám. Eszméletlen mázlista vagyok, hogy egy ilyen pasi vár engem otthon minden nap!
Vissza az elejére Go down

Richard Goode

Richard Goode

Csoport : Középosztály
Nem : Férfi
Kor : 36
Csillagjegy : Ikrek
Lakhely : Chicago
Családi állapot : házas
Foglalkozás : biológiatanár, sorozatgyilkos
Karakterlap : Keegan & Richard Tumblr_o7jbq6S4Ub1v101dyo5_250
Zene : Keegan & Richard Tumblr_inline_muqrjnC1Fi1rt2432

Keegan & Richard Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keegan & Richard   Keegan & Richard EmptySzomb. Jún. 18, 2016 1:33 am


Keegan & Richard
Tulajdonképpen sosem értettem, hogy Keegan, akinek ilyen remek szeme volt mindenhez, ami aggodalomra adna okot egy ember viselkedésében, hogyan nem vette észre rajtam ezeket az árulkodó jeleket. Persze nem magamfajtákkal dolgozott, én pedig remekül hazudtam, de még most, ennyi év után is minden egyes nap néhány percre lekötöttek az efféle gondolatok. Az teljesen tiszta volt számomra, hogy engem mi babonázott meg benne ennyire: a tiszta érzései, az embersége, a szeretetre való végtelen képessége. Senki másnál nem láttam még ilyesmit a nevelőanyámat leszámítva, és sokáig azt gondoltam, hogy nincs is több ilyen ember a világon. Semmilyen nő nem keltette fel igazán a figyelmemet, mielőtt megismerkedtem a feleségemmel. Voltak, persze, mert ez az elvárt, én pedig szerettem volna beilleszkedni, mindennél jobban. Elvoltam velük egy ideig, de igazából untam őket. Aztán megjelent Keegan és ő valahogy egészen más hatással volt rám. De azt még máig sem értettem meg, hogy őt mi fogta meg bennem. Mert tudtam, láttam, hogyan néz rám még most is. Még csak fel sem kellett ülnöm a kanapén, hogy hátranézzek és lássam azt a boldog mosolyt az arcán. Ez nem kishitűség volt részemről, inkább csak racionális gondolkodás. De ki vagyok én, hogy az eszmefuttatásaimmal tönkretegyek egy ilyen pillanatot?
- Már kezdtem aggódni, hogy útközben felfalt egy vérfarkas, olyan késő van - vigyorogtam rá. Gyenge poén volt, de ilyen fáradtan csak ennyire futotta.
Lehalkítottam a tv-t, ugyanis éppen az áldozat úgy visított benne, mint a fába szorult féreg, ez pedig sokat rontott a helyzet idilli voltán. Leraktam a félig meghámozott narancsot a kisasztalra, majd feltápászkodtam a kanapéról és odaléptem Keeganhez, hogy üdvözlésképpen magamhoz öleljem.
- Na, alszanak végre a kis mogyorók? - Az évek során én is rászoktam arra, hogy így hívjam a beteg gyerekeket, akikkel foglalkozott. Különben tényleg nagyon aranyosak voltak a maguk problémás módján. De végtére is ugyanolyan gyerekek voltak, mint a többi, épp csak néhány dolog máshogy működött az esetükben. Jó, nagyon sok minden. De attól még ugyanúgy lehetett őket szeretni. Engem is szeretett a nevelőanyám, pedig nagyon sok gondja volt velem. - Tudod, hogy odáig vagyok érte, hogy ennyire imádnak téged, de ilyen későn már nem szívesen adlak nekik.
Zavart, hogy nem volt itthon. Megértettem az okát, de attól még zavart. Egyrészt azért, mert felborította a napi rutinunkat, másrészt pedig annak sem örültem, hogy ilyen későn még egyedül kimozdul az utcára. Chicago hatalmas város volt, és ilyen későn már épeszű ember nem mászkált sehova, különösen nem egymagában. Elég csúnya történeteket lehetett hallani, és nem akartam, hogy Keegant is bármilyen atrocitás érje. Ha bárki akár csak egy fenyegető megjegyzést tett volna neki, addig élt volna az illető.
Lehajoltam hozzá, hogy nyomjak egy puszit a feje tetejére, de ekkor valami ismeretlen szag csapta meg az orrom. Ezer közül is felismertem volna a feleségem illatát, és ez nem az volt, amihez hozzászoktam. Sőt, még csak nem is női illat. Kellemetlen férfiparfüm, olyan fajta, amit még akkor sem fújtam volna magamra, ha fizetnek érte. Hivalkodó, legalábbis én annak találtam. De még ennél is jobban zavart az a tény, hogy ennek valahogy Keeganre kellett kerülnie.
- Egyedül voltál ma a mogyorókkal? - tettem fel a kérdést már-már gyanakvóan. Egyelőre nem tudtam hova tenni ezt az egészet, egyszerűen csak zavart az idegen szag. Teljesen beleivódott az orromba, nem tudtam elvonatkoztatni tőle.


Vissza az elejére Go down

Keegan Goode

Keegan Goode

Csoport : Középosztály
Nem :
Kor : 35
Csillagjegy : Mérleg
Lakhely : Chicago
Családi állapot : házas
Foglalkozás : gyógypedagógus
Karakterlap : Keegan & Richard 173094-Reese-Witherspoon-wink-gif-img-1pZo
Zene : Sleeping Beauty

Keegan & Richard Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keegan & Richard   Keegan & Richard EmptyHétf. Jún. 20, 2016 1:24 am

Nem szeretek ilyen későn hazaérni, és ennek rengeteg oka van. Az egyik, hogy ilyenkor már alszanak az ikrek, és így nem tölthetem velük a délutánt vagy az estét. A munkám elég fárasztó, a gyerekek leszívják az energiáimat, de amikor hazajövök, egy kis játék a saját gyerkőceimmel, máris feltöltődök. Még így öt év után is hiszem, hogy ők nem kétszer annyi problémát jelentenek, hanem kétszer annyi ajándék amit mi, szülők kaptunk tőlük. A másik gondom, hogy Richardra sem sok időm van így. Néha örülnék, ha a zuhany után álomba dédelgetne, de az az igazság, hogy volt már olyan is, az ilyen hosszúra nyúlt műszakok után amikor éjfélkor vagy még később értem haza, hogy a fürdőkádban elaludtam, és ő szedett ki onnan. Nem valami romantikus, bár nézőpont kérdése.
A harmadik ok, hogy senki sem szeret éjjel az utcákon sétálni vagy biciklizni. Tényleg örültem, hogy Miles hazahoz, de álmomban sem gondoltam, hogy a végén még bánni fogom a dolgot. Rendes fickónak ismertem meg, eddig még mindig támogatott, a könyvemmel kapcsolatban is segített, és mikor tegnap beszéltem vele az irodájában, azt mondta még a héten be tudna mutatni valakinek, aki esetleg segítene a kiadásban… de úgy érzem, túl személyesre sikerült az a beszélgetés az autóban. Kényelmetlenül éreztem magam többször is, mert nehezen fogadom a bókokat még a férjemtől is, ráadásul nem egy kis csitri vagyok, hanem férjes asszony, gyerekekkel. Nem illik udvarolni valakinek, aki foglalt.
Talán épp ezért tölt el olyan mélységes megnyugvással, amikor végre hazaérek. Richard annyira más! Ahogy felém sétál, nem tudom megállni, hogy ne tárjam szélesre karjaimat, és ne csimpaszkodjak belé koalamaci módján. Sokkal jobb itt, mint bárhol máshol, sokkal jobb vele, mint akárkivel a világon.
- Vérfarkassal nem találkoztam, a vámpírok elől pedig elszaladtam. – mormolom a mellkasába mosolyogva, miközben mélyen magamba szívom az illatát. Sokminden keveredik benne, de érzem a gyerekeink illatát is; ez a legszexisebb illat amit valaha is éreztem.
- Alszanak. Sűrű napjuk volt.– sóhajtok, és most nem titkolom a fáradtságot. Tényleg nagyon kimerítő volt a nap, bármennyire is szeretem a mogyoróimat. Két hete érkezett egy új kislány a csoportba, és itt nem úgy megy a beilleszkedés, mint máshol. Minden lassabb, nehezebb. A többiek már tudják, hogy amin kék karika, sárga csillag, piros kocka van, az az övék, de Prudence még mindig nem fogadta el, hogy csak a lila háromszöges matricával jelölt holmikkal foglalkozzon, amikor leülünk az asztalkákhoz rajzolni vagy tanulni. Sokat sír, bizalmatlan mindenkivel, eleinte velem is az volt, de ma, ebédidőben engedte, hogy megetessem. Eddig egy falatot sem evett, azt mondta a mamája nélkül nem akar. Ma azt mondta, én leszek neki az iskolás mamija, én pedig inkább ráhagytam pillanatnyilag a dolgot, csak egyen végre valamit. Nem olyan erős kislány mint Corie, szinte csonttá aszott kis madárfióka. – Nem is szeretnélek lecserélni rájuk minden este… Képzeld, Prudy ma hagyta, hogy megetessem. – mesélem el a napom legjobb eseményét röviden, egészen kis büszkeséggel a hangomban. Richard is tudja, hogy mennyit vesződök a kislánnyal, és mennyire fontos ez nekem.
Aztán érzem, hogy megtorpan, izmai is megfeszülnek körülöttem egy kicsit. Feszültté vált, én pedig egész addig nem értem miért, míg fel nem tesz egy kérdést. Más nők talán kiakadnának ezen, vagdalkoznának azzal, hogy „nem bízol bennem?!” de én tudom, hogy részéről ez teljesen semleges, információt kérő kérdés. Ő nem ítélkezik és gyanakszik míg nincs rá alapos oka, és azt hiszem, ha elmondom az igazat, akkor nem is fog kérdezősködni többet.
- Miles hazahozott. Rendes volt tőle. – vonom meg a vállam, súlytalanul, miközben elengedem őt, és a konyha felé igyekszek. – Maradt egy kicsi a vacsorából? – teszem fel mintegy mellékesen a kérdést, majd a hűtő felé megyek, hogy egy szendvicset csináljak, vagy megegyek egy adagot a vacsiból, ha maradt. Közben folytatom az idegen illat indoklását, tudom, hogy addig úgysem nyugszik meg teljesen a férjem míg mindent el nem mondtam.
- Későn végeztem, és mivel nem akartam biciklivel jönni, tudod mennyire félek egyedül tekerni a városban; szóval már épp taxit akartam hívni, mert tudtam, hogy nem tudsz eljönni a gyerekek mellől, amikor Miles felajánlotta, hogy hazahoz. Azt mondta, a környéken lakik. – Az idő közben fogyaszthatóvá vált vacsorámmal leülök az egyik bárszékre, és lassú falatozásba kezdek, de valahogy nem esik jól az étel. Kaparja a torkom, hogy elmondjam neki, hogy szerintem a főnököm átlépett egy határt. De arról nem tudom, hogy milyen reakciót váltana ki belőle, mivel még sosem volt oka féltékenynek lenni. Én nem tudok róla. Most sincs, hiszen nekem nem kell senki más, de a férfiak valahogy mindig túlreagálják az ilyesmit. Ráadásul találkozott már vele, tudja, hogy Miles fiatal, ambiciózus, jóképű pasi. Elgondolkodva harapok ajkamba.
- De máskor inkább taxival jövök, nem akarom, hogy többet gondoljon bele ebbe a dologba bárki is, mint munka kapcsolat. – nagy, őszinte szemekkel nézek rá, majd enyhén oldalra döntöm a fejem, és hagyom, hogy minden iránta táplált érzésem kiüljön az arcomra. – Neked milyen napod volt? A dolgozatok jól sikerültek? – a srácok felől nem érdeklődök, ha valami fennakadás lett volna, már tudnék róla. Bízom benne, és amúgy is jó apa, nincs okom azt feltételezni, hogy esetleg gondja akadt volna az ikrekkel.
Vissza az elejére Go down

Richard Goode

Richard Goode

Csoport : Középosztály
Nem : Férfi
Kor : 36
Csillagjegy : Ikrek
Lakhely : Chicago
Családi állapot : házas
Foglalkozás : biológiatanár, sorozatgyilkos
Karakterlap : Keegan & Richard Tumblr_o7jbq6S4Ub1v101dyo5_250
Zene : Keegan & Richard Tumblr_inline_muqrjnC1Fi1rt2432

Keegan & Richard Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keegan & Richard   Keegan & Richard EmptyHétf. Jún. 20, 2016 9:28 pm


Keegan & Richard
Senki sem szeretett ilyen későn kimozdulni az utcára, legalábbis épeszű ember nem. Én ellenben határozottan szerettem ezeket a kései órákat, mikor a város sokkal csendesebb lett, eltekintve a szórakozásra kialakított részeitől. Az embert eltakarta az éjszakai sötétség, és bár ez a nagy többséget megrémisztette, engem megbabonázott és önbizalommal, tettrekészséggel töltött el. Persze csak ritkán nyílt alkalmam kiélvezni az ilyen pillanatokat, amióta a gyerekek is megvoltak, azóta különösképpen. Mielőtt megismertem Keegant, senki sem kérdezte, hogy merre jártam ezeken a kései órákon, de onnantól kezdve, hogy a szabadidőnk többségét együtt töltöttük, már sokkal nehezebb dolgom volt. Különösen azután, hogy össze is költöztünk. Nem bántam meg, természetesen, sőt életem egyik legjobb fordulata volt ez, de attól még okozott némi bonyodalmat. Megtanultam kezelni. Megtanultam még jobban hazudni, kifogásokat keresni, mindezt olyan hihetően, hogy senki sem kutakodott utánam, különösen nem a feleségem. Vagy talán csak megérezte, hogy jobb, ha nem teszi.
Ahogy a karjaim között tartottam, valamiféle fáradt boldogság áradt szét a tagjaimban. Elégedettséggel vegyülve, azt hiszem, mindig ez az érzés kerített hatalmába Keegan mellett. Olyan... emberi, természetes volt ez az egész.
- Akkor jó, vigyázni kell a vámpírokkal - bólogattam nagy meggyőződéssel. Szerencsére nemcsak vámpíroktól volt mentes a környék, ahol laktunk, hanem minden egyéb szörnyűségtől is. Nem garázdálkodott errefelé semmilyen gyanús alak, még csak graffitiző kölykök sem. Már-már minden idillinek hatott. Kész amerikai álom.
- Ez elég nagy előrelépés, ugye? - kúszott egy mosoly az arcomra. Sokat mesélt az új kislányról, aki elég nehezen illeszkedett be a többi gyerek közé és Keegannek is meggyűlt vele a baja. De ez igazából nem is meglepő, egy egészséges embernek is problémás alkalmazkodni az új körülményekhez, hát még egy szociálisan igencsak alulfejlett kisgyereknek... Különben is kevés kegyetlenebb közeg van, mint a gyerekek csoportba rendeződése. Tanúsíthattam mindezt, tanárként nap mint nap szembesültem vele, milyen gonoszak tudnak lenni egymással a diákok. És kölyökként én is kénytelen voltam tapasztalni egy ideig, hogy milyen is számkivetettnek lenni. Nem lehetett ez másképp ebben a speciális kis csapatban sem, ahová bekerült Prudy.
Nem állt szándékomban meggyanúsítani semmivel, tulajdonképpen nem gondoltam semmi rosszra. Legalábbis nem tartottam valószínűnek, hogy lenne okom gyanakodni. Egyszerűen frusztrált az idegen illat, amely kétségkívül egy férfihez tartozott, és tudni akartam a forrásáról. Jobb ébernek lenni. Nem voltam féltékeny típus, a legkevésbé sem, de jobbnak láttam számon tartani minden lehetséges veszélyforrást.
- Aha, tényleg rendes tőle. Jó főnök lehet. - A homlokomat ráncoltam. Ezidáig is hallottam Milesról, de Keegan sosem említette, hogy különösebben jóban lennének. Persze lehetett ez csak egy sima emberi gesztus is a férfi részéről, de azért meglepett. - Nem maradt, az ikrek mindent betömtek. Csináltam nekik egy csomó melegszendvicset, de egy darab sem maradt.
Biztos nőttek és azért ettek ennyit. Nem mintha zavart volna, igazából örültem, hogy nem válogatós gyerekek.
Türelmesen hallgattam, így kimondva tényleg teljesen logikusan hangzott a történet.
- Értem, ez tényleg rendes volt tőle. Bevallom, első találkozásra nem volt szimpatikus, de... talán mégsem olyan szörnyű. - Követtem a konyhába és leültem a vele szemközti székre, a félig meghámozott narancsot is magammal cipelve. Hamarosan a maradék héjtól is megszabadítottam és gerezdekre tördeltem. Azonban amikor kiegészítette a főnökéről szóló mondanivalóját, a kezem megszaladt a gyümölcsön és sikerült telibe a szemembe spriccelnem a levét. Hunyorogva törölgettem az arcomat és közben igyekeztem rendezni a vonásaimat.
- Már miért gondolna bele bárki többet? Csak eldobott kocsival, ez teljesen normális. Vagy? - A hangom olyan higgadt maradt, mintha csak az időjárásról beszélgettünk volna, de az agyam lázasan kattogott. Vajon mondott neki valamit a főnöke? Vagy valaki más? Gyanúsat szimatoltam, és ebben sosem tévedtem. Ahogyan az idegen illatot, úgy ezt is bármikor kiszagoltam. Az effélében csalhatatlan voltam, mint a vadászkutyák.
Elég volt ránéznem, és tudtam, hogy ő semmi rosszat nem akart ezzel a megjegyzésével. Ugyan, ő mégis mikor akart rosszat? De attól még nem tetszett. Nagyon nem. Ennek ellenére újabb mosolyt varázsoltam az arcomra.
- Szörnyűek lettek, már fel is adtam mára... Képesek voltak leírni a növényi sejt jellemzéséhez a vérkeringést, valahol itt hagytam abba. Szerintem tesitanárnak kellett volna mennem, sokkal jobb dolgom lenne... - Nem voltam egy hatalmas sportrajongó, úgyhogy ez az ötlet már itt megdőlt. - De mindegy is, majd holnap befejezem őket, amikor lesz időm.


Vissza az elejére Go down

Keegan Goode

Keegan Goode

Csoport : Középosztály
Nem :
Kor : 35
Csillagjegy : Mérleg
Lakhely : Chicago
Családi állapot : házas
Foglalkozás : gyógypedagógus
Karakterlap : Keegan & Richard 173094-Reese-Witherspoon-wink-gif-img-1pZo
Zene : Sleeping Beauty

Keegan & Richard Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keegan & Richard   Keegan & Richard EmptyCsüt. Jún. 23, 2016 2:11 pm

- Hmm! – mormolom mély egyetértésben, miközben élvezem, hogy Richard átölel. Nem szokatlan az érzés, nem is ismeretlen számomra, mégis úgy érzem minden napnak ezek a pillanatok a fénypontjai. A barátnőim néha azt mondják, hogy tiszta hülye vagyok, amiért még mindig bele vagyok zúgva a férjembe. Szerintük ezek az érzések idővel halványodnak. Ez egyáltalán nem igaz, és szívből sajnálom őket, ha az ő házasságuk nem olyan, mint a miénk. Ha van valami, amit soha nem bánok meg az életben, akkor az az, hogy mi ketten összeházasodtunk. Nem tud olyat tenni a férjem, ami miatt meggondolnám magam. Ő? Hiszen a légynek sem ártana! Elég rá és az ikrekre nézni, és bárki megmondhatja, hogy nála jobb szándékú ember nincs is.
- Igen, elég nagy előrelépés. Bár tartok tőle, hogy a kelleténél jobban fog ragaszkodni hozzám, Trish még nem tudott a közelébe férkőzni. – csóválom a fejem szomorkásan. Nagyon bántja a kolléganőmet, hogy a legtöbb mogyoró szíve inkább hozzám húz. Régebb óta van a szakmában, és ő is szívét-lelkét beleteszi a munkájába. Nem tudom miért van ez így, én igyekszem segíteni neki is, hogy még jobban elfogadják a csöppségek.
- Az jó. Örülök, hogy még mindig jó az étvágyuk. – halványan elmosolyodok, és nagyon sajnálom, hogy nem lehettem itthon a vacsoránál. Vétek elpazarolni másra minden percet, amit velük is tölthetnék. Ahogy a hűtőből előveszek egy kis adag salátát amit még reggel csináltam, elfog a bűntudat. Ezért is magyarázkodtam, Miles miatt. Lehet, hogy tudtomon kívül én bíztattam őt? Lehet, hogy félreérthetően viselkedtem, ezért lépte át azt a határt? De hát én sosem… mármint, én mindig mindenkivel ugyanolyan vagyok. Az is igaz, hogy mondták már nekem, hogy túlontúl közvetlen vagyok, néha megdorgálnak a barátnőim, akik jártasabbak a férfiak gondolkodásában. Szerintük már egy mosoly is lehet félreérthető. Nem tudom, csak azt érzem, hogy én is hibás vagyok, mintha elárultam volna azzal a házasságomat, hogy hagytam, hogy a főnököm hazahozzon, és közben beszélgettem vele. Soha nem csináltam semmi olyat ami félreérthető lett volna, nem is értem, mi ütött belém.
- Nem tudom. – sóhajtok röviden két falat közt. Látom, hogy Richie is összezavarodott, mert sikerült az arcába spriccelni a naranccsal. Talán ha elmondanám neki, hogy mi bánt, akkor megnyugtatna, hogy csak felfújom az ügyet. – Igazából, csak beszélgettünk, de nekem néha kényelmetlen volt. Nem szeretek más férfiakkal kettesben maradni, csak veled. Butaság, ugye? – pillantok rá őszinte reménnyel a szívemben. Szeretem őt, és eszemben sem volt ilyen szituációba kerülni.
Örülök neki, hogy inkább a dolgozatokról beszélünk. Annak persze nem, hogy nem sikerültek jól. Azt hiszem, minden tanár egy kicsit a saját kudarcaként éli meg, ha a diákjai nem teljesítenek jól. Richard legalábbis ilyennek tűnik. Tudom, hogy mindent megtett, de a lurkók lustasága egy olyan tényező, amit hiába is akar kiküszöbölni, szinte lehetetlen. Ha még egy olyan tanár órájára sem tanulnak, akit rajongásig szeretnek, akkor mégis mi kelti fel az érdeklődésüket?
- Szerintem csak rossz passzban voltak, ne vedd magadra. – szélesen elmosolyodok, és félretolom a tányéromat. – Ha pedig tesi tanár lennél, akkor azt hiszem még nagyobbra nőne a rajongótáborod a lányok körében. – még emlékszem, hogy Valentin napkor hány üzenetet kapott a férjem a diákoktól. Tudom én, hogy ez ártatlan gesztus, és nem is csinálok belőle ügyet, sose kételkednék benne. Ettől még nem vagyok vak, és én is voltam kamasz. Ugyan ki ne álmodozna a kedvenc tanáráról, mindenféle helyzetben?
- Azt hiszem, holnap korán ébresztem Maxet, és elmegyünk reggeliért. Vigyem Corie-t is, vagy lustálkodtok majd egy kicsit?

Vissza az elejére Go down

Richard Goode

Richard Goode

Csoport : Középosztály
Nem : Férfi
Kor : 36
Csillagjegy : Ikrek
Lakhely : Chicago
Családi állapot : házas
Foglalkozás : biológiatanár, sorozatgyilkos
Karakterlap : Keegan & Richard Tumblr_o7jbq6S4Ub1v101dyo5_250
Zene : Keegan & Richard Tumblr_inline_muqrjnC1Fi1rt2432

Keegan & Richard Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keegan & Richard   Keegan & Richard EmptyPént. Jún. 24, 2016 6:48 pm


Keegan & Richard
Néha még én magam is csodálkoztam azon, hogy a házasságunk ennyire tökéletes. Beleláttam a barátaim és Keegan barátnői életébe, és bárhogyan is néztem, elég sok problémájuk volt a párjukkal. Konfliktusok, hűtlenség, anyagi problémák, vita a gyerekvállalásról vagy épp nevelésükről, egyszóval minden, amit mi a feleségemmel legfeljebb egy nap alatt letudtunk. Nem vitatkoztunk sokat, azt a pár nézeteltérést is gyorsan elsimítottuk. A barátaim ellenben nem erről számoltak be, náluk nagyon hosszú ideig el tudtak nyúlni ezek a veszekedések. És persze nekem kellett végighallgatnom a panaszkodásukat, utána meg tanácsokat adni. Néha elég idegesítő tudott lenni...
- Ha elkezd hozzád túlságosan kötődni, biztos hátrébb tudsz lépni valahogy. Nem? - Nem értettem ehhez túlzottan, de azt lehetetlennek tartottam, hogy ne legyen visszaút egy ilyen kapcsolatból, ha esetleg a kisgyerek részéről túlságosan elmélyült volna. - Arról meg nem te tehetsz, ha téged jobban szeretnek a gyerekek, mint Trisht. A helyükben én is téged preferálnálak.
Rávillantottam egy tipikus Richard-mosolyt. Komolyan gondoltam, amit mondtam, de ezzel persze nem a kolléganőjét akartam ledegradálni, aranyos nő volt. Nem ismertem túl jól, de akárhányszor elmentem Keeganért munka után, összefutottam a munkatársaival is, így volt alkalmam valamelyest megismerkedni velük. Beleértve az új főnökét is...
Homlok ráncolva hallgattam, amit a hazaútról mesélt. Akár legyinthettem is volna, hogy persze, butaság az egész, de nem tartottam annak. Ha ő kellemetlenül érezte magát, annak nyilván oka volt. És nem kellett hozzá sok rosszindulat, hogy azt feltételezzem a főnökéről, hogy tényleg rámozdult a feleségemre. Nem voltam féltékeny típus, komolyan. Nem tartoztam azon pasik közé, akik már annyitól felkapják a vizet, ha a barátnőjüknek vagy feleségüknek van egy hímnemű barátja. De azért mindennek van határa. Természetesen nem szándékoztam semmit tenni az ügy érdekében, de amennyiben Miles tovább próbálkozott volna, pláne, ha ennél nyíltabban, akkor azért kezdeményeztem volna egy baráti elbeszélgetést vele.
- Nem butaság - ráztam meg a fejem. - Ha kellemetlenül érezted magad mellette, akkor annak nyilván oka volt. Legközelebb inkább hazahozlak én vagy hívj egy taxit. Nem mintha féltékeny lennék, ne érts félre, csak... csak ne is adjunk ennek táptalajt. De ha Miles bármi olyat tesz vagy mond, akkor... szólj, rendben? Szívesen a helyére terelgetem...
Igyekeztem a legártatlanabb hangot megütni, mintha valóban csak üres ajánlgatás lenne ez részemről. Talán az is volt, egyelőre nem éreztem magamban komoly szándékot arra, hogy beszélgessek a férfivel. De mindenképp éreztetni akartam Keegannel, hogy nem őt okolom ezért. Túl jól ismertem már, tudtam, hogy sosem bátorítana senkit ilyesmire. Még én is rendszeresen zavarba tudtam hozni, ennyi év után is, ezek után mégis hogyan lenne ehhez bátorsága egy másik pasival? Ugyan már...
- Azért annyira nem érdekel, az ő jegyük múlik rajta, nem az enyém. A végzősök, akiket elvittem boncolásra, még nekik is nehezükre esett egy értékelhető dolgozatot írni anatómiából. Én mindent megtettem, a többi rajtuk állt. Mondjuk a legtöbben nem bírták végignézni, talán ez is közrejátszott benne... - vontam meg a vállam. - Akkor inkább lemondok a tantárgyváltásról. Néha így is szörnyen idegesítőek... És különben is csapnivaló tesitanár lennék.
Valóban elég nagy rajongótáborom volt a diáklányok körében, ezt bizonyította minden Valentin-nap is az iskolában. Rengeteg szívecske alakú üdvözlőlapot, egy rakat csokoládét és egyebet kaptam tőlük. Személyesen persze csak a legbátrabbak merték odaadni, a legtöbben csak kitűzték az üzenetüket az aulában kihelyezett parafa táblára. Ilyenkor az egész tanári ezen nevetett és győzködtek, hogy igenis menjek és olvassam el őket, sajnos mindig sikerült is rávenniük. Nehéz lett volna komolyan venni ezeket a cetliket, a lelkük mélyén még ezek a kislányok sem gondolták komolyan. Az ő korukban mindenki szeret álmodozni, még emlékeztem rá, hogy én sem voltam ezzel másképp.
- Jó kérdés... Azt terveztem, hogy elmegyek futni, de elnézve, hogy mennyi az idő, lehet nem fogok felkelni csak emiatt - pillantottam rá a faliórára. - Úgyhogy szerintem mi inkább alszunk, valószínűleg Corie is egyet fog érteni velem.
Mi ketten voltunk azok, akik inkább aludtak sokáig, ha tehették. Corie emellett még korán le is feküdt aludni, persze az ő korában ez nem meglepő. Én tipikus éjszakai bagoly voltam, aki éjszaka és hajnalban érezte magát csak igazán elemében. Sajnos elég kevesen tudtak alkalmazkodni a bioritmusomhoz, ráadásul a munkaidőmmel sem igazán tudtam összeegyeztetni.
Ennek ellenére tényleg jót tett volna, ha elmegyek futni, már egy ideje elhanyagoltam mindenféle testmozgást. Próbáltam formában maradni, szükségem volt rá nos... bizonyos okokból. Soha nem voltam egy sportos alkat, de ennyi áldozatot meg kellett hoznom.


Vissza az elejére Go down

Keegan Goode

Keegan Goode

Csoport : Középosztály
Nem :
Kor : 35
Csillagjegy : Mérleg
Lakhely : Chicago
Családi állapot : házas
Foglalkozás : gyógypedagógus
Karakterlap : Keegan & Richard 173094-Reese-Witherspoon-wink-gif-img-1pZo
Zene : Sleeping Beauty

Keegan & Richard Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keegan & Richard   Keegan & Richard EmptySzomb. Jún. 25, 2016 3:42 am

- Ez nem ilyen egyszerű. – ingatom a fejem halvány mosollyal, majd folytatom a gondolatot – Azzal nem segítenék neki, ha hagynám, hogy az iskolás mamijának tartson… ráadásul nem léphetek hátra, akkor elveszíteném a bizalmát, amit még annyira sem szeretnék. Elég nehéz lenne visszaszerezni. – lelkesen falatozok a salátából. Nem mintha olyan finomra sikeredett volna, meg amúgy is, többnyire csak levelek, meg némi sült csirkemell. Csak mosolyogni tudok, amikor azt mondja, hogy ő is engem választana és nem Trish-t. A mosolyától pedig szinte olvadozok, és fülem hegyéig elpirulok. Szégyellősen sütöm le szemeim, és eszegetem inkább a salátát. Néha attól félek, hogy egyszer majd rám un, erre a kishitűségre, és arra, hogy milyen elemi hatással van rám.
Ahogy visszapillantok rá, látom, hogy gondolkodik. Egész biztos, hogy nem tetszett neki amit a főnökömről mondtam. Szerettem volna, ha lesz egy nyugis esténk, de igazából pont én tettem tönkre valamelyest. Félre is tolom a tányéromat, és a kezem nyújtom felé.
- Rendben. De biztos csak félreértettem valamit. – még a hangomon is hallani, hogy mennyire megkönnyebbültem. Richard nem egy kétajtós szekrény, és sosem láttam még verekedni, mégis van benne valami, ami miatt biztonságban érzem magam, ha vele vagyok. Talán butaság, de belül mélyen tudom, hogy bárkivel is találná szemben magát, felül tudna kerekedni. Ez is része a titokzatos oldalának, amit annyira szeretek benne. Egyébként, ha Miles valami olyat mondana vagy tenne ami tényleg zavar, már biztos, hogy szólni fogok a férjemnek. Már csak azért is, hogy ne legyenek köztünk titkok. Én képtelen vagyok bármit is eltitkolni előle.
Enyhén kiráz a hideg, amikor a boncolásról beszél. Értem én, hogy úgy tudják a legkönnyebben megtanulni a dolgot, de én sosem tudnék végignézni ilyesmit. Minden halál elszomorít, idegeneké is, szóval képtelen lennék rá, hogy azt nézzem ahogy ízekre szednek egy embert. De Richard valamiért minden évben elvisz egy osztályt, és nem rázza meg különösebben. Talán erősebbek az idegei mint nekem, vagy csak jobban el tud vonatkoztatni.
- Szóval ez nem a jó dolgozatok hete volt. – mosolyodok el halványan, miközben talpra állok, és mellé sétálok. – Majd legközelebb jobban fog nekik sikerülni. Talán ha kilátásba helyeznél valami erdei túrát azoknak akiknek jó lesz az eredménye, összeszednék magukat. Egyébként pedig, remek tesitanár lennél. Engem például egész jól tudsz mozgásra ösztönözni. – halkan kuncogok, mert nem akarom felébreszteni a gyerekeket. Mivel én szinte tökéletesnek látom a férjemet, ezért szemernyi kétségem sincs afelől, hogy bármilyen tanárnak remek lenne. Nem is értem, miért mondta, hogy nem lenne jó tornatanárnak.
Nekem viszont szükségem lenne egy reggeli kocogásra, és ha Max is velem tart, akkor talán nem lesz úgy felpörögve egész nap. Ma délután felhívott az apám, és szeretné, ha nála ebédelnénk megint; küldtem is róla sms-t Richardnak. Nem mintha baja lenne azzal, hogy Max eleven, de jobb szeretem, ha nem kétszáz százalékon állnak a fiam elemei amikor találkoznak. Corie más tészta, őt mindenki imádja. Apa is, folyton elhalmozza mindenféle apró ajándékkal, mindkét gyereket. Csak annyit sikerült elérnem, hogy nem vesz nekik pónit vagy toronyórát lánccal, hanem apróságokat ad. Kértem, hogy ne hozzon minket kellemetlen helyzetbe, ne vegyen olyasmit az ikreknek, amit mi nem engedhetnénk meg magunknak. Ő bíró, ha összetesszük amit Richie és én keresünk még akkor se érünk a nyomába. Szerencsére megértette, de mégis mindig valami apróság várja nála a gyerekeket. Például Minion plüssök Corienak, sportcuccok vagy valami érdekes játék Maxnek.
- Rendben. Akkor ti aludjatok csak, mi majd hozunk finom reggelit nektek is. – karjaim nyújtom felé, és pingvin módján araszolok közelebb. Szeretnék még egy ölelést, valahogy az ilyen húzós napok után, mindig jobban esik, ha hozzá bújhatok amennyit csak lehet. - Mi lenne, ha holnapra kapnál egy szabad estét a haverokkal, amiért ma egyedül voltál a gyerekekkel? – sosem nyafogtam, ha kanbulit tartottak. Az sem szokott különösebben érdekelni, ha ezek a sörözgetések egész este tartottak, vagy csak hajnalban ért haza. Szerintem mindenkinek kell a szabad idő, főleg ha igényli. Richie már a kapcsolatunk elején is néha csinált külön programot magának, én pedig nem szeretném, ha az élete csak rólunk szólna. Jó, hogy vannak barátai, akikkel tud találkozni és kikapcsolni.
Vissza az elejére Go down

Richard Goode

Richard Goode

Csoport : Középosztály
Nem : Férfi
Kor : 36
Csillagjegy : Ikrek
Lakhely : Chicago
Családi állapot : házas
Foglalkozás : biológiatanár, sorozatgyilkos
Karakterlap : Keegan & Richard Tumblr_o7jbq6S4Ub1v101dyo5_250
Zene : Keegan & Richard Tumblr_inline_muqrjnC1Fi1rt2432

Keegan & Richard Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keegan & Richard   Keegan & Richard EmptySzomb. Jún. 25, 2016 5:46 pm


Keegan & Richard
Nem érthettem meg teljesen a helyzetet, hiszen soha nem kerültem még csak hasonlóba sem. Az én diákjaim nem kötődtek hozzám ennyire, nem építettem ki velük ilyen mértékű bizalmi kapcsolatot. A segítségem legfeljebb a korrepetálásra vagy egy mikroszkóp beállítására korlátozódott, nem kellett megetetnem őket vagy bármi más olyan feladatot elvégeznem, ami egy szülő dolga. Próbáltam megérteni, mennyire komplikált lehet neki ez a helyzet a kislánnyal, de legfeljebb halvány sejtésem lehetett róla.
- Szívesen segítenék, de fogalmam sincs, mit kéne tenned. Biztos van valami köztes megoldás - biztattam, ugyanis ennél többet nem tehettem. Semmi tapasztalatom nem volt a beteg gyerekekkel való foglalkozásban. Azon kívül, hogy kedvesen rájuk mosolyogtam és úgy kezeltem őket, mint akármelyik másik kisgyereket, mást nem igazán tudtam csinálni velük.
Láttam az arcára kúszó vörösséget, de már volt időm hozzászokni az együtt töltött idő alatt, nem lepett meg. Igazából jól szórakoztam rajta, bár még most is némi hitetlenkedéssel fogadtam. Sosem értettem, honnan ered ez a kishitűsége, lényegében semmi oka nem volt rá, vagy talán csak én idealizáltam túl őt. Ahogy ő is engem. Valószínűleg el sem tudta volna képzelni, milyen voltam néhány évvel azelőtt, hogy megismerkedtünk. A béna kissrác, akit végigkergettek az egész városon és akire mindenféle gúnynevet aggattak. Vajon azt a Richardot is így szerette volna?
- Szeretném én is azt hinni, hogy így van - bólintottam. Talán tényleg csak többet látott bele a főnöke kedvességébe, mint ami az valójában volt. Örültem volna, ha ennyi az egész és nem kéne féltenem tőle. Ezt a beszélgetést ugyan lezártuk, de magamban nem ástam el túl mélyre a hallottakat. Arra jutottam, hogy egyelőre hagyom leülepedni a dolgot, de ha legközelebb találkozom Miles-al, alaposabban felmérem majd a terepet.
Jobbnak láttam nem tovább ragozni a boncoláson szerzett élményeimet. Tudtam, hogy még végighallgatni sem tudja az ilyesmit, és ezt igyekeztem tiszteletben tartani. Nem ő volt az egyetlen, a diákok nagy része is kimenekült az első néhány percben. Én pusztán klinikai érdeklődéssel szemléltem az egész procedúrát. Ismerős látványt nyújtott, már semmi izgalmas nem volt benne. Leszámítva talán a patológust, aki idén elvégezte a munkát a gyerekek kedvéért. Volt valami megmagyarázhatatlanul furcsa a férfiben, noha csak rövid ideig beszélgettem vele. Valami ijesztően ismerős.
- Annak biztos örülnének, úgyis karácsony óta azt hallgatom, hogy kihagytam a Mikulás bulit. - Általában minden iskolai rendezvényen részt vettem, ha pedig esetleg ki akartam hagyni, akkor a diákok és a kollégáim hamar meggyőztek, hogy mégiscsak menjek el. - Az lehet, de te elfogult vagy velem szemben. És téged elég sok olyan módon tudlak motiválni, amivel őket nem...
Az sms-ére még délután válaszoltam, éppen az utolsó órámon ültem az iskolában. Viszonylag gyakran találkoztunk az apósommal, ezeknek a családi összejöveteleknek az egyetlen hátránya az volt, hogy a gyerekek amint tudomást szereztek róla, már azon törték a fejüket, mit fognak kapni a nagyapjuktól. Szerencsére ez már nem volt annyira kínos, mint régen, végre megértette, hogy lehetőleg ne vegyen nekik óriási ajándékokat minden alkalommal. Valóban elég kellemetlen volt, mikor az apósom megvásárolta nekik pontosan azt, amire mi előzőleg nemet mondtunk Keegannel, mert megfizethetetlen lett volna számunkra. Szerettem a munkámat és sosem izgattak igazán a piszkos anyagiak, de ez mégiscsak zavart. Hozzátenném, hogy anyu sem volt jobb az ajándékozás terén. Ő nem költött sokat, de előszeretettel vásárolt be a gyerekeknek mindenféle édességből, amiből persze degeszre ették magukat. A süteményeiről nem is beszélve. Akárhányszor elmentünk hozzá, mindig legalább két-háromféle sütivel várt minket.
Ösztönösen átöleltem, tudtam, hogy neki mennyire jól tud esni egy-egy ilyen szeretetteljes érintés. Persze, engem is nagyon jó érzéssel töltött el, ha egy húzós nap után hazajöttem és megölelt engem vagy a gyerekek a nyakamba ugrottak, de kevésbé igényeltem az ilyesmit, mint ők. Már kisgyerekként is így voltam ezzel.
Az ajánlatára azonnal felkaptam a fejem, jobbkor nem is jöhetett volna. Már hetekkel ezelőtt kiszemeltem magamnak valakit, aki rövid kutakodás után fel is került a listámra. De eddig nem találtam rá alkalmat, hogy pipát is tegyek a neve mellé a képzeletbeli listámon. Nem volt rá időm és igyekeztem minél kevesebbre redukálni az itthonról való eltűnéseim számát. Mindig kimagyaráztam valamivel vagy előzetesen kitaláltam valami hihető indokot, de ha túl sokszor tettem volna meg, egy idő után gyanússá vált volna. És nem kockáztathattam.
- Hm, ez remek ötlet. James úgyis felhívott nemrég, hogy igyunk meg egy sört. Szakított a barátnőjével, biztos ráfér. - Jamest középiskola óta ismertem, egy kisebb társasággal együtt mi voltunk a népszerű srácok az iskolában. James-el végül egyetemre is együtt mentünk, bár ő más szakra került, de még mindig aktívan tartottuk a kapcsolatot. De most nyilván nem akartam elmenni vele sörözni, hiába keresett meg nem olyan régen. Fontosabb dolgom volt annál, minthogy a nyavalygását hallgassam és focimeccset nézzek vele. Legalább félévenként átesett egy szakításon, valószínűleg túlteszi magát rajta nélkülem is. - De csak akkor, ha tényleg nem baj... Maradhatok akár itthon is, mostanában elég kevés időnk van egymásra. Vagy hétvégén is elmehetünk valahova...
Mindig éreztem egy kis bűntudatot, amikor elmentem itthonról. Azokat az órákat akár rájuk is szánhattam volna, mint egy normális ember. Próbáltam kompenzálni.


Vissza az elejére Go down

Keegan Goode

Keegan Goode

Csoport : Középosztály
Nem :
Kor : 35
Csillagjegy : Mérleg
Lakhely : Chicago
Családi állapot : házas
Foglalkozás : gyógypedagógus
Karakterlap : Keegan & Richard 173094-Reese-Witherspoon-wink-gif-img-1pZo
Zene : Sleeping Beauty

Keegan & Richard Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keegan & Richard   Keegan & Richard EmptyVas. Jún. 26, 2016 2:38 am

Megvonom a vállam, és halványan mosolygok tovább.
- Mindig van köztes megoldás. – nem arról van szó, hogy Prudy ne tudna egyedül enni. Meglepően önálló, mármint ahhoz képest, hogy az autizmusa mennyire kiterjedt a személyisége szinte minden szegletére. Az ő esetében önállóságról beszélhetek már akkor is, ha egyedül megebédel, vagy azzal a kupaccal kezd el foglalkozni az órákon, ami az ő jelével van felmatricázva. Nem volt helyes, hogy megetettem, tudom. Meg kellett volna várnom míg magától úgy dönt majd, hogy enni szeretne, és egyedül ragadja meg a kanalat, hogy megegye a levest. De képtelen lettem volna állni és nézni, ahogy éhesen távozik az asztaltól megint, mikor ilyen közel volt a lehetőség, hogy jót tehessek vele. Néha elgyengülök, igyekszem tartani a távolságot, nem elővenni a tyúkanyó énemet. De Prudy azokkal a kis hercegnős pólóival, a minionos karkötőjével… folyton Corie jut róla eszembe, és néha úgy érzem mint anya is csődöt mondanék, ha nem lennék a kislány segítségére. Néha túlontúl protektív vagyok, és összemosok dolgokat a szívemben, de nem tehetek róla.
- Egész biztos. – kezdem magam is elhinni amit mondok. Miles csak barátkozni próbált. Semmi oka nincs arra, hogy pont irántam érdeklődjön. Fiatal, jóképű, ambiciózus… és egyébként is, bárki megmondhatja, hogy nálam aztán hiába kopogtat, süket füleket talál. Nem elég, hogy férjnél vagyok, de még szerelmes is vagyok a páromba, az ilyesmivel pedig nehéz volna versenyre kelni. Másfelől meg, nem vagyok annyira szuper csaj, hogy pont én kelljek neki. Hogyan, amikor néha azon is elgondolkodok, hogy a férjem mi az ördögöt lát bennem?!
Értékelem, hogy nem meséli el részletesen, mi is volt a boncoláson. Az az igazság, hogy egyszer láttam valami dokumentumfilmet róla és már attól napokig nem tudtam aludni rendesen. Nem hiányzik nekem az ilyesmi, és örülök, hogy Richie tekintettel van a cseppet túlérzékeny lelki világomra. Nem szeretném ezzel megbántani, és tudja, hogy amúgy érdekelnek a dolgai, de ez valahogy kívül esik a határaimon. Ha moziba mentek volna, és egy rajzfilmről mesélne, innám a szavait, tényleg.
- A fotók alapján szerintem te jártál jobban, hogy kihagytad a bulit. Egy kissé mintha elvadult volna. –vigyorgok rá szélesen, miközben örömmel vackolom be magam az ölelésébe. – Akkor azt hiszem tényleg szerencse, hogy nem vagy tesitanár. Nagy szerencse nekem.
A holnapi ebéddel kapcsolatban már nem igazán kell megbeszélnünk semmit sem. Apa mindig készül az érkezésünkre, nem csak ajándékokkal. Azt hiszem, mióta anya meghalt, nagyon magányos. Egyszer megkért, hogy költözzünk hozzá, elférnénk, a gyerekeknek lenne egy hatalmas kert. Még azzal is próbált érvelni, hogy úgyis én öröklöm majd a házat, miért ne élvezhetnék az unokái már most. De én akkor is azt mondtam, mint amit most gondolok. Nem lenne helyes. Sosem fogom megtagadni a családomat, vagy ilyesmi, de ettől még Richard és én nem engedhetnénk meg magunknak egy olyan házat mint az. Szóval, mivel nem költöztünk oda, apa mindig fergeteges ebédekkel vár minket. Szeret az ikrekkel lenni, míg kisebbek voltak, az ebéd utáni szundi idején meséket olvasott fel nekik. Persze nagyon szeretem Richie anyukáját is. Nála is mindig ezerrel megy a kényeztetés, süteményekkel és cukorkákkal. A gyerekeim pedig nagyon édesszájúak, és ott is szinte mindent szabad. Játszanak, énekelnek, öröm nézni ahogy a nagyszülőket nyúzzák, komolyan!
- Megint? – kerekednek el a szemeim, majd együttérzőn sóhajtok. – Szegény James… mindig rosszul választ, én nem is értem hol szedi össze azokat a lányokat. Menjetek csak, most biztos szüksége lenne egy baráti iszogatásra. – megsimogatom Richard vállát, ezzel is jelezve, hogy engedélyt kapott kanbulizni. Láttam, hogy örült az első pillanatban, amikor felajánlottam a szabad estét. Nem fogom visszavonni, és egyébként is, azt hiszem neki több szabadidőre van szüksége mint nekem. Az a fajta pasi, akinek kellenek a szabad esték, ami után nem kérdezősködik a felesége, hogy merre járt vagy mit csinált. Nem is fogok sose, mert szerintem nincs értelme. Ha bízunk a másikban, nincs szükség a faggatózásra.
- Nem, egyáltalán nem gond. Bár lehet akkor inkább kint maradnánk apámnál éjszakára, ő is örülne, a gyerekek is… este pedig tudnék vele beszélni pár dologról. Aggódom miatta, túlságosan bezárkózott, ismerkednie kellene, eljárni társaságba. De ezt mégse mondhatom neki, ha te is ott vagy. – harapok az ajkamba, és tekintetemmel bocsánatot kérek tőle. Nem arról van szó, hogy ki akarnám vonni ebből, egyszerűen csak tudom, hogy az apám mennyire büszke, és milyen rosszul esne neki, ha Richard előtt azt taglalnám, hogy kezd depressziós lenni. Nem lenne szép tőlem, ez ilyen egyszerű. Az már más tészta, hogy mi otthon úgyis mindent megbeszélünk.
- Egyébként hová mennél? Mármint, mit csináljunk a hétvége többi részében?
Vissza az elejére Go down

Richard Goode

Richard Goode

Csoport : Középosztály
Nem : Férfi
Kor : 36
Csillagjegy : Ikrek
Lakhely : Chicago
Családi állapot : házas
Foglalkozás : biológiatanár, sorozatgyilkos
Karakterlap : Keegan & Richard Tumblr_o7jbq6S4Ub1v101dyo5_250
Zene : Keegan & Richard Tumblr_inline_muqrjnC1Fi1rt2432

Keegan & Richard Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keegan & Richard   Keegan & Richard EmptySzer. Jún. 29, 2016 1:07 am


Keegan & Richard
Csak mosolyogva helyeseltem neki, talán igaza volt. Talán mindig van köztes megoldás, bár az már más kérdés, hogy mennyire hosszú távon. De bizonyára ő tudta jobban, ő értett ezekhez a gyerekekhez, én örültem, ha az egészségesekkel megtalálom a közös hangot.
- Biztos vagyok benne, hogy nála is megtalálod majd. - Azt hiszem, sosem voltam igazán tehetséges mások megvigasztalásában. Keegan vagy az anyám, ők remek érzékkel nyugtattak meg másokat. Szinte meg sem kellett szólalniuk, a másik fél már a puszta jelenlétüktől jobban érezte magát. Én ezt nem mondhattam el magamról, nem tudtam, mit mondjak ilyenkor. Közhelyeket halmoztam egymásra, begyakorolt mondatokat, de ez a diákjaimon kívül senkinél nem vált be. Ők beérték ennyivel, ez is lényegesen több volt annál, mint amennyit más tanároktól kaptak, de a feleségem problémáit csak nem tudhattam le egy-két elcsépelt mondattal. És ez nagyon kellemetlenül érintett, szerettem volna neki ennél sokkal többet segíteni. Nemcsak most, bármikor máskor is.
Nem fűztem többet hozzá Miles gyanús közeledéséhez. Hiába kérdezgettem volna róla Keegant, valószínűleg csak még rosszabbul érezte volna magát miatta, de nem segítette volna előre a dolog megértését. A saját szememmel akartam látni, hogyan néz a főnöke a feleségemre, hogyan beszél hozzá, abból már sok mindent leszűrhettem. Messziről felismertem, ha egy férfi akart valamit egy nőtől. Túl sok ilyen rámenős, az önbizalomtól majd' szétrobbanó szemetet láttam már életemben, könnyen el tudtam dönteni, hogy Miles ilyen-e vagy sem.
- Tudod milyenek ezek a gimis bulik... Nem hibáztatom őket, én is csináltam hülyeségeket, mindenki csinál. Most kell kitombolniuk magukat. És amíg csak alkoholt csempésznek be az iskolába és nem mást tesznek, én azt mondom, egészségükre - vontam meg a vállam. - És nekem is, nem kell a feltétlenül szükségesnél többet mozognom.
Az már más kérdés volt, hogy a testnevelő tanárok nagy többsége még a kisujját sem mozdította az óráin. Ezt gyerekként is nevetségesnek tartottam, és most sem változott erről a véleményem.
Legalább kettőnk közül ő őszintén sajnálta James-t. Nekem ez nem ment, bárhogy próbáltam együtt érezni vele, folyton eszembe jutott, hogy ez tulajdonképpen az ő hibája. Még mindig nem nőtt be a feje lágya, legalábbis a gyengébbik nem terén semmiképp sem. Külső alapján választott, és persze, az sem utolsó szempont, de mégis mit várt ezektől a lányoktól? Remek érzékkel találta meg azokat, akik a monogámiát még csak hírből sem ismerték. Ezek után nem kellett volna csodálkoznia, hogy egyik sem maradt meg mellette huzamosabb ideig. Persze nem lehetett mindenkinek akkora szerencséje, mint nekem. De ez már egy másik történet...
- Az az igazság, hogy én nem is akarom tudni, merre szedi össze őket. Nem hiszem, hogy el lennék ragadtatva tőle - fintorodtam el. Sok mindenről máshogy gondolkodtunk James-el, ha nem lett volna rá szükségem a normális élet látszatához, valószínűleg már a telefont sem vettem volna fel neki. Így viszont kénytelen voltam néhány havonta meghallgatni a hisztijeit és jó barátként kirángatni a gödörből. Elgondolkodtató, hogy ő megtenné-e értem ugyanezt.
- Persze, teljesen megértem. Így legalább lesz alkalmatok megbeszélni. Csak vigyázz, nehogy megsértődjön, tudod milyen... Pedig tényleg ráférne, hogy kimozduljon egy kicsit, szörnyű lehet egész nap egyedül otthon ülni, ezt senki sem bírná ki. - Egyáltalán nem érintett rosszul, hogy ki akar hagyni ebből. Nem sok beleszólásom lett volna a dologba, és nyilván kényelmetlenül is érintette volna az apját. Én is néhány dolgot csak kettesben vitattam meg az anyámmal, nem mintha bármi olyat titkoltam volna Keegan elől, amit a nevelőanyám is tudott. Mindent elmondtam neki annak idején magamról, nem várhattam el tőle, hogy úgy kötelezze el magát mellettem, hogy még azt sem tudja, honnan jövök. Sokáig gyűjtöttem hozzá az erőt, amíg végül előhozakodtam neki a nem épp vidám történettel azt illetően, hogyan is kerültem nevelőszülőkhöz. Tartoztam neki ennyivel, így is túl sok mindent titkoltam előle.
- Bármit, tényleg. Corie és Max már régóta mondogatják, hogy menjünk el állatkertbe. Vagy moziba, szerintem nekik teljesen mindegy. És ezután a kanbuli után neked is tartozom egy-két szabad órával kettesben - tettem hozzá mosolyogva. És ezzel már meg is nyugtattam a sorvadt kis lelkiismeretemet.


Vissza az elejére Go down

Keegan Goode

Keegan Goode

Csoport : Középosztály
Nem :
Kor : 35
Csillagjegy : Mérleg
Lakhely : Chicago
Családi állapot : házas
Foglalkozás : gyógypedagógus
Karakterlap : Keegan & Richard 173094-Reese-Witherspoon-wink-gif-img-1pZo
Zene : Sleeping Beauty

Keegan & Richard Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keegan & Richard   Keegan & Richard EmptySzomb. Júl. 02, 2016 1:15 am

- Nem kétséges, hogy ezért lettél te a kedvencük. Bezzeg az én sulimban már attól is kiakadtak a tanárok, ha ki voltak lakkozva a körmeim. – mosolygok ugyan, és részben egyet is értek vele, a másik felem szigorú tekintettel csóválja a fejét. Akkor is ilyen könnyen venné a gyerekek italozását, ha az ikrek is ezt csinálnák? Tudom, túlaggódok mindent, és egy kis bor vagy tequila nem a világvége, de azért… nem teljesen értek egyet. Mi van ha kiderül? Mármint, lehet, hogy őt nem érdekli a dolog, de a többi tanárt? Aztán jobban elgondolkodom a dolgon. A többi tanárt a legkevésbé sem érdekli, hogy mit csinálnak a diákok. Richie foglalkozik velük, lelkiismeretesen végzi a dolgát, és valószínűleg ha ő úgy látja, hogy az a kisebbik rossz ha italoznak a fiatalok, akkor biztos igaza van. Ő látja őket, hogy milyen szokásaik vannak, ezeket a dolgokat ő jobban meg tudja ítélni. – Szóval, nem mozogsz eleget? – dünnyögöm elmélázva a kérdésemet. Ez lehet akár az én bűnöm is, de igazán könnyű ezen változtatni.  
Tudom, hogy James néha maga alá zuhan, és olyankor egy baráti italozás billenti helyre. De komolyan érdekelne, hogy mégis miféle csajokkal randizik, ha ennyiszer pofára esik szegény. Túl sokat gondol bele kezdetleges kapcsolatokba? Vagy a lányok verik át? Jó lenne tudni, mert kezdem komolyan megsajnálni. Richard biztosan kirángatja mindig a gödörből, és az is igaz, hogy nem mindenki olyan mázlista mint mi. Talán be kellene mutatnom James-nek valamelyik barátnőmet. Rendes pasi, legalábbis nekem annak tűnik, megérdemelne már egy kis békességet.
- Ez a ti dolgotok. – mosolyodok el halványan, miközben ujjaimmal továbbra is kis köröket rajzolok a vállán. – De ha gondolod, csinálhatunk valami baráti vacsorát, meghívunk pár embert, ilyesmi… van pár barátnőm akikkel talán nem járna pórul. – reménytelenül romantikus alkat vagyok. Szeretném, ha a környezetemben mindenkinek olyan jó dolga lenne, mint nekem, és egy baráti vacsi, iszogatás nem nagy ár azért, hogy ne kelljen a férjemnek néhány havonta lelki szemetesládát játszani.
- Ó, nem ül ő otthon! – a hangomban szinte tapintható a nemtetszésem. Naná, hogy nem tetszik az, hogy apa egyfolytában dolgozik, másról se szól az élete csak a peres ügyeiről. – Elő akarják léptetni, bár őszintén nem tudom hová lehet még innen felfelé. – csóválom meg a fejem – Azt hiszem, szövetségi szintre helyeznék, de nem értettem pontosan. De akkor kint maradunk nála éjszakára, ha tényleg nem bánod.– az apám valóban az állam egyik legjobb büntetőjogi bírója, és évtizedek munkája volt mire oda jutott ahol most van. De a munka nem minden. Élnie is kellene, társaságba járni, régi barátokkal találkozni, az unokáival foglalkozni. Persze tudom, hogy ez már rég nem a pénzről szól. Nem amiatt dolgozik, hanem mert szereti ezt csinálni, és azért mert anya meghalt. Nem akar az üres házba haza menni, amit megint csak megértek. Fogalmam sincs hogyan tudom majd rávenni, hogy lassítson, és törődjön a családjával is.
Látom, hogy Richard kissé elkomolyodik. Néha előfordul, és sejtem, hogy valami olyan emléke törhetett felszínre ami nem éppen kellemes, ezért kissé elhúzódom tőle, hogy arcát fürkészhessem.
- Az állatkert jó lesz. Ha görkorit vesznek fel, Max még jobban fogja élvezni. – bólintok is egy kicsit, de csak tovább nézem őt. Nem mintha bármi is aggasztana, vagy akármit is látnék az érzéseiből. De próbálkozni azért lehet. – Az jó lenne. Néha már majdnem elhanyagolva érzem magam. – természetesen ez nem igaz, de mostanában tényleg a szokottnál gyakrabban megy el otthonról este. Nem kérdezem, hogy hová mert nem az én dolgom, de ha tovább szaporodnak a kimaradásai, lehet olyat teszek mint eddig még soha, és mikor hazaér, megkérdezem merre járt. – Ha már itt tartunk, ma még egy rendes puszit sem kaptam. – mosolyodok el végre én is, miközben próbálok nem arra gondolni, hogy talán aggódnom kellene a szabad estéi miatt.
Vissza az elejére Go down

Richard Goode

Richard Goode

Csoport : Középosztály
Nem : Férfi
Kor : 36
Csillagjegy : Ikrek
Lakhely : Chicago
Családi állapot : házas
Foglalkozás : biológiatanár, sorozatgyilkos
Karakterlap : Keegan & Richard Tumblr_o7jbq6S4Ub1v101dyo5_250
Zene : Keegan & Richard Tumblr_inline_muqrjnC1Fi1rt2432

Keegan & Richard Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keegan & Richard   Keegan & Richard EmptyVas. Júl. 03, 2016 1:54 am


Keegan & Richard
- Velem sem voltak ilyen engedékenyek annak idején, eléggé zavart is. Persze én áldott jó gyerek voltam, aki nem ért alkoholhoz, nem dohányzott a fiúmosdóban és véletlenül sem felejtette el megcsinálni az összes házi feladatát - ironizáltam. Nem voltam kifejezetten rossz fiú, sőt, eleinte elzárkóztam mindentől, ami miatt bajba kerülhetek. Volt így is elég bajom az osztálytársaimmal, akik rám szálltak és jó pár kínkeserves évet köszönhettem nekik. A gimnáziumban viszont sikerült beilleszkednem és egy elég népszerű társaság tagjaként szinte elkerülhetetlen volt, hogy olykor belekeveredjek némi zűrbe. De hát ki nem csinál őrült dolgokat tinédzserkorában? Ez az időszak arra van, hogy az ember feszegesse a határait. És egy igazgatói intő még nem a világ vége. - Nekem bőven elég. Tényleg.
Régen gyakrabban eljártam futni vagy a fiúkkal edzeni, de most már ezeket az alkalmakat egyre ritkábbra vettem. Nem volt rá időm, és tudtam, hogy fontos formában maradnom, de nem tudtam rá ennél több szabad percet szakítani.
- Szóval játszunk kerítőt? Nem is rossz ötlet - nevettem. Biztos voltam benne, hogy kölcsönös lenne a vonzalom James és a lányok között. Még ha egy házasságot talán nem is sikerült volna összehoznunk, de azért egy próbát megért. És egyetlen estét rá tudtunk erre szánni, legalább Keegan is töltött volna néhány tartalmas órát a barátnőivel. Ha nagyobb társaságba kerültem, sosem én voltam a fő szószóló, jobban szerettem háttérbe vonulni és csak mosolyogva hallgatni a beszélgetést, de ez cseppet sem zavart. Nem éreztem miatta kellemetlenül magamat.
Igazából megértettem az apját. Ha egyedül maradtam volna, valószínűleg én is csak a munkába temetkeztem volna. Bizonyára léteztek emberek, akik ilyenkor ösztönösen mások társaságát keresték, de ezek szerint az apósommal együtt mi azok közé tartoztunk, akik inkább kagylóhéjba bújtak és egyedül vergődtek a magányukban. Teljes mértékben meg tudtam érteni, hogy ezt választotta. Nehéz megnyílni másoknak, különösen akkor, ha előtte elveszítünk valakit, aki tényleg közel áll hozzánk. Nem tudtam elképzelni, hogy én egyszer a feleségem nélkül maradjak. Túlságosan szerettem őt, túlságosan ragaszkodtam hozzá. Néha azt éreztem, hogy ő és a gyerekek az egyetlenek, akik két lábbal a földön tartanak és nem engedik, hogy azzá váljak, aki nem akartam lenni. Ha ők nem lettek volna, ki tudja én hol tartottam volna...
- Tényleg nem jó, ha teljesen elmerül a munkában, de... szerintem teljesen érthető, hogy ezt teszi. Persze jobb lenne, ha találna mellé valami mást is, de ez nehezebb, mint gondolnád. Talán egy kicsit noszogatni kéne, rábízni a gyerekeket, nem tudom. Nem hiszem, hogy nehéz vidámabb programot találni, mint kretén emberek sorsáról dönteni egy tárgyaláson. - Még ha némiképp érintett is voltam a témában, akkor is el kellett ismernem, hogy borzasztóan lehangoló lehetett folyton ilyen bűnesetekkel találkozni.
Észrevettem, hogy az arcomat fürkészi. Az esetek többségében jól álcáztam, amikor elkalandozott a figyelmem az agyam sötétebb zugai felé, de olykor egyszerűen túlságosan magukba szippantottak ezek a gondolatok. Az arcomról lefagyott a jellegzetes, derűs mosoly és még a tekintetem is megváltozott. Még jó, hogy megtanultam gyorsan rendezni a vonásaimat.
- Ő biztosan nagyon élvezni fogja, mi meg rohangálhatunk utána egész nap - vigyorodtam el.
Amikor megjegyezte, hogy elhanyagolva érzi magát - hiába szánta csak viccnek - , bűntudatot ébresztett bennem. Sosem akartam háttérbe szorítani őt vagy az ikreket, de néha muszáj volt választanom. És volt, amit egyszerűen nem lökhettem félre az ilyen kellemes percekért cserébe. Legalábbis próbáltam azt hinni, hogy ez tényleg így van és minduntalan a jó döntést hozom meg.
Lehajoltam hozzá és röviden megcsókoltam, hátha ezzel ki tudom engesztelni. Ha őt sikerült is, bennem még akkor is maradt egy kis kellemetlen érzés. Valóban túl gyakran tűntem el mostanában, és ez kezdhetett gyanússá válni. Nem ez volt az első eset, amikor éreztem, hogy kezdek átesni a ló túloldalára. Muszáj volt hozzáfűznöm valami magyarázatot, mielőtt még komolyan elkezdte volna törni a fejét azon, hogy mi állhat ennek a hátterében. Bár imádtam az eszét és soha nem bírtam volna megmaradni egy buta nő mellett, de ilyenkor elég sok fejfájást okozott nekem, hogy mégis mit kezdjek vele. Nem hagyhattam, hogy bármire is rájöjjön.
- Ne haragudj, csak máshol járnak a gondolataim. Tudod, említettem, hogy jött egy új tanárnő, akit még Evanstonból ismerek. Nem igazán örülök ennek az egésznek, szerintem ő sem. Próbálom úgy kezelni, mint bárki mást, de... Elég frusztráló. - Az együtt töltött idők alatt néhányszor megemlítettem neki, hogy nem volt egyszerű dolgom az iskolában és alapvetően egész gyerekkoromban elég szerencsétlenül alakult a beilleszkedésem, de sosem bocsátkoztam részletekbe. - Eszembe juttatott néhány dolgot, amit nem kellett volna. De majd túlteszem magam rajta. Elvégre csak nem fog bezárni egy szekrénybe vagy megverni, nem igaz? Szégyellném is magam, ha még mindig sikerülne neki...
Próbáltam egy gyenge viccel elütni a téma komolyságát, valószínűleg sikertelenül. Mellesleg nem hazudtam, tényleg ez nyomasztott mostanában a legjobban. Szerettem volna mindent jó mélyre eltemetni, ami a Chicagóba költözésem előtt történt.


Vissza az elejére Go down

Keegan Goode

Keegan Goode

Csoport : Középosztály
Nem :
Kor : 35
Csillagjegy : Mérleg
Lakhely : Chicago
Családi állapot : házas
Foglalkozás : gyógypedagógus
Karakterlap : Keegan & Richard 173094-Reese-Witherspoon-wink-gif-img-1pZo
Zene : Sleeping Beauty

Keegan & Richard Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keegan & Richard   Keegan & Richard EmptyCsüt. Júl. 07, 2016 3:00 pm

- Gondolom, nagy csalódás neked, hogy egy ilyen rendes lányt vettél el végül. – mosolyodok el, miközben azon gondolkodom, hogy amiket az imént felsorolt, rám mind igazak. Rendes gyerek voltam, udvarias, jól nevelt, kötelességtudó. Én nem az intőket gyűjtöttem, hanem az igazgatói dicséreteket. Persze, ha valakinek az apja a város egyik leghíresebb bírója, az megpróbál nem bajba keveredni. Ezerszer is a fejembe lett vésve, hogy nem hozhatok rá szégyent. Nem bántott, de nekem rosszabb érzés lett volna elveszíteni a feltétel nélküli szeretetét mint ezernyi pofon. Le sem merem írni, hogy mennyire csalódott bennem, amikor kiderült, hogy várandós vagyok az ikrekkel, és még nem vagyunk házasok az apjukkal.
- Nem pont kerítőt, de egy vacsiba, ahol ismerkedhetnek, nem halna bele senki. Hátha jót tehetnénk a barátoddal is. – nagy, ártatlan szemekkel pillantok fel rá. Nem arról van szó, hogy bele szeretnék szólni mások életébe. Egyszerűen csak sajnálom a férjem barátját, hogy minden igyekezete ellenére valahogy sosem a megfelelő lánnyal jön össze. Szerintem, egy héten belül össze lehet hozni egy egyszerű vacsorát és iszogatást, mármint, ha Richard is ráér majd ilyesmire. Mostanában elég sok dolga van… szeretnék neki segíteni, de igazából még azt sem tudom, hogy miről van szó, mi az ami ennyi energiájába kerül.
Mostanában gyakran gondolok apámra, és arra, hogy magányos lehet. Én is szenvedtem mikor anya elment, de nekem itt vannak a gyerekek, és Richard. Bármilyen butaságnak hangzik is, ők valahogy kitöltik a gondolataimat, nincs időm szomorúságra. Néha persze elmerengek, sírok is a szomorúság miatt, de olyan végtelenül szerencsés vagyok, hogy a férjem ölelésében mindig megnyugodhatok. Tudom, hogy ő velem lesz, bármi történjen is. Soha nem értettem, minek köszönhetem ezt a hatalmas ajándékot, hogy Ő mellettem lehet. Talán apa is az ikrek nevetésére vágyik, Corie táncikálását nézve, vagy Max kosárra dobását, valahogy ő is megtalálná ezt a békességet. Talán mégis megemlítem majd Richardnak, mire kért apám már többször is. Valószínűleg ellenezné, de nem tudom meddig bírom még nézni, ahogy az édesapám vergődik a magánytól. Valami megoldásra van szükségünk, minél előbb.
- Apa is nagyon szereti a gyerekeket. Mostanában sokszor hív, hogy menjünk hozzá, maradjunk akár hétvégére is. Richie, azt hiszem tényleg nagyon magányos. – szomorúan biggyednek ajkaim, mert őszintén aggódom az apámért. – Már… többször kért, hogy költözzünk hozzá. – vallom be halkan, és kerülöm a tekintetét. Szinte biztos vagyok benne, hogy ez olyasmi, amiben nem fog engedni a férjem. – Nem azt mondom, hogy már pakoljunk is, de gondoljuk át, rendben? Én tudom, hogy nagy kérés, és a függetlenségünk sem lenne úgy meg. De talán, most a nyári szünetben egy pár hétre megpróbálhatnánk. Ígérd meg, hogy fontolóra veszed a dolgot, jó? – kérlelve nézek fel rá, arcom kismacska módján dörzsölöm az övéhez, miközben Corie-t utánozva mormolok – „Léééégyszi apucika lééégyszi!”
Valahogy akaratlanul is kicsúszott a számon, hogy elhanyagolva érzem magam néha. Nem kellett volna ilyesmit mondanom, tudom, hogy butaság. Sokat dolgozik, főleg mostanában. Tapintatlanság, hogy épp én kérem számon, amikor ma is ilyen sokáig dolgoztam. Bár jól esik a csókja, bűntudatom van amiatt, hogy kicsikartam belőle a szavaimmal.
- Te ne haragudj. Tudnom kellett volna, hogy valami bánt. – csalódottan sóhajtok, miközben tenyerem az arcára simítom. Én sem voltam épp népszerű a suliban, valahogy az eminens diákokat sehol sem szeretik. Bár bántani nem mertek, tudom milyen érzés a csoport omegájának lenni. Magányos és kiszolgáltatott dolog, bárcsak már akkor is vele lehettem volna, hogy egymást támogassuk. Hiába is szeretném, a gyerekkora sebeit nem tudom begyógyítani se én, se az idő.
- Már felnőttek vagytok, biztos leszáll rólad végre. Ráadásul már nem vagy egyedül, és ha mégis bezárna a szekrénybe, majd Corie, Max és én kiszabadítunk miután jól elláttuk a baját. Egy csapat vagyunk, ez a jó a családban, hm? – mosolygok rá biztatóan, majd egy hirtelen jött ötlettől vezérelve egészen szorosan magamhoz ölelem. Bánt, hogy előkerült valaki a múltjából, aki így felzaklatja, de amit tudok, meg fogok tenni, hogy elfeledtessem vele a régi sérelmeket. A gyerekeink segítségével biztosan sikerülni is fog.
Vissza az elejére Go down

Richard Goode

Richard Goode

Csoport : Középosztály
Nem : Férfi
Kor : 36
Csillagjegy : Ikrek
Lakhely : Chicago
Családi állapot : házas
Foglalkozás : biológiatanár, sorozatgyilkos
Karakterlap : Keegan & Richard Tumblr_o7jbq6S4Ub1v101dyo5_250
Zene : Keegan & Richard Tumblr_inline_muqrjnC1Fi1rt2432

Keegan & Richard Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keegan & Richard   Keegan & Richard EmptySzer. Júl. 13, 2016 3:41 am


Keegan & Richard
- Igen, csak eddig nem akartam mondani, nehogy megsértődj - nevettem. Valójában pontosan ezt imádtam benne, ezt az ártatlan jóságot, amely belőlem már gyerekként kiveszett vagy talán soha nem is volt meg. Néha megfordult a fejemben, hogy szinte már regénybe illő volt a mi szerelmünk, bár ő ennek nem volt tudatában... szerencsére. És természetesen az apja sem, akit bár kedveltem, de némi tiszteletteljes tartózkodással fordultam felé. Ennek az egyik oka a munkája volt, a másik pedig a konzervatív hozzáállása mindenhez. Tudtam, hogy mennyire rossz néven vették a nos... kései házasságunkat. Habár én alapvetően semmi kivetnivalót nem találtam benne, azért mégis kellemetlenül éreztem magam amiatt, hogy ő ezért csalódott a lányában.
- Végül is van benne lehetőség. Ha ez a része nem is jön össze, akkor is lesz egy jó esténk. Vagyis remélhetőleg az lesz - tettem hozzá. Sok barátot összeengedni sosem volt biztos siker, hiszen minél több különböző személyiség, annál nagyobb esély a nézeteltérésekre. Ez alól talán mi ketten képeztünk kivételt, egyikünk sem szívesen generált vitát. Sőt, én egyenesen menekültem, ha konfrontálódnom kellett, sosem szerettem igazán nekifeszülni másoknak.
Az ötlete egy csapásra kirántott szórakozott gondolataim közül. Megértettem az apja iránti aggodalmát, én is némiképp féltettem az apósomat, de a költözés említése megrémített. Nem csupán arról volt szó, hogy szerettem ezt a lakást, a környéket és azt a tudatot, hogy a miénk volt a hely, az első dolog, amit együtt tudhattunk a magunkénak - persze, ez is fontos volt számomra, de egészen más ijesztett meg. Azt mondják, aki közel ül a tűzhöz, az vagy megégeti magát vagy kellemesen átmelegszik. Nem szerettem a bizonytalan dolgokat. És összeköltözni egy bíróval, aki arra szakosodott, hogy a hozzám hasonlókat gondolkodás nélkül lecsukassa jó hosszú időre, ez nem volt éppen stabil talaj. Arról nem is beszélve, hogy eggyel több szem-és fültanúja lehetett az éjszakai kiruccanásaimnak. Nem tudhattam biztosra, hogy mennyire tartana szemmel. Talán egyáltalán nem, talán már első alkalommal feltűnne neki, hogy valami nincs rendjén. És mi van akkor, ha huzamosabb együtt töltött idő után a lányával ellentétben észreveszi, hogy a magamra erőltetett maszk mögött valami egészen más van? Keeganen kívül egyedül a nevelőszüleimmel és a testvéreimmel éltem eddig együtt, és aggasztott a gondolat, hogy nem mindenkivel menne ilyen gördülékenyen. Vagy talán csak túl váratlanul ért ez az ötlet, és holnap már nem is találom majd ennyire drámainak? Mertem remélni.
A "könyörgésére" ellágyult mosolyt varázsoltam az arcomra, ellenállva a késztetésnek, hogy a vigyorgás helyett gondterhelten ráncoljam a homlokom.
- Nem is tudom... Én is aggódom érte, komolyan. Nem zárkózom el teljesen a dologtól, de ez nem ilyen egyszerű. Szeretem ezt a lakást és minden közel is van hozzánk... Én... nem is tudom... - Egyre inkább elbizonytalanodtam. Frusztrált a tény, hogy nem találtam a helyes szavakat. A helyes döntést pedig még annyira sem. - De persze, gondoljuk át. Ezt nem lehet egy nap alatt eldönteni.
Nekem viszont sürgősen B tervet kellett készítenem arra az esetre, ha el kell búcsúznunk a mostani otthonunktól. Minél hamarabb, lehetőleg.
- Igen, ez a jó... - Az ölelése épp úgy megnyugtatott, mint bármikor máskor. Valószínűleg el sem tudta képzelni, hogy ezzel az apró gesztussal hányszor és mennyit segített nekem. Nem csak mostanság, már a kapcsolatunk legelején is. Sőt, talán akkor a legjobban. Akkoriban még kevésbé álltam stabilan a két lábamon. - Nem is igazán a személyével van problémám, azt hiszem. Mármint nem kedvelem, de sok mindenkit nem kedvelek, nem ez az igazi baj. Egyszerűen csak túl sok mindent eszembe juttat. És ez zavar, mindig azt hiszem, hogy már sikerült elfelejtenem, de ilyenkor rá kell jönnöm, hogy nem. Erről nem ő tehet, nem is őt kéne utálnom érte. Ez egy kicsit bonyolult...
Mindig is nagyra értékeltem, hogy elfogadott úgy, ahogy voltam. Nem hiszem, hogy sok nő feleségül ment volna valakihez, akinek olyan múltja volt, mint nekem. De ő megtette, és még jól is kezelte az időnként felbukkanó nehezebb időszakaimat. Próbáltam leplezni, de ez minden bizonnyal lehetetlen próbálkozás volt. Viszont akárhogy igyekezett együtt érezni velem, akármennyire szeretett, attól még ezt nem érthette. Sem ő, sem senki más.
- Ugye tudod, hogy nagyon szeretlek? - bukott ki belőlem olyan váratlanul, hogy még magamat is megleptem vele. Nem dobálóztam minden percben efféle mondatokkal. Ezt éreztem, akárhányszor csak ránéztem, de ha valamit sokszor elmond az ember, annak egy idő után elveszik a súlya.


Vissza az elejére Go down

Keegan Goode

Keegan Goode

Csoport : Középosztály
Nem :
Kor : 35
Csillagjegy : Mérleg
Lakhely : Chicago
Családi állapot : házas
Foglalkozás : gyógypedagógus
Karakterlap : Keegan & Richard 173094-Reese-Witherspoon-wink-gif-img-1pZo
Zene : Sleeping Beauty

Keegan & Richard Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keegan & Richard   Keegan & Richard EmptyCsüt. Júl. 14, 2016 1:44 am

Szeretem a férjem nevetését. Azt, ahogy a mosolya hirtelen robban szét az arcán, és tör ki belőle ez a kellemes, szívet melengető nevetés. Olyan, mint a karácsony reggel, csak ez szerencsére sűrűbben van. Tudom, hogy viccel, de persze az is lehet, hogy van valami valóság alapja a dolognak. Ki akarna egy olyan lánnyal járni, mint én; pláne ki akarná elvenni feleségül? Azt hiszem, talán ő is habozott. Sosem bántott engem, igazából nem volt olyan időszak amikor ne lettem volna mellette boldog. De az is igaz, hogy nem csak apának esett rosszul, hogy a gyerekeink születése után házasodtunk össze. Persze tudtam, hogy nem lépne le, nem futna el a felelősség elől, nem is ez volt a bajom. Hanem amit mások gondoltak rólunk. Csupa olyasmit ami nem igaz, természetesen, de ettől még rosszul esett. Ezt leszámítva, azt hiszem nekem sem lehet okom panaszra.
- Biztosan jó esténk lesz. A srácok lehetnek anyukádnál, vagy elvisszük őket apámhoz, és miután elvonult a vendégsereg, mi is kialudhatjuk magunkat. Ha pedig ez nem lenne elég meggyőző, esetleg, de csak esetleg… - kezdem játékosan a mondandómat, miközben már szám sarkában ott bujkál a rám jellemző kuncogás első sugara – ágyba is kaphatod a reggelit. Na, mit szólsz? – igazából már rég volt időnk arra, hogy kettesben szórakozzunk. Mármint, ez se kettesben szórakozás lenne, mert a barátainkkal lennénk, de a gyerekek nélkül. Mert bármennyire is imádom őket, úgy érzem szükségünk lenne több privát időre, Richardnak és nekem. Aztán az is lehet, hogy a hétvégi kiruccanás az állatkertben majd pont az ellenkezőjét hozza elő belőlem, és minden pillanatban négyesben akarok lenni velük. Igazából ezt soha nem fogom tudni eldönteni, hogy mi okoz nagyobb boldogságot: az egész családdal lenni, vagy csak Richievel, de nem is akarok választani köztük, amíg mindenem megvan amire csak vágytam. Bolond lennék?
Látom, hogy mennyire rosszul érinti már a gondolat is, hogy esetleg, csak pár hétre is apámhoz költözzünk. Persze, megértem őt is, felnőtt férfi aki igyekszik mindent megadni a családjának. Gondolom nehezére esne kiesni ebből a szerepből, és hagyni, hogy más kényeztesse az ikreket. Másrészt, megszoktuk, hogy az van amit mi akarunk. Egyedül élünk, egyedül hozunk döntéseket, nem szól bele egyikünk szülője sem. Én se adnám ezt fel, csak ha már nincs más megoldás. Aztán, mikor meghallom a hangjában a bizonytalanságot, már bánom, hogy egyáltalán felhoztam a dolgot. Legszívesebben leharapnám a nyelvemet, most biztos azt hiszi, hogy azért mennék vissza, mert hiányzik az a fajta kényelem, amit a szülői ház biztosított. Tény, hogy nehéz volt megtanulnom hogyan működik a porszívó, és azt is, hogy mosógép is létezik, meg vasaló, és nem csak a tisztítóba lehet elvinni a koszos ruhát, de ezen már rég túlvagyunk. Már Corie és Max születése előtt belerázódtam a normális életbe, és sose panaszkodtam a házimunka vagy bármi más miatt. Szeretem, hogy olyan az életünk amilyen, és nem is adnám fel egykönnyen… ha nem az édesapámról lenne szó.
- Persze, tudom… ez most sok volt így hirtelen, én nem is azért mondtam. – véletlenül szalad ki a számon egy csalódott sóhaj, szinte önkéntelen volt a dolog. Lázasan kutatok az agyamban valami ötlet után, ami egyfajta kompromisszum lehetne. Aztán bevillan a lehető legkézenfekvőbb lehetőség. – És ha a srácok mennének el hozzá nyaralni? Egy hétre vagy ilyesmi, biztos élveznék ők is. Elég nagyok már, ha esetleg kipróbálnánk egy hétvégére, hogy kibírják-e nélkülünk… - ajkamba harapok, mert majdnem elszóltam magam. Már több mint egy hónapja szervezek egy kis kiruccanást; vidéki faház, túra ösvények az erdőben. Házassági évfordulónk lesz, és úgy gondoltam ez most lehetne egy kicsit más alkalom, különlegesebb. Nem szoktunk nyálban úszni vagy túlzásba vinni a romantikát, de egyszer szívesen kipróbálnám. Csakhogy ez meglepetés lenne, hogy arra a pár napra az ikrekre Richie mamája és az én apám felváltva vigyáznának.
- Na látod. Túlerőben vagyunk. – mosolygok, és csak ölelem szorosan magamhoz. Szégyellem magam, amiért ennyire keveset tudok a múltjáról. Azt hittem az a jobb, ha nem faggatom, hagyom, hogy annyit mondjon el amennyit akar, és nem erőltetem. Mégis ilyenkor, amikor szinte tapinthatóvá válik a feszültsége azt kívánom bárcsak jobban bízna bennem. – Most késő van és biztos fáradt vagy te is, de egyszer szeretném, ha nem annyi lenne a magyarázat, hogy egy kicsit bonyolult. Richie, ne cipeld ezt az egészet egyedül, én szeretném, ha segíthetnék ezeket a rossz érzéseket valahogy elfelejteni. Ahogy te is segítették nekem. – ez egy enyhe túlzás, hiszen nekem gyakorlatilag minden problémám megoldódott amikor engem választott. Addig folyton magányosnak éreztem magam, de amikor először így átölelhettem, az egész világom valahogy kerekké vált.
Nem vagyunk az a fajta pár, akik minden telefon beszélgetést a „te tedd le, neeem, te tedd le előbb!” fajta nyafogással zárnak le. Talán a két kezem elég lenne ahhoz, hogy megszámoljam hányszor bukott ki valamelyikünkből, az a szó, hogy szeretlek. Nincs rá szükségünk, legalábbis szerintem nincs, mert minden egyes nap érzem, hogy szeret és ezt a dolgot itt belül nem tudja leírni egyetlen buta szócska. Ezért is lepődök meg egy kicsit amikor kimondja, és azonnal már olvadozok is tőle, fülem hegyéig elpirulva. Ezt teszi, ha nem hagyjuk elkopni a dolgot.
- Tudom. És te tudod, hogy én mennyire? – mosolygok rá fel, miközben megint annak a kis csitrinek érzem magam, aki már attól is lefejelte az ajtókat nagy boldogságában, ha Richard Goode rámosolygott a folyosón. Zavartan szegezem tekintetem a pólójára, biztos hülyének néz amiért képtelen vagyok betelni vele, vagy magától értetődőnek venni, hogy itt van nekem. Szégyellősen motyogom magam elé, ami először az eszembe jut, és ha már ő is kimondta amit érez, azt hiszem nekem is szabad egy kicsit érzelgősnek lenni. – Nem tudom mással elképzelni az életemet, csak veled. Mintha Corie egyik kis szottyadt kaktusza lennék, és te lennél nekem a napfény meg a víz egyszerre.
Vissza az elejére Go down

Richard Goode

Richard Goode

Csoport : Középosztály
Nem : Férfi
Kor : 36
Csillagjegy : Ikrek
Lakhely : Chicago
Családi állapot : házas
Foglalkozás : biológiatanár, sorozatgyilkos
Karakterlap : Keegan & Richard Tumblr_o7jbq6S4Ub1v101dyo5_250
Zene : Keegan & Richard Tumblr_inline_muqrjnC1Fi1rt2432

Keegan & Richard Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keegan & Richard   Keegan & Richard EmptyCsüt. Júl. 21, 2016 11:48 pm


Keegan & Richard
Az én szememben a házasság csak egy papír volt. Nem éreztem azt, hogy ettől a kapcsolatunk több vagy kevesebb lenne. Ha nem vettem volna feleségül, most akkor is ugyanitt, ugyanígy lettünk volna, ebben egészen biztos voltam. De azt is megértettem, hogy ez amolyan társadalmi elvárás volt - ha már régóta együtt élünk, sőt, még gyerekeink is vannak, akkor illik egymást férjnek és feleségnek neveznünk. Elfogadtam és tiszteletben tartottam azt, hogy őt ez érdekli. Ahogyan az apósomat is nagyon érdekelte. Az én anyám is sokat noszogatott, hogy igazán megkérhetném Keegan kezét, de ő azért jóval lazábban kezelte ezt a helyzetet.
- Te aztán tudod, mivel kenyerezz le - ingattam a fejem nevetve. - Ha nem mondod, nem lettek volna ekkora igényeim, de sajnos most már megemlítetted, úgyhogy nincs visszaút...
Egyre jobban tetszett az ötlet. Végül is rám fért egy kis szociális élet. Mostanság nagyon elhanyagoltam a családomon kívül minden kapcsolatomat, és kezdtem érezni, hogy ez így nem jó. Egyrészt megbontotta a már jól felépített kis falat, ami mögé elbújtam az évek során, másrészt pedig hiányzott is az a néhány gondtalan óra, még ha ezt nehezen is ismertem be magamnak. A gimnáziumi és az egyetemi éveim alatt sokat eljártam a barátaimmal, hol ide, hol oda. Nem az hiányzott, hogy féktelenül igyak a régi haverokkal vagy hogy hirtelen felindulásból elmenjünk felfedezni valami közeli teljesíthetetlen túraútvonalat, esetleg más őrült vállalkozásba kezdjünk, inkább csak ezeknek a perceknek a gondtalansága. Ilyenkor mindig azt éreztem, hogy tényleg közéjük tartozom és minden rendben velem. Mostanában sokat gondolkodtam ennek az ellenkezőjéről, és ez aggasztott.
Nem akartam, hogy azt gondolja, makacsul elzárkózom az ötlet elől. Megértettem az ő álláspontját is, és kedveltem, illetve tiszteltem annyira az apósomat, hogy meghozzak érte némi áldozatot. Talán még a büszkeségemet félre is tudtam volna tenni - elvégre ez nem feltétlenül jelentené azt, hogy nem én tartom el a családomat. Még a legtöbb kényelmetlenséget is áthidalhattuk volna valahogyan, több-kevesebb idő alatt biztosan megszoktam volna az állandó jelenlétét a házban. De volt egy ok, amit egyszerűen nem oszthattam meg Keegannel. És még fogalmam sem volt, hogyan fogom kivágni magam ebből a szorult helyzetből.
- Ebben viszont teljesen benne vagyok - kúszott egy őszinte mosoly az arcomra. - Biztosan élveznék, és végül is a nagyapjuknál biztosan elalszanak nélkülünk is. Ha meg nem... akkor is el tudunk menni értük. Egy próbát megérne. Nem is tudom, melyiküknek tetszene jobban az ötlet...
Az ikrek tényleg imádtak a nagyapjuknál lenni, és ez fordítva is igaz volt. Szemmel láthatóan azok voltak a legboldogabb percek az életében, amiket az unokáival töltött. Az én anyám is pontosan ilyen volt, csak úgy ragyogott, mikor a két kicsivel lehetett. Persze nekem is az volt a napom fénypontja, mikor hazajöhettem hozzájuk, de mivel én minden egyes nap láttam őket, így kevésbé volt látványos az örömöm.
Bármit megadtam volna azért, hogy tényleg elfeledtethessen velem mindent. Habár amit ő tett velem akaratlanul, az állt ehhez a legközelebb. Mikor vele voltam, kitöltötte a gondolataimat, nem hagyta, hogy elkalandozzanak nem kívánatos dolgok felé. Néha megesett mellette is, persze, de sokkal ritkábban, mint máskor. És ki is tudott rántani az ilyen gondolatok közül. Elég volt hozzám szólnia vagy rám mosolyognia, és mintha két erős kéz rántott volna ki a mocsárból, amely már félig ellepett. Bárcsak tényleg segíthetne... De senki sem segíthetett.
- Szívesen mondanék mást, tényleg, de nem megy. Nem tudom, hogy tényleg jobb lenne-e, ha beszélnék róla. Nem hiszek ebben a "beszéld ki magadból" dologban, eddig sosem vált be. Ez az egész csak átmeneti állapot, majd elmúlik. Mindig elmúlik. Tényleg ne törd ezen a fejed, nem szeretném, ha emiatt izgulnál. - Nem akartam, hogy kellemetlenül érezze magát az én frusztrációim miatt. Bárkinél jobban megbíztam benne, de túlságosan szerettem és féltettem ahhoz, hogy ráterheljem a problémáimat. Nem akartam, hogy aggódjon értem, azt pedig még kevésbé, hogy megijedjen attól, amit mondanék neki. Vajon mit gondolt volna, ha egyszer tényleg elmondtam volna neki a teljes igazságot? Persze soha nem terveztem ilyet tenni, de ha egyszer mégis tudomására jutna... Valószínűleg többet rám sem bírna nézni. Meggyűlölne. Már akkor is rettegtem a reakciójától, mikor először vallottam be neki mindent a családomról. Szabályosan páni félelem töltött el annak a gondolatától, hogy itt lesz mindennek vége, közli velem, hogy ő ebből nem kér. De végül nem ez történt. Csak tudnám mivel érdemeltem ezt ki...
Mindig is nehezemre esett megnyílni másoknak, szavakba önteni akár a legegyszerűbb érzéseimet is. Most már sokkal jobban ment, mint régen. De ha én lettem volna a világ legnyitottabb embere, akkor sem dobálóztam volna minden második percben a szeretlek szóval. Sosem értettem azokat a párokat, akiknek lételemük volt, hogy megosszák a külvilággal az érzéseiket. Az ilyenekről mindig azt tartottam, hogy ők maguk sem biztosak a kapcsolatukban és ettől várnak megerősítést. Annyi biztos, hogy nekünk erre nem volt szükségünk.
- Ennél romantikusabbat nem is mondhatnál egy biológiatanárnak, ugye tudod? - Ha nagyon ünneprontó akartam volna lenni, biztosan rákontrázom egy gyenge fotoszintézises vagy hasonló viccel, de végül nem tettem. Ehhez már én is túl fáradt voltam. És nem is akartam elrontani a romantikus hangulatot, túl szép volt így.- De azért ne legyél egy szottyadt kaktusz. Tudod, hogy mindig elfelejtem megöntözni a növényeket, és érted valóban kár lenne.
Ezt is elfelejtettem. Ahogyan minden ilyen jelentéktelennek tűnő apróság felett átsiklottam. Nem szándékosan vagy nemtörődömségből, egyszerűen csak világéletemben szétszórt és feledékeny voltam.


Vissza az elejére Go down

Keegan Goode

Keegan Goode

Csoport : Középosztály
Nem :
Kor : 35
Csillagjegy : Mérleg
Lakhely : Chicago
Családi állapot : házas
Foglalkozás : gyógypedagógus
Karakterlap : Keegan & Richard 173094-Reese-Witherspoon-wink-gif-img-1pZo
Zene : Sleeping Beauty

Keegan & Richard Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keegan & Richard   Keegan & Richard EmptyVas. Júl. 24, 2016 6:53 pm

- Mivel a te barátodról is szó van, azt hiszem az lenne méltányos, ha te is felajánlanál valamit, úgy mint én a reggelit. – nyelvet öltök rá, miközben már én is kuncogok. Ezért megéri hazaérni, bármilyen késő is legyen, és bármennyire is fáradt az ember. Valahogy mindig jobb kedvem lesz, ha Richard is a közelben van. Kedvelem a barátait, mármint azokat akiket ismerek. Általában ritkán találkozom velük, meghagyom a férjemnek a magánéletét. Sosem értettem azokat a párokat, ahol teljesen beépültek a másik baráti körébe. Mindenkinek megvannak azok az emberek akiket kedvel, akikkel szívesen tölti az idejét. Nem hiszem, hogy jó ötlet elvenni egymás barátait. Persze, kedvelem őket és ha találkozunk, távoli ismerősök, haverok szintjén beszélgetünk is, de nem szoktam faggatni róluk a férjemet. Minek, amit akar azt úgyis megosztja velem, ha faggatom, ha nem.
Látom, hogy nem tetszik neki az ötlet, hogy költözzünk ki a kertvárosba. Részben meg is tudom érteni, én is élvezem, hogy innen könnyedén bejutunk munkába, a gyerekek sulija alig két saroknyira van… ráadásul ez a lakás a miénk. Minden előnyével, és a hitel részleteivel együtt; ez a mi otthonunk. Ugyanakkor, én is abban a házban nőttem fel, a hatalmas hátsókertben játszhattam, medencével, télikerttel, csupa olyan dologgal amit mi nem engedhetünk meg magunknak. Néha szörnyen önzőnek érzem magam, mert ezek a dolgok azért nagyon ritkán, de hiányoznak. Hiába is szeretem a lakásunkat, itt nem tudnak kiszaladni a kertbe szaladgálni az ikrek, és itt nem lehet egy fa árnyékában vasárnapi ebédet grillezni. Sok olyan dolog van, ami a belváros velejárója, a saját zöld terület hiánya ezek közül az egyik. Mégse fogom erőltetni a dolgot, ha Richie nem akarja, akkor nem megyünk sehová. Mondjuk, a gyerekek nyáron eltölthetnek ott egy kis időt, abba nem halna bele senki, és még élveznék is.
- Én is így gondolom. Akkor majd beszélek apával is, hogy neki mikor lenne jó, és elvihetjük a gyerekeket. Bár… furcsa lesz nélkülük a ház. – mosolyodok el egész halványan. Még bent alszanak a szobáikban, itt vannak pár lépésnyire és máris hiányoznak. Nem arról van szó, hogy ne örülnék neki, ha egyszer, de csak egyszer nem arra kellene ébrednem vasárnap reggel, hogy valamelyikük (vagy gyakrabban mindketten) behuppannak az ágyunkra, élő demarkációs vonalat kialakítva az apjuk és köztem. Mégis, szeretem ilyenkor megölelni Maxet, illatos hajába fúrni az arcom, és arra gondolni, hogy mennyire hasonlít az apjára. Amikor a gyerekeinket kényeztetem, szeretem azt gondolni, hogy valamit kijavítok, helyrehozok a múltban. Richie nem kapott ennyi szeretetet, csak mikor a nevelőanyjával elköltöztek, és olyan jó lenne, ha valahogy… megnyugtatná a tudat, hogy a gyerekeinek más lesz az élete. De persze ez butaság, az, hogy szeretem az ikreket még nem törli el a kedvesem borzalmas gyerekkorát.
Fejem csóválom. Nem szeretné, ha ezen izgulnék, de így csak még jobban aggódom miatta. Azt hiszem még ennyi év múltán sem érti, hogy ha őt szomorúnak látom, én is elkeseredek. De most végre megértem, felfogom, hogy soha nem fog bizonyos dolgokat nekem elmondani. Talán nem bízik bennem, talán más oka van rá. Szomorúan pillantok rá fel, bármit megadnék, hogy segíthessek elűzni ezeket a fellegeket, de nem engedi.
- Azt fogadtam meg, hogy jóban és rosszban. Nem csak jóban, Richard. Nem hiszem, hogy lenne olyan amit ketten ne tudnánk megoldani, de rendben. Nem feszegetem a dolgot ha nem szeretnéd. – megadtam magam. Nem próbálok segíteni, ha ő nem akarja. Akármennyire is rosszul esik a dolog, és félelemmel tölt el, hogy titkai vannak előttem. Csak remélhetem, hogy ezek a titkok nem állnak egyszer közénk, hogy nem tesznek tönkre mindent. Nem vagyok topmodell, és ő se Mike Tyson. Nem tudunk bármivel vagy bárkivel megharcolni a másikért, eddig mégis biztonságban éreztem magam mellette. Biztonságban éreztem azt is, ami köztünk van.
Talán azt érezte meg, hogy milyen kétségek telepedtek rám, vagy azt, hogy most szükségem van a szóbeli megerősítésre is. Mindenesetre szó szerint melenget belülről az, amit mondott. Én is nagyon szeretem, és kevés olyan dolog van a világon ami többet jelent nekem mint az, ami köztünk van. Egész pontosan kettő, és mind a ketten fent szunyókálnak az ágyaikban.
- Ez eddig nem jutott eszembe, de most, hogy mondod…! – mosolyogva húzódom el egy kicsit, majd kezét ragadom meg, és ha hagyja akkor a lépcső felé húzom. – Késő van, inkább pihenjünk mi is. …Van egy jó hírem! Én olyan kaktusz vagyok, amit épp az előbb locsoltál meg. Mutáns vagyok, beérem egy öleléssel is.
Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom


Keegan & Richard Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keegan & Richard   Keegan & Richard Empty

Vissza az elejére Go down
 
Keegan & Richard
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Keegan M. Goode
» Keegan Goode
» Keegan keresi

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Chicago FRPG :: Ingatlanok :: Goode lakás-
Ugrás: